Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Zmarł Jacek Lech 2007-03-25 - 2007-03-30 Maciek 5 3887
Maciek
2007-03-25 15:19:54
Co prawda nie przepadałem za tym wokalistą, ale...

W wieku 59 lat zmarł po ciężkiej chorobie wokalista Jacek Lech. Był przedstawicielem pokolenia, które tworzyło muzykę lat 60.

W latach 1966 - 1972 był solistą zespołu Czerwono - Czarni. W 1973 roku założył własny zespół o nazwie Nowa Grupa. "Bądź dziewczyną z moich marzeń", "20 lat a może mniej", "Czereśnie-wiśnie", "Warszawa jest smutna bez ciebie" - to jedne z największych przebojów artysty.
Stach
2007-03-25 15:44:27
Pamiętam Jacka Lecha z wystepu w Polkowicach (Dolny śląsk). To było 25 lat temu. "Półka" coraz bardziej robi się "pustawa" !
Markovitz
2007-03-25 18:16:27
Edytowany 7 raz(y), ostatnio 2007-03-25 18:16:27 przez Markovitz
MaciekW wieku 59 lat zmarł po ciężkiej chorobie wokalista Jacek Lech. Był przedstawicielem pokolenia, które tworzyło muzykę lat 60.

W latach 1966 - 1972 był solistą zespołu Czerwono - Czarni. W 1973 roku założył własny zespół o nazwie Nowa Grupa.
"Bądź dziewczyną z moich marzeń", "20 lat a może mniej", "Czereśnie-wiśnie", "Warszawa jest smutna bez ciebie" - to jedne z największych przebojów artysty.


[*]

Przypomnę, że zespół Czerwono-Czarni wystąpił w Sali Kongresowej przed The Rolling Stones (13 IV 1967). Jacek Lech był wtedy najlepszym wokalistą czerwono-czarnego zespołu.
Z nimi śpiewał także mszę beatową "Pan Przyjacielem moim" (już po pionierach beatowej pieśni sakralnej - Trapistach).

No, ale przede wszystkim był On w połowie lat 70-tych królem muzyki dancingowej, a Jego piosenki zeszły pod strzechy, gdzie do dziś grane są z dużym powodzeniem (na wszelkich imprezach towarzysko-tanecznych, a szczególnie na weselach).

Ja tego piosenkarza kojarzę sobie ze szkolnym boiskiem i przebojami z radia, którymi dyrektor mojej podstawówki (nauczyciel muzyki) uatrakcyjniał pauzy. Mimo ryzyka wpadki nawet wagarowicze przychodzili na długą przerwę, żeby posłuchać muzyki z radiowęzła.
W czwartej klasie kiedy już kojarzyłem Niemena z kilkoma utworami , miałem poważny dylemat : którą piosenkę o Warszawie śpiewa pan Jacek, a którą pan Czesław ... :)

O tym jak młodziutki Leszek Zerhau próbował sił w eliminacjach turnieju Młodych Talentów możecie przeczytać tutaj.

Przypomniałem sobie jeszcze dwa Jego filmowe songi : Co Jej mogłeś dać ? ( z filmu "Obrazki z życia"), i "Jak superman"(z drugiej części Wodzireja p.t."Bohater roku"). W czołówkach obu tych filmów nie znajdziemy Jacka Lecha ...
Nadzwyczajna skromność, czy raczej przeoczenie realizatorów ?

Polskie Radio w ubiegłym roku wydało kompilację przebojów Jacka Lecha . Nie ma tam niestety piosenki Warszawa jest smutna bez ciebie), jest Mężczyzna nigdy nie płacze , ale brak Nie mówię żegnaj
Tadeusz
2007-03-25 19:52:15
Katarzyna Sobczyk, Karin Stanek, Toni Keczer, Henryk Fabian i Jacek Lech - wokaliści "Czewono-Czarnych". Szybko o zespole i wokalistach zapomniano na rzecz muzyki ambitniejszej, a tę prywatkową wspomina się czasem przy okazji spotkań z koleżankami z wczesnych lat licealnych.
Kto wie co się z nimi dzieje (z wokalistami rzecz jasna) ?
Ewa
2007-03-27 14:38:11
Tadeusz
Kto wie co się z nimi dzieje (z wokalistami rzecz jasna) ?

Kasia Sobczyk od wielu lat mieszka w Stanach, Karin Stanek w Niemczech. Henryk Fabian zmarł w 1998r. Teraz dołączył do niego Jacek Lech...
Tadeusz
2007-03-30 14:38:28
Ewa napisała: Kasia Sobczyk od wielu lat mieszka w Stanach, Karin Stanek w Niemczech. Henryk Fabian zmarł w 1998r. Teraz dołączył do niego Jacek Lech...

Nie znamy jeszcze losów Toniego Keczera.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony