Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Włodek Lubański 2018-05-30 - 2018-08-10 dzek 2 3546
dzek
2018-05-30 05:57:34
Kilka dni temu jakieś 50 metrów obok mojego domu idzie człowiek ,z kobietą, i łudząco przypomina Włodka Lubańskiego.Wydawało mi się,że to nie może być on,bo cóż miałby on robić w Cieplicach?W końcu to nie żadne Baden-Baden czy Saint Tropez.A jednak to był ON.To był największy idol mojego dzieciństwa.Dla mnie człowiek legenda i najlepszy piłkarz w historii polskiego futbolu.Być może nawet jeszcze jest w Cieplicach.Nie mam odwagi i śmiałości ,ale być może powinienem podejść do niego wtedy,a może nawet i teraz go odszukać i podziękować mu za te wzruszenia,które mi dostarczył.Dla mojego pokolenia mecze Górnika z Romą czy też mecz Polska-Anglia z 1973 ,nie mówiąc już o Wembley/niestety już bez Włodka/to były takie małe,a może nawet duże "Bitwy pod Grunwaldem".
Andrzej Kolendo
2018-08-07 12:08:34
dzekNie mam odwagi i śmiałości ,ale być może powinienem podejść do niego wtedy,a może nawet i teraz go odszukać i podziękować mu za te wzruszenia,które mi dostarczył...


Chyba niepotrzebnie. Ci bardzo znani są (w większości) normalnymi, sympatycznymi ludźmi. A'propos - jakieś dwa lata temu, spacerując w okolicach Placu Trzech Krzyży (Warszawa) spotkałem Pana marszałka Bogdana Borusewicza. Grzecznie się ukłoniłem i zapytałem, czy mógłbym się z nim przywitać. Oczywiście wyraził zgodę i chwilę rozmawialiśmy ze sobą, bardzo miło zresztą. Ciekawostką był fakt, że szedł ZUPEŁNIE SAM, BEZ OGROMNEJ GRUPY UZBROJONYCH PO ZĘBY OCHRONIARZY! Można? Pewnie, że można. Porządny człowiek na żadnej ulicy nie ma się czego obawiać :lol:
Markovitz
2018-08-10 03:20:37
Niemenowi kiedyś zdarzyło się podróżować lotem rejsowym z polską reprezentacją piłkarską. W znanym wywiadzie- rzece z książeczki Marka Sewena Czesław mówił o znajomości z liderami naszej drużyny pod wodzą Kazimierza Górskiego. W tej samej rozmowie deklarował większe zainteresowanie innymi dyscyplinami: piłką ręczną, gimnastyką i kolarstwem. Jedno tu trzeba stwierdzić: wielka sława Lubańskiego i całej polskiej drużyny korzystnie wpłynęła na wizerunek Polski w całym (nie tylko piłkarskim) świecie. Żaden nasz muzyk, czy piosenkarz nie osiągnął takiej rozpoznawalności jak Lubański, Deyna, czy Boniek, jednakże ich wpływ na młodych ludzi ograniczał się raczej do sportu (ewentualnie mariażu sportu i mody).

Jeśli chodzi o gusta muzyczne- to panowie Włodek i Zbigniew pozostawali pod urokiem melodyjnych i rytmicznych piosenek- takich jak piosenki wykonywane przez Rodowicz. Przy czym- nie była to ulotna fascynacja, ale szczere zainteresowanie. Już po wielu latach od zakończenia kariery Lubański wybrał do audycji radiowej o sobie nagrania Maryli, a ona sama także wspominała o nim i o Bońku w kilku wywiadach (w tym książkowych).

Autora wątku i moderatorów namawiałbym na tworzenie tematów bardziej uniwersalnych i o szerszym spektrum. Inaczej- zejdziemy na manowce. Tytuł tego wątku mógłby brzmieć: LUBAŃSKI I INNI PIŁKARZE lub po prostu SPORT.

Andrzej Kolendo Porządny człowiek na żadnej ulicy nie ma się czego obawiać

Naprawdę, Panie Andrzeju, tak Pan myśli..? I to po tym, co się działo na ulicach po 10 IV 2010, gdy ogarnięty nienawiścią były członek PO wszedł z ulicy do biura poselskiego PiS i zastrzelił przypadkowo wybranego asystenta posła.

Andrzej Kolendo Ci bardzo znani są (w większości) normalnymi, sympatycznymi ludźmi

O z pewnością- tak! Przykładami można sypać jak z rękawa! Artyści, aktorzy i dziennikarze jak: Maleńczuk, Olbrychski, czy Mann- toż to sympatyczni, starsi panowie- do rany przyłóż. Są jeszcze znani sportowcy- jak np. pięściarze, którzy w sztuce mocnego słowa dorównują raperom, za nimi mistrzowie autoreklamy- piłkarze. Kolejną grupę życzliwych tworzą celebrytki.
Przypomnę, że dla kilku użytkowników tego forum szczególnie miłe były Panie o bardzo wysokim mniemaniu o sobie i marnym zdaniu o fanach, sprawujące pieczę nad twórczością znanego Artysty. Elita i śmietanka, miód, orzeszki i jogurcik w lodówce :roll:

A jak zachowywał się wobec kibiców laureat nagrody Orła wszech czasów- Włodzimierz Lubański..?

"Jako 16-letni dzieciak grałem w reprezentacji Polski. Mimo to starałem się znajdować czas dla kibiców, normalnie zachowywałem się na ulicy, nie odpychałem od siebie ludzi"


Wywiad na stronie => Eurosport via Interia
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony