Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

ZASŁUŻENI 2006-08-28 - 2007-02-20 szach' raj 6 5682
szach' raj
2006-08-28 21:01:34
Bardzo interesuje mnie najbliższe otoczenie Niemena, ludzie, którzy przez lata byli blisko, którym wiele zawdzięczał, których powinno wymienić się z nazwiska, dziękując Im w ten sposób za poświęcenie , za… Niemena.
Managerowie, impresaria, producenci, technicy i inni bliscy współpracownicy, którzy zwykle nie rzucali się w oczy...
Wstyd powiedzieć, ale mam bardzo ograniczoną wiedzę na ten temat… :oops:
Piszcie, jeżeli uważacie, że warto przypomnieć Ich zaangażowanie i wysiłek.


//edycja : na wniosek Romualda zmieniono tytuł tematu
Tadeusz
2006-08-30 13:30:25
Ja nigdy się nie zastanawiam, kto jest na drugim planie.
Swoją drogą pomysł Szach'raja jest całkiem niezły.
Cóż to szkodzi wiedziec wiecej ?
matt
2006-11-01 11:23:05
Moja wiedza na temat zaazgazowania i wlozonej pracy w/w osob jest tez nie za duza (mimo ze nazwiska nie calkiem obce). Tym wiekszy podziw dla tych, ktorzy wniosa swoje wiadomosci do tego tematu.
Od siebie dodam, ze wiele nieznanych nazwisk kryje sie pod szyldami : Polskie Radio i Polskie Nagrania.

P.S. Mam jednak pewne watpliwosci co do osoby, o ktorej pisza autorzy ksiazek. Mianowicie przeczytalem gdzies ze tak naprawde Allan Freeman (mimo ze sie darzyli sympatia z Niemenem) wcale nie zrobil dla :n:-a wiele.
Ta jedna (wspaniala) zapowiedz, ktora znamy z "Czas jak rzeka" i pare piosenek puszczonych na antenie radia to ponoc bylo wszystko. Zadnych nagran z plyt dla CBS czy nieco ambitniejszych utworow. Chetnie wyslucham sprostowania lub moze jednak potwierdzenia tych informacji.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-01 22:16:09
Lista przebogata. Franciszek Walicki, Bogdanowicz Jurek, Krzysztof Wodniczak- poznański menago ostatnich lat.
Włodek Lerch, berlińska ostoja. Witold Lanskar vel Fiternik -szwedzki szaleniec :D
Ewek /Ewaryst/ - londyński przyjaciel. No chyba z podkreśleniem : autor tysięcy zdjęć Marek Karewicz.
Także autorzy tekstów jak M.Gaszyński. Autorów książek trzeba koniecznie wymienić : R.Radoszewski, M.Gaszyński, D.Michalski, no i T.Skliński - fan i wreszcie autor. :) :) :)
A Sol Rabinowitz tyle pomagał że potem nic z tego nie wyszło. :(

PS Czy autor tematu myśli nad zmianą tytułu. Ten chyba nie jest stosowny. :o
Markovitz
2007-02-18 15:37:45
Romuald Juliusz Wydrzycki ..autor tysięcy zdjęć Marek Karewicz.

Autorów książek trzeba koniecznie wymienić : Roman Radoszewski, Marek Gaszyński, Dariusz Michalski, no i Tadeusz Skliński - fan i wreszcie autor.


Muszę oczywiście zacząć od siostry Jadwigi, stryjecznej siostry Urszuli oraz braci : Romualda Juliusza, Jerzego i Jana. Oni wszyscy w trudnych latach nieśli Niemenowi braterską pomoc i słowa otuchy.

Zasłużone dla upowszechnienia artystycznego dorobku Niemena były dwie instytucje i Ludzie w nich pracujący.
To dzięki Polskiemu Radiu i Polskim Nagraniom Czesław mógł zebrać i podsumować swój dorobek nagraniowy serią płyt "Od początku"...

Oprócz pana Franciszka i Czesławy Walickich należy wspomnieć pp : Franciszka Pukackiego (szefa promocji w Polskich Nagraniach), Wowo Bielickiego, Władysława Jakubowskiego (PAGART), Romana Waschko, Alicję Ursini, Stanisława Cejrowskiego (PSJ), Marka Karewicza, Mateusza Święcickiego, Lucien'a Maurice, Antonio Forestiego i Signore Minucciego, Reinholda Macka, Wernera Wunderlicha, Alana Freemana*, Sol'a Rabinovitza., a także Ryszarda Jasińskiego, Raya Dąbrowskiego, Jacka Grucę, Józefa Ruszara, Marka Sewena, (po przypomnieniu "Szach'raja") i Zofię Komedową.

Z najbliższych współpracowników : Franciszka Walickiego (jeszcze raz), Jerzego Bogdanowicza, Andrzeja Marca i Janka Wiśniewskiego. Pomoc techniczną i logistyczną nieśli ofiarnie: Witold Palacz, Jerzy Wydrzycki , Andrzej Filipek, Kuba Kiszkiel.. i wielu jeszcze...

Przyjaciół i muzyków: Piotra Dziemskiego, Włodzimierza Wandera, Janusza Popławskiego, Krzysztofa Klenczona, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Jaśkiewicza, Pawła Brodowskiego, Helmuta Nadolskiego, Jo.Skrzeka i jego kolegów z SBB, braci Jerzego i Tadeusza Dziemskich, Macieja Radziejewskiego, zespół Laboratorium i Artura Dutkiewicza. Tanecznym krokiem doszedłem do Wojciecha Muchlado i prof.Bohdana Głuszczaka.

Filmowców : Bernarda Forda-Hanaokę, Janusza Kondratiuka i Ryszarda Czekałłę, Krzysztofa Wojciechowskiego oraz Adama Hanuszkiewicza oraz ludzi z TVP : Witolda Górkę, Mariana Ligęzę, Waldemara Strońskiego i rzecz jasna Janusza Rzeszewskiego.

W historii najnowszej (także tej po 17 I 2004r.) powinny znaleźć się również nazwiska osób dobrze Wam znanych...

Nie byłoby ani tej dyskusji, ani żadnej innej debaty o twórczości Niemena na tym forum gdyby nie Darek Sieradzki. Wiele dla propagowania sztuki Niemena zrobili dziennikarze, ludzie radia i tv : Józef Balcerak (JAZZ), Jan Byrczek i Paweł Brodowski (JAZZ FORUM), dwóch Wiesławów z Tylko (Teraz) Rocka : Weiss i Królikowski, Andrzej Ibis- Wróblewski, Piotr Kaczkowski, Witold Pograniczny, Marek Gaszyński, Romuald Jakubowski, Maria Szabłowska, a także autorzy książek o Niemenie i ich współpracownicy z Edem na czele.

Przepraszam, jeśli o Kimś zapomniałem i nie wymieniłem..

Jednak najwięcej :N: zawdzięcza właśnie Wam - wiernym Fanom ...
Lista z pewnością nie jest jeszcze zakończona...

uzupełn._edit_

P.S. Dobre słowo powinno powędrować także do Ks.Proboszcza parafii Kościoła św. St.Kostki na Żoliborzu .

* Do Matta i młodych - nawet nie przypuszczacie, ile znaczyło nadanie utworu Niemena w Radio Luxemburg.
matt
2007-02-19 21:25:47
Markovitz Do Matta i młodych - nawet nie przypuszczacie, ile znaczyło nadanie utworu Niemena w Radio Luxemburg


Tu sie w pelni zgadzam z Markovitzem, nie moge wiedziec, ile to dla nas (Polaków) znaczylo. Ale ile to znaczylo dla :N:-a jako artysty ? Czy jesli to byla rzeczywiscie tylko ta jedna piosenka to w ogole mialo jakies znaczenie w kontekscie zaznajomienia zagranicznego sluchacza z bardzo cenionym (podobno) przez owego DJ-a muzykiem ???
Piotr Starzyński
2007-02-20 15:21:28
Matt- jesteś chwat! :wink:
Gratuluję 300 postów.Tak trzymaj.
Po-zdrowie-nia
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony