Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Violetta Villas, Paryż'65 2009-12-29 - 2016-11-17 Cosmapl 10 5796
Cosmapl
2009-12-29 18:19:57
W 1965 roku, Teatrze Fontaine VV i Niemen zagrali razem koncert. Ponoć był on transmitowany przez francuską telewizję. Czy są jakieś nagrania z tego koncertu? Czy da się je jakoś zdobyć? Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ewa
2009-12-29 21:21:45
Kazimierz w tym topicu wkleił kiedyś wycinek prasowy dotyczący tego paryskiego koncertu.
Co do nagrań z koncertu to nie słyszałam, żeby się jakieś zachowały.
Cosmapl
2009-12-30 12:03:03
"Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki (...)". A mógłby ktoś udostępnić ten plik, abym mógł go zobaczyć? Bardzo mi na tym zależy.
Ewa
2009-12-30 13:35:20
Musisz być zalogowany, żeby zobaczyć pliki.
Cosmapl
2009-12-30 15:21:16
Widocznie zapomniałem, że jestem niezalogowany :)
Tadeusz
2012-11-04 11:57:02
Oto grób Viollety Villas.
Nie jestem jej fanem, ale ten widok wywołał we mnie ogromny smutek :(
Szacunek za zasługi.GIF Szacunek za zasługi.GIF
Ewa
2012-11-04 13:09:19
Miał być pomnik, ale chyba zabrakło kasy...
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/violet ... 19928.html
Tadeusz
2012-11-04 13:44:56
Ewa napisała:
...chyba zabrakło kasy...

Kasy w Polsce jest pod dostatkiem, ale wydaje się ją wyjątkowo nieodpowiedzialnie ( mam w zanadrzu inne określenie, ale nie nadaje się ono do użytku publicznego).
Ekshumacje, powtórne pogrzeby, rosnące wydatki na kancelarie złotoustych kłamców ( premiera i prezydenta- niezależnie od opcji politycznej) pochłaniają setki milionów, a TRZY TYSIĄCE ZŁOTYCH na pomnik dla zasłużonej dla polskiej kultury artystki stanowi problem. Mój rodak- minister kultury-Bogdan Zdrojewski woli wypowiadać się w sprawie wieku emerytalnego zamiast zająć się wysupłaniem paru groszy dla artystki, która pochodzi z naszego - jego( ministra) i mojego - regionu.
I tym razem państwo polskie zawiodło, ale nic dziwnego, bo ono zawodzi zawsze - za Lecha, Bronisława, Wojciecha - ono jest po prostu wrogie swoim obywatelom, jak żadne w Europie.

Hej Rodacy, kto żyw do Afganistanu!
Za miliardy "pokażem" co za wojak każdy Polak !!!
Ewa
2012-12-02 12:26:46
No i postawiono w końcu nagrobek Violetcie Villas...
dzek
2012-12-03 08:24:08
Z biegiem lat moje gusta ewoluują i zaczynam lubić,a przynajmniej zaczynam tolerować wykonawców,których kiedyś trochę z pokoleniowego "obowiązku"nie cierpiałem.Doceniam klasę Ireny Santor,doceniam głos Anny German,ba podobają mi się piosenki Marii Koterbskiej,która kiedyś w czasach wiadomego ustroju uchodziła za zbyt amerykańską,bo trochę w swych kawałkach swingowała.Lubię wiele innych dobrych piosenek wykonawców sprzed lat.Natomiast jakoś nie mogę się przekonać do Violetty Villas,choć wiem,że ma ona do dzisiaj wielu zagorzałych fanów.Pamiętam z dzieciństwa jakim była otoczona kultem,przynajmniej w pewnych kręgach.Niemniej mimo rzeczywiście wielkiego,niemalże operowego głosu miała ona w sobie,w swoim wizerunku jakiś infantylizm i nawet kicz.Zresztą ta jej kiczowatość trafiła na podatny grunt.Tercet Egzotyczny,Janusz Laskowski to wykonawcy,których słuchała cała małomiasteczkowa i wiejska Polska.Wykonawcy Ci raczej nie gościli na antenach radiowych,ale na bazarach i targowiskach ich piosenki były wydawane na pocztówkach dżwiękowych,podejrzewam, w milionowych nakładach.Oczywiście Villas było od nich muzycznie o wiele wyżej.W końcu trafila nie przypadkiem do Las Vegas.Niemniej jej fanami byłi w dużej mierze również fani wspomnianych wyżej wykonawców.Poza tym,abstrahując już od jej głosu to ona również trafiała w gusta wielu milionów Polaków,w tym wielu mężczyzn swoim wizerunkiem.Jej kobiece atrybuty,w tym bujne włosy były obiektem westchnień wielu facetów.Sam pamiętam to z dawnych czasów,z różnych rozmów.Natomiast bardzo smutny był koniec jej życia.Tak sobie myślę,że różnie czas obchodzi się z dawnymi gwiazdami.Pewnie wszyscy znają choćby historię Elżbiety Dmoch.No,ale to już osobny temat.Natomiast Villas zasługiwała oczywiście na zainteresowanie naszych władz.Słuchały jej w końcu miliony Polaków .
Jurek
2016-11-17 20:11:54
Wioletta Villas , gdy wróciła do Polski w latach siedemdziesiątych była zażenowana brakiem zainteresowania Polskich Nagrań jej znakomitym głosem .
Jurek
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony