Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Wiesław Dymny 2008-02-12 - 2008-02-14 dzek 5 2927
dzek
2008-02-12 17:58:03
Dzisiaj mija 30 lat od śmierci W.Dymnego.Radiowa Trójka stanęła jak zwykle zresztą na wysokości zadania i poświęciła sporo antenowego miejsca temu artyście.O 21.05 ma być,prosto z Krakowa i na żywo spotkanie z jego dawnymi przyjaciółmi.Dzięki takim audycjom można jeszcze wierzyć w coś takiego jak misja publicznych mediów.
Markovitz
2008-02-12 18:54:42
Słuchałem dziś trochę Trójki i przypomniałem sobie "Rozmówki cybernetyczne" z komicznymi postaciami chłopów galicyjskich kreowanych przez autora skeczu - Wiesława Dymnego i późniejszego członka Silnej Grupy pod Wezwaniem - Krzysztofa Litwina.

Warto też przypomnieć, że Wiesław Dymny oprócz pisania scenariuszy - np .do obrosłego legendą filmu "5 i 1/2 bladego Józka", pisywał także teksty piosenek dla Piwnicy pod Baranami oraz dla zespołu Szwagry- znanego tu choćby z interpretacji wiersza J.Tuwima "Wspomnienie".
cocomo
2008-02-12 20:33:02
Szwagry to jeden z moich ulubionych polskich zespołów beatowych. Ich kawałek "Dobry rok" ("You're No Good") zawsze mnie rozkładał na łopatki :!: (Swingin' Blue Jeans i Linda Ronstadt ze swoimi wersjami się przy nich chowają), podobnie jak "Hura Huba". Teksty W.Dymnego świetnie pasują do szwagrowskich wersji tych piosenek.
Szkoda, że tak mało po nich zostało i to głównie covery. Są zdaje się jakieś nagrania radiowe - może ktoś kiedyś wpadnie na pomysł wydania tego... :?
Maciek
2008-02-13 09:51:53
cocomoSzwagry to jeden z moich ulubionych polskich zespołów beatowych. Szkoda, że tak mało po nich zostało i to głównie covery. Są zdaje się jakieś nagrania radiowe - może ktoś kiedyś wpadnie na pomysł wydania tego... :?


Szwagry mają się ukazać w ramach serii " Z Archiwum Polskiego Radia ". W. Dymny to nie tylko Szwagry, ale również Skaldowie - na ich pierwszym LP znalazła się piosenka " Moja Czarownica ". Natomiast w roku 1980 Skaldowie wraz z muzykami jazzowymi i Piwnicą Pod Baranami nagrali znakomity spektakl " Pieśń nad pieśniami, czyli Ballada o miłości człowieka " - własnie do słów W. Dymnego. Materiał ( 72 min. ) został zrejestrowny z myślą o płycie, ale nastał stan wojenny i do dziś spoczywa w Archiwach PR :(
cocomo
2008-02-13 13:59:59
Maciek

Szwagry mają się ukazać w ramach serii " Z Archiwum Polskiego Radia ".


Czekam z niecierpliwością - ta seria to strzał w "10". Nie wiem jak to wygląda od strony sprzedażowej (takie nagrania to jednak nisza), ale mam nadzieję, że seria się szybko nie skończy.
cocomo
2008-02-14 10:05:03
I jeszcze link do krótkiego artykułu z "Tygodnika Powszechnego":

http://tygodnik.onet.pl/1548,1469214,1,dzial.html
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony