Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Zaduszki jazzowe 2004-11-04 - 2009-11-04 Ewa 1 2501
Ewa
2004-11-04 10:42:53
Wczoraj w Gdyni w kościele oo.Franciszkanów odbyły się Zaduszki Jazzowe, koncert połączony z modlitwą za zmarłych muzyków, głównie tych mających coś wspólnego z jazzem, choć ludzie dołączali również nazwiska innych artystów. W czasie mszy każdy mógł zapalić znicz za swojego ulubonego muzyka. Ja zapaliłam za Niemena...
Koncert zorganizował Przemek Dyakowski, zwany ojcem trójmiejskiego jazzu, a wystąpiło wielu muzyków znanych w Trójmieście i nie tylko. Wykonywali zarówno swoje kompozycje jak i utwory tych Wielkich. Obok utworów Nat King Cola i Raya Charlesa w kościele zabrzmiała pieśń Niemena "Moje zapatrzenie". Myślę, że to godne dla Niego towarzystwo. Może muzykują teraz razem w Niebie...
Ewa
2009-11-04 15:38:51
Wczoraj, jak co roku u oo.Franciszkanów odbyły się kolejne Zaduszki Jazzowe. O Niemenie też pamiętano, Jego nazwisko było wymienione obok nazwisk Krzysztofa Komedy, Raya Charlesa, Milesa Davisa, Joe Zawinula, Janusza Popławskiego i innych Wielkich, których już nie ma z nami. Koncert był piękny, wystąpiło wielu liczących się artystów, reprezentujących różne gatunki jazzu. Organizatorem był, jak zwykle niestrudzony, Przemek Dyakowski.

Zaduszki jazzowe.jpgZaduszki jazzowe.jpg
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony