Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Zapowiedź kolejnej książki o Niemenie 2007-05-17 - 2009-01-25 Ed 21 9457
Ed
2007-05-17 20:28:59
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-05-17 20:28:59 przez Ed
W 42 nr "Brzmień" ukazała się zapowiedź kolejnej książki o Niemenie. Nie mam jeszcze tego wydawnictwa, ale jeśli ktoś już ma, niech przybliży nam wiecej detali...
Ed
2007-05-18 08:45:45
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-05-18 08:45:45 przez Ed
We wstępniaku wspomnianych "Brzemień" Krzysztof Wodniczak napisał:
"(...)Tymczasem ja sam zamierzam wydać książkę "Deptanie z(a) Czesławem", w której postaram się opisać nasze wspólne muzyczne dziesięciolecie (byłem menedżerem Czesława Niemena przez dekadę)."

Szykuje się zatem pozycja oryginalna, żródłowa i z pierwszej ręki...
W tym wstępniaku jest jeszcze więcej słów Krzysztofa Wodniczaka, dotyczących tzw "aktualnego stanu rzeczy" lecz nie wiem czy cytując je, nie naruszę prawa autorskiego.
Markovitz
2007-05-18 09:38:37
Ed W tym wstępniaku jest jeszcze więcej słów Krzysztofa Wodniczaka, dotyczących tzw "aktualnego stanu rzeczy" lecz nie wiem czy cytując je, nie naruszę prawa autorskiego.


Ekspertyzy, Edzie, nie zamawiałeś, więc nie odpowiem wprost na to pytanie :wink:

I ja przeczytałem zdania, które odbieram z niepokojem, bo stanowią kolejne cegiełki w murze między środowiskiem miłośników muzyki spod znaku NAE a panią Małgorzatą Niemen.

W artykule wstępnym z nowego numeru "Brzmień" można bowiem przeczytać, że w przeciwieństwie do wymienionych z nazwiska Autorów dotąd wydanych książek Krzysztof Wodniczak nie będzie zabiegał o korektę swojej książki u Pani Małgorzaty Niemen. To jeszcze rozumiem. Ale dalej dowiadujemy się, że autor nie chce, aby pierwszą czytelniczką książki była pani M.Niemen.
To jak bezkompromisowy Autor zamierza porozumieć się w sprawie zgody na publikację fotografii :N:-a ?
No chyba, że takowych w książce nie będzie ...
Ed
2007-05-18 09:45:07
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-05-18 09:45:07 przez Ed
MarkovitzTo jak bezkompromisowy Autor zamierza porozumieć się w sprawie zgody na publikację fotografii :N:-a ?
No chyba, że takowych w książce nie będzie ...


... może sam robił zdjęcia Niemenowi... na to też potrzebna jest zgoda???
Markovitz
2007-05-18 10:15:52
Ed ..może sam robił zdjęcia Niemenowi... na to też potrzebna jest zgoda ???

Jeśli autor zrobił artyście fotografię w sytuacji prywatnej - to do publikacji potrzebna jest zgoda następców prawnych.
Markovitz
2007-05-24 06:16:07
Zdumiał mnie inny aspekt artykułu wstępnego "Brzmień" autorstwa Krzysztofa Wodniczaka.
W moim odczuciu autor podważa wiarygodność poprzednich publikacji o Niemenie :

W przeciwieństwie do Romana Radoszewskiego, Marka Gaszyńskiego, Dariusza Michalskiego, Tadeusza Sklińskiego, czy Pawła Brodowskiego, nie będę zabiegał i umizgiwał się (..) i prosił ją o korektę, czy też żeby raczyła być pierwszą Czytelniczką tej książki (...)


W domyśle - moja książka będzie prawdziwa, bo bez korekty Pani Niemen...
Rozumiem, że autor nowej książki ma zastrzeżenia dotyczące treści zawartych publikacjach w/w autorów.
Ciekawi mnie, jakie to zastrzeżenia i czy rzeczywiście wynikają z domniemanej korekty ?
AKTON
2007-05-24 07:24:18
Mnie z kolei wydaje się, że wypowiedź Krzysztofa Wodniczaka dotycząca korekty książek w/w autorów w żaden sposób nie podważa wiarygodności tych publikacji. Krzysztof nic takiego nawet w domyśle nie zasugerował i z pewnością nie ma zastrzeżeń do opublikowanych treści. Niedawno rozmawiałem z nim również na ten temat i nie usłyszałem nawet jednego negatywnego słowa o wydanych książkach. Pomijam już fakt, że większość z nich przeczytałem i bardzo mi się podobały, ale to tylko moje subiektywne odczucie :) Być może nie mam racji.
Ewa
2007-05-24 07:38:14
Ja również nie widzę w wypowiedzi Krzysztofa Wodniczaka żadnych zastrzeżeń, co do treści już wydanych książek o Niemenie.

Widzę tu tylko manifestację niechęci do postawy Małgorzaty Niemen wobec fanów jej męża.
Markovitz
2007-05-24 07:41:35
Moje zastrzeżenie budzi sugerowane przez Krzysztofa Wodniczaka umizgiwanie się autorów jako przeciwieństwo obiektywizmu badaczy twórczości Niemena.
Takie sformułowanie każe czytelnikowi, aby sceptycznie patrzył także na przywołaną w tym samym zdaniu korektę, o którą ponoć nadgorliwie zabiegali autorzy owych publikacji.
Czy nieuzasadnioną korektą miała być np.sugestia Spadkobierczyń o niezamieszczaniu w książkach informacji o wydawnictwach wydanych wbrew woli Artysty ?
Ja takiej nadgorliwości tu nie dostrzegam.

AKTON Krzysztof nic takiego nawet w domyśle nie zasugerował i z pewnością nie ma zastrzeżeń do opublikowanych treści (...)
Być może nie mam racji.

Dopuszczam myśl, że jest właśnie tak jak napisał AKTON, a kontrowersje zostały wywołane jedynie niefortunnym sformułowaniem myśli...

Ewa Widzę tu tylko manifestację niechęci do postawy Małgorzaty Niemen wobec fanów jej męża.

Nie tylko do tej postawy. Do Osoby również. Trzy zdania niżej mamy kwiatek z prawem do noszenia nazwiska, co jest już argumentem żenującym i nie wróży dobrze przyszłości kontaktów z fanami...
Ewa
2007-05-24 08:16:46
Nie tylko do postawy. Do Osoby również.

To prawda, również ostatnie zdanie jest tego dowodem.
Demonstrowanie takiej niechęci na łamach gazety nie wydaje mi się być odpowiednią reklamą dla powstającej książki. :?
gasket
2007-05-24 13:02:56
Ujezdzanie sobie po "Paniach Niemen" stalo sie w ostatnich czasach powiedzialbym wrecz modne i w dobrym tonie... Takze na tym forum.

Ooops, juz znikam! Wracam na urlop!!!
Stach
2007-06-04 08:24:24
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-04 08:24:24 przez Stach
Właśnie na 4-tym zlocie zobaczyłem i usłyszałem (nie podsłuchiwałem,mówiono prawdopodobnie tak głośno aby wszyscy usłyszeli) jakie jest oblicze osób -"przyjaciół od korzyści" jak i t.zw. rodzi(y)nki.Którzy niejako zachęcają swoją milczącą postawą,do tego co wypowiada ,wypisuje na temat Pani Małgorzaty NIEMEN Krzysztof Wodniczak,Romuald J.Wydrzycki w "Brzmieniach" nr 24,wiosna 2007 oraz inni (na zlocie)dokooptowani do tej machiny ZŁA ,napędzaną brakiem przyzwoitości,pychą,zachłannością,cynizmem itp.Potępiam takie działania,czego dam wyraz wysyłając odpowiednia pisma do K.Wodniczaka i innych.To co wyprawiają obaj panowie i im podobni,przechodzi ludzkie pojęcie.Byc może mają dobre cele (sądzę ,że się jednak mylę ) ale treśc i forma w wypowiedziach publicznych pozostawia wiele do życzenia.
gasket
2007-06-04 13:16:06
StachWłaśnie na 4-tym zlocie zobaczyłem i usłyszałem (nie podsłuchiwałem,mówiono prawdopodobnie tak głośno aby wszyscy usłyszeli) jakie jest oblicze osób -"przyjaciół od korzyści" jak i t.zw. rodzi(y)nki.Którzy niejako zachęcają swoją milczącą postawą,do tego co wypowiada ,wypisuje na temat Pani Małgorzaty NIEMEN Krzysztof Wodniczak,Romuald J.Wydrzycki w "Brzmieniach" nr 24,wiosna 2007 oraz inni (na zlocie)dokooptowani do tej machiny ZŁA ,napędzaną brakiem przyzwoitości,pychą,zachłannością,cynizmem itp.Potępiam takie działania,czego dam wyraz wysyłając odpowiednia pisma do K.Wodniczaka i innych.To co wyprawiają obaj panowie i im podobni,przechodzi ludzkie pojęcie.Byc może mają dobre cele (sądzę ,że się jednak mylę ) ale treśc i forma w wypowiedziach publicznych pozostawia wiele do życzenia.

Ktoz z nas nie jest bez winy... Wiekszosc daje sie ponosic emocjom, w wyniku czego "treśc i forma w wypowiedziach publicznych pozostawia wiele do życzenia.".

Przypomina mi sie w tym miejscu popularne powiedzenie o celu uswiecajacym srodki. Czyzbys Stachu uwazal, ze cel przyswiecajacy wymienionym przez Ciebie Panom nie uswieca w zadnym stopniu stosowanych przez nich "srodkow"?

Czy miotajace nimi emocje nie usprawiedliwiaja tego "co wyprawiają obaj panowie i im podobni"? Czy potepisz ich nie biorac pod uwage wyslawianej na tym forum - "szczerosci"?


Na koniec zdanie, ktore w Tej chwili wymyslilem zauwazywszy, ze RJW juz tu nie pisuje:

Dla dobra sprawy trzeba czasami wznosic gromkie okrzyki - a czasem trzeba zamilknac.


PS. Czy ktos moglby zacytowac fragment "Brzmien" ktory tak wzburzyl Stacha?
Ewa
2007-06-04 13:34:59
gasket Czy ktos moglby zacytowac fragment "Brzmien" ktory tak wzburzyl Stacha?

Te wypowiedzi K. Wodniczaka i RJW były już cytowane na forum, jedna nawet w całości.:wink:
Markovitz
2007-06-04 13:40:04
Raczej omawiane... Cytować nie warto :?

Rozmawiałem chwilę na zlocie z Krzysztofem Wodniczakiem.
Dla mnie to ujmujący krotochwilnym spojrzeniem i uprzejmością człowiek.

Jakie licho podszeptuje Mu te zdania-szpile do wstępniaków ? :?
Ewa
2007-06-04 13:43:55
Raczej omawiane...

Wypowiedź Romualda jest na forum w całości. :wink:
Tadeusz
2007-06-04 14:32:44
Marek napisał:
Jakie licho podszeptuje Mu te wredne zdanka do wstępniaków ?

Z ust ( spod klawiatury) mi to wyjąłeś .
Stach
2007-06-05 09:47:33
Właśnie na zlocie kupiłem "Brzmienia",który osobiście sprzedawał K.Wodniczak.I uważam ,że za dziesięc złotych kupiłem sobie lekturę ,która z jednej strony złości mnie z innej zaś bawi lub zastanawia względnie jest mi obojetna.To za sprawą artykułów,a raczej pewnych pomyłek ,złośliwości itp.Jak np. rozumiec taki fragm.artykułu przyszłego autora książki na str.30."K.W. opowiedział o koncercie w Auli Uniwersyteckiej ,który zorganizował w 2003 roku na 65.urodziny Czesława Niemena,trzy tygodnie po śmierci artysty."Jeśli takie "smaczki" będą w jego "dreptanej "książce,hm ?
gasket
2007-06-05 10:03:01
StachTo za sprawą artykułów,a raczej pewnych pomyłek ,złośliwości itp.
Jeśli takie "smaczki" będą w jego "dreptanej "książce,hm ?

Nie ma ksiazek bezblednych. Co wiecej - bledy istnieja takze poza ksiazkami! Kazdy z nas bladzi...

Niemen tez sie mylil i bladzil!

Niech takie male bledy nie zniechecaja autorow do pisania a wiernych czytelnikow, do czytania!

Autorom ksiazek zycze powodzenia i jak najmniejszej ilosci zlosliwych chochlikow! Niech pamietaja, ze nie wszystkie bledy warte sa uwagi. Sa bledy - i bledy!
Stach
2007-06-06 07:49:17
gasket,twoja wypowiedz na mój post ,gdzie wytknąłem bardzo istotny błąd-tak powstają pózniej dociekania fanów (B.R.),dlaczego im szperaczom utrudniac-jest typowa dla ciebie.Chcesz rozmydlic,umniejszyc wagę itp.Dlaczego ponownie wypowiadasz się w liczbie mnogiej cyt."każdy z nas błądzi"-mów za siebie i tylko za siebie,szukasz wsparcia czy też może jesteś kolosem na glinianych nogach,kolejny cyt."Niemen też się mylił i błądził"- porównac NIEMENA do Krzysztofa K.-to chyba żart gasketa wart,a w ogóle co to za porównanie jak śmiesz.Następny cytat"...nie wszystkie błędy są warte uwagi.Są błędy i błędy."-błędy ,które dotyczą NIEMENA są wart każdej chwili aby je wytykac,usuwac itp. co do drugiej częsci cytatu,to uważam ,gdzie mówisz o błędaci i błędach to coś na zasadzie są ludzie i gaskety.Była to moja ostatnia reakcja na twój post,nie jestem w stanie przełamac się (nawet opłatkiem)w mojej niechęci wobec ciebie.W moim odczuci nadal prowadzisz swoją walkę,lecz tym razem (od pewnego czasu)na pistolet nałożyłeś tłumik.
gasket
2007-06-06 09:28:38
StachSą błędy i błędy."-błędy ,które dotyczą NIEMENA są wart każdej chwili

Powiedzmy sa bledy ortograficzne i interpunkcyjne, ktorych pelno w Twoim ostatnim poscie. Wytykanie Ci tych bledow byloby malo sensowne. Istnieja fakty, ktore sa istotne z punktu widzenia encyklopedycznego, a ktore, z drugiej strony, sa malo wazne w innych przypadkach. Ktos mi kiedys zarzucal "szkielko i oko" ale takie "uscislania" to, delikatnie powiedziawszy, lekka przesada.
Pora aby przesadzacze zalozyli sobie tlumik.
Stach
2009-01-25 05:52:02
We wstępniaku wspomnianych "Brzemień" Krzysztof Wodniczak napisał:
"(...)Tymczasem ja sam zamierzam wydać książkę "Deptanie z(a) Czesławem", w której postaram się opisać nasze wspólne muzyczne dziesięciolecie (byłem menedżerem Czesława Niemena przez dekadę)."
napisał Ed
Czy wiadomo coś więcej?
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony