Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Zmarł Tadeusz Nalepa 2007-03-04 - 2007-05-24 Tadeusz 44 15726
Tadeusz
2007-03-04 18:26:28
Dzisiaj zmarł Tadeusz Nalepa. Żył 64 lata
Ewa
2007-03-04 18:37:31
Wczoraj w Kulturze pokazywali jak debiutował z Mirą na II Festiwalu Młodych Talentów. Oboje już odeszli...
Markovitz
2007-03-04 19:10:02
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-04 19:10:02 przez Markovitz
EwaWczoraj w Kulturze pokazywali jak debiutował z Mirą na II Festiwalu Młodych Talentów.


.. a dziś przed południem powtórzyli w Kulturze film "Sie macie ludzie", w którym Tadeusz Nalepa wspominał dwóch znakomitych Wokalistów : Ryszarda Riedla i Czesława Niemena.
Kiedyś czytałem wywiad-ankietę z Panem Tadeuszem -w rubryce marzenie była odpowiedź : nagrać coś z Cześkiem Niemenem ...
Obaj wystąpili na jednej scenie w 1986r., w 1991r. i w 1996r. w Sopocie.
Muszę przyznać, że moją ulubioną wersją "Czy mnie jeszcze pamiętasz " jest wykonanie Miry i grupy Breakout nagrane na płytę "Na drugim brzegu czy".

Dziś jeszcze o 22.05 w Kulturze koncert z białostockiej Jesieni z bluesem z 1987r.
W drugiej części tego koncertu przypomną występ Tadeusza Nalepy z grupą Dżem.
A o ..3.15 druga część koncertu Czarno-czarny film z festiwalu piosenki aktorskiej we Wrocławiu.


Wcześniej pożegna Go Piotr Kaczkowski w trójkowej audycji Minimax o 21.05 .
Maciek
2007-03-04 19:17:34
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-04 19:17:34 przez Maciek
Smutna to chwila, gdy odchodzi kolejny muzyk naszej młodości. Tadeusz Nalepa nagrał kilka fantastycznych płyt z grupą Breakout i kilka bardzo dobrych pod swoim nazwiskiem. Niestety coś w muzyce się kończy...
Jedynym pocieszeniem niech będzie fakt, że bez trudu możemy nabyć jego wszystkie płyty zarówno z zespołem ( świetnie wydane przez Polskie Nagrania ), jak i solowe ( ostatnio ukazał się z nimi, pięknie wydany 13 płytowy box ). Mimo to...czegoś będzie nam brak !
Stach
2007-03-04 19:35:30
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-04 19:35:30 przez Stach
Macku,jest mi smutno,że nie ma już Nalepy.
Markovitz
2007-03-04 20:51:20
Miałem starszego Kumpla- fana Niemena i muzyki rockowej w ogóle, którego muzycznej pasji w ogóle nie podzielali wychowujący go dziadkowie (tak to chyba można łagodnie ująć ...).
Kiedy w ręce Kolegi wpadła płyta "Blues" nie schodziła z adapteru i w końcu przy kolejnym odtworzeniu "Co się stało kwiatom" jego dziadek powiedział :

- No wreszcie ten Twój Niemen zaśpiewał jak się należy -bez tego darcia ...

8)
Tadeusz
2007-03-04 21:31:13
http://www.blues.pl/Tadeusz_Nalepa/dyskografia.htm

Tak wspominał Tadeusz Nalepa:

Już od najmłodszych lat przerabialiśmy normalne gitary na elektryczne. Śpiewałem rock and rolla. Grałem w restauracjach i różnych klubach.
...chyba na poczatku 1965. Wtedy przypadkowo trafiłem na koncert Niebiesko-Czarnych. Słuchając ich pomyślałem, że taki zespół i ja potrafię zrobić. Wprawdzie mi się nie podobał śpiewający konferansjer, było za dużo solistów. Ale byłem pod wrażeniem Niemena, Burana i samej kapeli. Podobał mi się też bardzo wtedy młody Wojtek Korda. Postanowiłem zrobić coś podobnego. Zacząłem rozglądać się za muzykami. Hajdasza na siłę zabrałem na próbę i już nie wrócił do poprzedniego grania. Przypadkowo trafiłem na Staszka Guzka. Początkowo myślałem, że będzie naszym konferansjerem, póŸniej jednak stwierdziłem, że ma wyższy głos ode mnie i moglibyśmy śpiewać razem. A gdy nie chciało mi się uczyć tekstu obciążałem tym Guzka. I tak zaczął śpiewać późniejszy Stan Borys. Mieliśmy typowe problemy, brak sprzętu, brak sali do prób, byliśmy bez pieniędzy, a niektórzy z nas już mieli rodziny na utrzymaniu... Pierwszy koncert graliśmy w rzeszowskiej starej poczcie. Po tej imprezie rozeszła się taka fama, że już na drugą nie można się było przebić ani samochodem, ani pieszo. Ludzie wchodzili oknami. Poleciały szyby. To była rewolucja. Debiut był wspaniały i dał nam dużo. Przede wszystkim wiarę w siebie. Gdy pierwszy raz pojechaliśmy do Warszawy na nagrania, zostaliśmy okrzyknięci rewelacją.
gasket
2007-03-05 11:02:43
No nie! Tylko nie Nalepa znowu!!!

Gdyby nie on, to nie wiadomo jak potoczylyby sie losy Grupy Niemen, SBB i samego Skrzeka...
A moje? Dawno temu, przed ktorymis wakacjami, rodzice kupili mi moja pierwsza gitare i ja tego samego dnia kupilem Karate. Dzieki takiemu zbiegowi okolicznosci nauczylem sie grac na gitarze - od Nalepy! Gralem z ta plyta dzien w dzien, miesiac w miesiac - aby juz po wakacjach zalozyc zespol. Umuzykalniajace doswiadczenie...

Zegnaj Tadek,
juz Cie nie zobacze, tu zostawiam list
Ten nasz blues
Tadeusz
2007-03-05 12:22:19
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-03-05 12:22:19 przez Tadeusz
Gasket napisał: Gdyby nie on, to nie wiadomo jak potoczylyby sie losy Grupy Niemen, SBB i samego Skrzeka...

Tak postawione pytanie nie ma chyba sensu, bo zahacza o dziedzinę "nauki" zwaną „gdybologią”, której podstawowe pytanie brzmi: co by było, gdyby było….?
Myślę, że Gasket zadał je pod wpływem emocji, jakich doznał po informacji o śmierci Nalepy, chcąc tym samym podkreślic Jego zasługi dla polskiej muzyki „niepoważnej”
Rzeczywiście, Nalepa dał bardzo dużo polskiej muzyce. Rzec by też można , że samotnie przecierał nieznane w Polsce szlaki i, podobnie jak Niemen, często był sam; i - podobnie jak Niemena- nie zmiotła Go fala zapomnienia. Świadczy to z pewnością o ponadczasowości Jego poczynań muzycznych.

Niestety, ale lista nieobecnych jest coraz dłuższa i, niestety, nie można stwierdzić, że nie będzie się wydłużać
Tadeusz
2007-03-05 12:40:45
pomyłkowe kliknięcie- wycofany
Ewa
2007-03-05 13:54:55
"Wdzięczny, że mi dałeś serce czułe za ból,
że dałeś mi oczy czułe na zło,
wiarę, że ten taniec może wiecznie trwać,
wdzięczny jestem Panie,
że się cały zmienię w proch,
jeśli jest we mnie ludzka dusza
tchnij ją w nową kukłę i baw się nią."

W ostatnich dniach kilkakrotnie słuchałam tego pięknego utworu Nalepy i pewnie jeszcze nieraz będę tego słuchać.
Maciek
2007-03-05 14:00:17
Moja 19-letnia córa na wieść o śmierci Tadeusza Nalepy powiedziała " Popatrz, dziś go wszystkie stacje grają, ale jutro znowu nic nie puszczą. Podobnie jak z Niemenem ! ". Mogłbym jeszcze dodać, że podobnie jak z Mirą Kubasińską, czy Markiem Grechutą, tylko po co ?!
Ewa
2007-03-05 19:31:16
Dziś 35 minut po północy w telewizyjnej Dwójce emisja filmu dokumentalnego o Tadeuszu Nalepie pt. "Wszyscy jesteśmy romantyczni".
matt
2007-03-05 20:30:00
MarkovitzKiedyś czytałem wywiad-ankietę z Panem Tadeuszem -w rubryce marzenie była odpowiedź : nagrać coś z Cześkiem Niemenem ...


Szkoda, ze nie wszystkie marzenia sie spelniają :( . Ciekaw jestem czy bylo to tylko marzenie czy jednak cos w tej sprawie bylo zrobione, czy byla podjeta jakas proba wspolpracy z ktorejkolwiek ze stron?

Szkoda tylko kolejnej szansy na na pewno niezla muzyke...
Markovitz
2007-03-05 20:50:45
EwaDziś 35 minut po północy w telewizyjnej Dwójce emisja filmu dokumentalnego o Tadeuszu Nalepie pt. "Wszyscy jesteśmy romantyczni".


Dzięki Ewo za news :)
Wczoraj udało mi się wytrzymać prawie do pierwszej...

Tego, co obecnie leci przez cały dzień w TVP1 i TVP2 z wyjątkiem programów sportowych i pogody pojąć nie mogę.
Właśnie, w którymś z tych kanałów wręczają sobie nagrody filmowe - za trzy filmy rocznie, które nadają się do obejrzenia !

Odchodzi tak ważny dla naszej kultury muzycznej Człowiek , mija doba i miejsce na film o Nim w ogólnopolskim programie znajduje się 35 minut po północy...

P>S> Wczoraj świetne acz bardzo rzadkie nagrania znalazły się w audycji Wł.Kleszcza w radiowej Jedynce. Muzycznie było to lepiej pomyślane niż w Minimaxie (gdzie z kolei udało się zmieścić tylu znakomitych Gości) !
Jeśli ktoś słuchał - proszę o PW
:)
Ewa
2007-03-05 21:14:09
Markovitz
Odchodzi tak ważny dla naszej kultury muzycznej Człowiek , mija doba i miejsce na film o Nim w ogólnopolskim programie znajduje się 35 minut po północy...

Było jeszcze króciutkie Wspomnienie o Nalepie w Jedynce między Teleexpressem a serialem. Na więcej nie liczę. :(
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-03-05 21:23:29
Jeszcze nie tak dawno piłem chyba strzemiennego z Mirą na kortach w Szczecinie po koncercie poświęconym Czesławowi. Dziś nie ma już i Tadeusza. Wczoraj gdy odchodził rwałem śnieżyczki i krokusy. To chyba było dla Niego, może dla Nich. Już spokojnie Im w tych sukniach, oby nie zapomnienia. :cry:
Markovitz
2007-03-10 14:16:53
Romuald Juliusz Wydrzycki Już spokojnie Im w tych sukniach, oby nie zapomnienia. :cry:


W poniedziałek 12 marca o godz. 14-tej na warszawskich Powązkach rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. Tadeusza Nalepy.

Na stronie radia DERF przeczytać można apel , by właśnie o tej godzinie wszystkie rozgłośnie radiowe nadały utwór Modlitwa z płyty Breakout "Karate".
Warto nawet w mailach do rozgłośni regionalnych poprzeć tę inicjatywę...
Ewa
2007-03-10 23:28:05
Markovitz
Na stronie radia DERF przeczytać można apel , by właśnie o tej godzinie wszystkie rozgłośnie radiowe nadały utwór Modlitwa z płyty Breakout "Karate".

Pomysł fajny, ale wątpię, żeby udało się go zrealizować.
W każdym razie warto poprzeć tę inicjatywę. 8)

Gwoli ścisłości "Modlitwa" pochodzi z płyty "Kamienie". :wink:
Markovitz
2007-03-11 08:31:49
EwaGwoli ścisłości "Modlitwa" pochodzi z płyty "Kamienie".


Na swoje usprawiedliwienie - nie mam do tej pory tej płyty :oops:

Mam Blackout na oryginalnej kasecie, a "Na drugim brzegu..." na winylu i kompakcie (na tym samym CD jest "70A"- była kiedyś taka moda). Mam też składankową - "Ballady" Breakout.
Oczywiście winylowy "Blues" nie schodzi teraz z gramofonu, a okładka Marka Karewicza to już ikona polskiego rocka.
Z kasetą "NOL" prawie jak z wizytówką :wink: niemal się nie rozstaję, ale mam również na CD (jest bonus).
Nalepę solowego zwykle dobrze słuchało mi się w aucie, więc kupowałem na kasetach ("To mój blues","Jesteś w piekle", "Absolutnie", "Cyrk.." z Trojanowską i "Najstarszy zawód świata").

A utwory z "Karate" i "Kamieni" miałem przegrane (w czasach studenckich) na kasetę i do dziś często mi się to plącze...
Mam też " B. Loebl Blues" (pierwszy utwór to N-Cz, a potem już tylko Breakout i T.Nalepa).
Natomiast żałuję, że nie nabyłem kiedyś na jednym CD albumów "Mira" i "Ogień".
"Wielki ogień" do dziś robi na mnie jeszcze większe wrażenie.
Niedawno jednak patrząc na box-y w EMPiKu pomyślałem : po co mi było to szukanie i zbieranie ...?
Tu jest wszystko...

Co do "Modlitwy"- to jest szansa, że dwie rozgłośnie radia publicznego (Jedynka i Trójka) podejmą inicjatywę i nadadzą utwór z płyty "Ka... " :?
Już zapomniałem.
Ale pamiętam, że został on nagrany w Wyższej Szkole Muzycznej na Okólniku- dokładnie tam, gdzie dwa lata wcześniej nagrano "Marionetki".
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-03-11 12:56:13
Mam ja też tych winyli TN niemało.
Ciekaway długi artykuł o TN w Kurierze Szczecińskim z 9-11.03.07.
Wiele ciekawostek i muzycznych i innych .
Ciekawe jest zdanie nawiązujące do CN."Chodzi tu o płytę 'Żagiel ziemi', której nie chcieli nagrać Niemen i Skrzek, a zrobił to Nalepa z grupą Breakout." To cytat dosłowny.
Teraz będą obok siebie TN i CN. :cry:
Ewa
2007-03-11 14:52:19
Romuald Juliusz Wydrzycki
Ciekawe jest zdanie nawiązujące do CN."Chodzi tu o płytę 'Żagiel ziemi', której nie chcieli nagrać Niemen i Skrzek, a zrobił to Nalepa z grupą Breakout." To cytat dosłowny.

"Żagiel ziemi"to chyba najmniej znana i najmniej ciekawa płyta Brekautów, nagrana z okazji Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 80r.

Znalazłam opinię Nalepy o tej płycie dla TR'91:
Nie wiedzieliśmy, że olimpiada w Moskwie będzie bojkotowana. To już są sprawy polityczne, ponad nami, w które nie wcinaliśmy się... W pierwszej wersji hasło było takie, że robimy to Niemen, Skrzek i ja. Oni się wycofali, a ja zostałem, bo głównym człowiekiem w tym wszystkim był Loebl, który napisał większość tekstów. No i oczywiście ja, ten kozioł ofiarny, musiałem wziąć najtrudniejsze. Dlatego tyle parlada jest w tym... Co jeszcze mogę powiedzieć? Żal mi niektórych kawałków, ale dziś już nie będę się bawił w nagrywanie ich z nowymi tekstami.
Stach
2007-03-11 15:14:04
Skoro NIEMEN niechciał nagrac -więc dlaczego domagamy się aby ujrzały światło dzienne te kompozycje ( i inne też),które były byc może "wypadkami przy pracy "?. Winniśmy uszanowac wolę i decyzję NIEMENA."Żagiel ziemi "-kto był żaglem(sam sobie sterem,żeglarzem ,okrętem ?) a kto wiatrem (historia?)?Ciekawy temat do rozważań.
Maciek
2007-03-11 15:24:38
StachSkoro NIEMEN niechciał nagrac -więc dlaczego domagamy się aby ujrzały światło dzienne te kompozycje ( i inne też),które były byc może "wypadkami przy pracy "?. Winniśmy uszanowac wolę i decyzję NIEMENA."Żagiel ziemi "-kto był żaglem(sam sobie sterem,żeglarzem ,okrętem ?) a kto wiatrem (historia?)?Ciekawy temat do rozważań.


Staszku, tak jak już zostało tu napisane, Niemen odmówił nagrania płyty z serii " Tryptyk Olimpijski " ( " Żagiel ziemi " Breakoutów, " Droga Ludzi " Skaldów i " Na brzegu światła " Budki Suflera ). Natomiast " Żagiel ziemi " to album Brekautów, który zostal nagrany w 1978r., a dziś dostępny jest na CD ( pierwszy raz został wydany przez Yesterday w 2000r., a drugi raz przez Polskie Nagrania w roku 2005 ). Dlatego nie ma obawy, by światło dzienne ujrzały kompozycje CN dot. Olimpiady w Moskwie ( 80 ) - bo ich po prostu nie ma :)
Ewa
2007-03-11 18:37:14
Jeden z ostatnich wywiadów z Nalepą, który ukazał się w styczniowej "Machinie":
http://www.cgm.pl/aktualnosci/wyswietl. ... SID=d46381
Stach
2007-03-11 18:48:41
Maciek,drogi kolego,zauważyłem ,że na moje czasami nieporadne posty (wiesz ja jestem od roboty a nie klikania ,pisania np .na temat festiwalu.)odpowiadasz ...merytorycznie,dziekuję,po to są przyjaciele.Podjąłem temat "żagli" ,gdyż poszedłem owczym pędem za Ewą,ale to mnie nie usprawiedliwia.Zauważym,że bardzo ładnie i jak już napisałem merytorycznie ze mną rozmawiasz,mam szacunek dla Ciebie.Zawsze coś sobie jeszcze znajdę w poście ,który piszesz-brawo.Bez kadzenia powiem ,że jesteś jedynym,który chyba mnie ...zrozumiał,dziękuje.Macku zwracam sie do Ciebie z prośbą o współpracę .A kwestia dotyczy pewnych zagadnień z II festiwalem.Już dziś dziękuję Ci za zajęcie stanowiska.Nie ulegaj presji innych,bądz jak NIEMEN ,sobą.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-03-11 21:32:23
Trochę wiedziałem o subtelnościach związanych z tym tematem. Nie chcialem jednak macić spokoju i powagi jutrzejszych traumatycznych uroczystości . :o
Tadeusz
2007-03-12 13:06:29
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-03-12 13:06:29 przez Tadeusz
Polityka nie interesowała artystów, ale mimo woli wpadali czasem w jej szpony.
Ewa
2007-03-12 13:11:58
W Trójce właśnie leci "Modlitwa", inne stacje chyba nie podjęły tej pięknej inicjatywy.
gasket
2007-03-12 16:15:35
Ewa"Żagiel ziemi"to chyba najmniej znana i najmniej ciekawa płyta Brekautów,

Czy moglabys to Ewo jakos uzasadnic? Dlaczego wedlug Ciebie jest to "najmniej znana" i "najmniej ciekawa" plyta Breakoutow?

MarkovitzNalepę solowego zwykle dobrze słuchało mi się w aucie, więc kupowałem na kasetach ("To mój blues","Jesteś w piekle", "Absolutnie", "Cyrk.." z Trojanowską i "Najstarszy zawód świata").

A utwory z "Karate" i "Kamieni" miałem przegrane (w czasach studenckich) na kasetę i do dziś często mi się to plącze...

A ja mialem okazje miec te plyty w kolekcji juz w czasach licealnych!

Solowego Nalepy z wymienionych przez Ciebie kaset nie sluchalem, bo juz bylem na to za stary. Choc przyznaje sie do przesluchania paru bootlegow w latach 80. Jeden z Borysewiczem a drugi z Olesinskim etc...
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-03-12 17:50:31
Radio Szczecin dwa razy dopingowałem, nawet wgrałem im fragment Modlitwy. Nic nie pomogło. Grają swoją muzyczkę jak zwykle i nic ich nie obchodzi. Smutne i prawdziwe. :?
Ewa
2007-03-12 18:24:45
gasket
Czy moglabys to Ewo jakos uzasadnic? Dlaczego wedlug Ciebie jest to "najmniej znana" i "najmniej ciekawa" plyta Breakoutow?

Wyjątkowo Ci odpowiem, choć dziwi mnie trochę to Twoje pytanie.
Jesli słuchałeś tej płyty to powinieneś wiedzieć dlaczego jest najmniej ciekawa. Muzycznie owszem, jest tu parę fajnych bluesrockowych kawałków, ale zupełnie nie przemawiają do mnie te olimpijskie teksty. Chyba, że ktoś lubi słuchać bluesa o mięśniach, kościach, tętnicach, rzucie dyskiem, biegu maratońskim itp. Ja nie lubię, dlatego nie słucham tej płyty.
A czemu najmniej znana? Cóż, chyba nie grali tego repertuaru na koncertach, a i sama płyta bardzo długo nie była wznawiana. Zapewne płyta ta była takim trochę wstydliwym epizodem w działalności Breakautów.

Cieszę się, ze Niemen nie wziął udziału w tym przedsięwzięciu.
Markovitz
2007-03-12 19:45:33
Romuald Juliusz WydrzyckiRadio Szczecin dwa razy dopingowałem, nawet wgrałem im fragment Modlitwy. Nic nie pomogło. Grają swoją muzyczkę jak zwykle i nic ich nie obchodzi. Smutne i prawdziwe. :?


Obejrzałem migawki z Powązek w dzisiejszym Teleexpressie. Oprócz Rodziny udział w uroczystosciach pogrzebowych wzięło wiele znanych osób : artystów, muzyków, działaczy.
Z tych, którzy mignęli mi przed oczami zapamiętałem : Izabelę Trojanowska, Jo.Skrzeka, Sławka Wierzcholskiego, muzyków Perfectu, Lady Pank, kilku dziennikarzy i wielu, wielu Fanów Tadeusza Nalepy i Breakoutu.




P>S> W Faktach TVN i Wiadomościach TVP nie było już nawet wzmianki.
Znalazło się za to miejsce na lustracyjne perypetie znanego reżysera i modę włoską.
:(
Ewa
2007-03-12 20:16:38
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-03-12 20:16:38 przez Ewa
Migawki z pogrzebu widziałam też w Wydarzeniach i w wieczornej Panoramie. W kościele zwracała uwagę piękna gitara z kwiatów.

Ciekawe, czy oprócz Trójki i Radia Centrum z Rzeszowa jeszcze jakaś stacja nadała po 14-tej "Modlitwę".

Utwór ten zabrzmiał jeszcze w telewizyjnej Jedynce po północy na zakończenie programu wspomnieniowego "Pożegnalny blues".
Dasza
2007-03-13 08:36:45
Tuż przed północą TVP 1 wyemitowała 25 minutowy film
"Pożegnalny blues- Tadeusz Nalepa".
Tadeusza Nalepę wspominali i żegnali:
Bogdan Loebl, Stan Borys,Paweł Sztompke,Wiesław
Królikowski i Irek Dudek.
Zaprezentowano kilka fragmentow piosenek a na zakończenie
zabrzmiała w całości "Modlitwa".

Za kilka minut Czarno Czarny film -piosenki Tadeusza Nalepy
w TV Polonia.
Ewa
2007-03-13 10:04:03
POŻEGNALNY BLUES zabrzmi raz jeszcze w TV Polonia 16.03. o 14.55.
gasket
2007-03-13 10:32:03
Ewazupełnie nie przemawiają do mnie te olimpijskie teksty. Chyba, że ktoś lubi słuchać bluesa o mięśniach, kościach, tętnicach, rzucie dyskiem, biegu maratońskim itp. Ja nie lubię, dlatego nie słucham tej płyty.

Dziekuje za odpowiedz. Chodzilo Ci wiec o te kretynskie texty, dla wielu nie do zniesienia. Tak, byl to estetyczny szok. Texty jak widac moga pomoc muzyce a moga tez jej zaszkodzic. Bo muzycznie sama plyta nie odbiega zbytnio od wczesniejszych obiektow latajacych zlozonych z rownie "fajnych bluesrockowych kawałków"...

EwaCieszę się, ze Niemen nie wziął udziału w tym przedsięwzięciu.

Byloby milo gdyby ktos rzucil wiecej swiatla na przyczyny...

***************
Konczac, choc nie wiem czy juz o tym nie wspomnialem - ale tu bedzie najlepsze miejsce. Otoz kiedys nosilem dlugie (prawdziwe!) wlosy i brode. I rozne wiesniaki mowily, ze wygladam jak Niemen. A ja akurat wtedy wolalbym, zeby mowili, ze jak - Nalepa. Nikt tego nie powiedzial. Niemen trafil wiec pod strzechy a Nalepa nie. Czyzby trudniejsza muzyka???
Tadeusz
2007-03-15 07:21:19
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,3979006.html
Czesław Sergio
2007-05-13 15:35:28
To był szok , szok tym większy że z dnia na dzień wręcz śmierć zabierała do siebie coraz bardziej wpływowych ludzi kultury i w końcu padło na mistrza polskiego bluesa.Dotychczas znałem go z albumu Blues który uważałem za coś istotnie ciekawego ale bez większych ekscytacji , po jego zgonie :( :(
stwierdziłem że wypadałoby poznać resztę dorobku tego człowieka bo Telewizją i radiem rządzą zwyrodniali troglodyci i nie ma szans bym poznał dorobek tego artysty i co ważniejsze bluesmana więc wpierw obejrzałem koncert z okazji 60 lat , już wtedy było z nim nie za dobrze ale jakoś się trzymał , koncert świetnie zagrany , średnio zaśpiewany , następnie dotarłem
do "Kamieni" coś pięknego i wartego uwagi , muzyka nie dla radia istotnie , następnie coś z klasyki Na drugim brzegu tęczy , polska odpowiedź na Led Zeppelin z żeńskim wokalem , pierwszy utwór to Whole lotta love tyle że
w wersji damskiej , ten flet w środku , włos jeży się na głowie , najlepszy album Breakoutu !!! Kolejny był Karate i jak dotąd na tym skończyłem , szkoda Tadeusza , słysząłem go w Radiu Lublin jak mówił o Steve Ray Vaughanie , było to rok temu , spoczywaj w spokoju mistrzu ... [*]
gasket
2007-05-14 13:25:52
Tez lubilem Nalepe... Czy to nie od niego nauczylem sie grac na gitarce? Fajnie gral, fajna muzyczka. Sentyment pozostal... Czeslawie Sergio, po posmiertnym zakupie kilku plyt Breakoutu stwierdzasz entuzjastycznie: "Na drugim brzegu tęczy (...) najlepszy album Breakoutu !!! ". To cieszy. Milo, ze i mlodzi, oprocz swojej muzyki siegaja do plyt, ktorych sluchalismy bedac jeszcze mlodzieza...
Czesław SergioDotychczas znałem go z albumu Blues który uważałem za coś istotnie ciekawego ale bez większych ekscytacji , po jego zgonie :( :( stwierdziłem że wypadałoby poznać resztę dorobku tego człowieka bo Telewizją i radiem rządzą zwyrodniali troglodyci i nie ma szans bym poznał dorobek tego artysty

Tym razem oskarzasz rzadzieli RTV i obarczasz ich odpowiedzialnoscia za Twoja wlasna nieznajomosc. No, na szczescie sa jeszcze plyty! I dales sobie rade samemu z poznaniem i Nalepy i jak widze Niemena. W niedlugim czasie, nie zwazajac na RTV. To sie chwali. Duzy plus ++++++++++++++!!!!!

To to o czym pisalelismy dzis w innym temacie. Sami musimy zajac sie wlasnym muzycznym osluchaniem - zeby nie byc troglodytami!!!
Czesław Sergio
2007-05-15 13:42:52
Jeżeli ma ktoś wtyki w radiu czy telewizji , głównie chodzi o telewizję to może miałby kto możliwość przyciśnięcia ludzi i zasugerowania o emisji jakichś utworów Nalepy , nie pozwólmy by jego muzyka przepadła , pamiętajmy że umarł człowiek nie jego dorobek , no w Polsce to artsysta umiera wraz z twórczością ale nalezy to zmienić , więc jak ktoś ma dostęp do kogoś z TV to prosże by naciskał , moze się uda ? Zresztą wkrótce Opole , Sopot artyści nie mogą przejść obojętnie wobec śmierci takiego artsyty.!
Ewa
2007-05-15 13:50:59
Czesław SergioJeżeli ma ktoś wtyki w radiu czy telewizji , głównie chodzi o telewizję to może miałby kto możliwość przyciśnięcia ludzi i zasugerowania o emisji jakichś utworów Nalepy...

Nie potrzeba tu wtyków, wystarczy poprosić o te programy na forum TVP Kultura. :)
Zresztą, z tego co słyszałam od Markovitza, już w czerwcu będzie w Kulturze Dzień z Tadeuszem Nalepą i Breakoutem.
gasket
2007-05-15 14:15:09
Czesław Sergioz dnia na dzień wręcz śmierć zabierała do siebie coraz bardziej wpływowych ludzi kultury
...
do grona tych co przeszli na drugą stronę tęczy może dojść wielu starszych i wybitnych ludzi , po nich będzie pustka ...

Widze, ze temat smierci i przemijania jest Ci bliski. Chcialbys za wszelka cene aby "czynniki odpowiedzialne" ocalily od zapomnienia i znakomitych aktorow, i spiewakow, i muzykow, kompozytorow, malarzy, poetow... No coz. Wydaje mi sie, ze jednak ich ocalaja.

Co do tej pustki, to nie bylbym az tak wielkim pesymista. Na "druga strone teczy" przeszlo wiecej malarzy, kompozytorow, poetow, niz zyje obecnie. I jakos nie zyjemy w pustce. (Troglodyci sa wyjatkiem ale na nich nic sie nie poradzi; czy mamy ich pustke na sile zapelniac sztuka?).
Czesław Sergio
2007-05-16 04:41:11
Ewa
Czesław SergioJeżeli ma ktoś wtyki w radiu czy telewizji , głównie chodzi o telewizję to może miałby kto możliwość przyciśnięcia ludzi i zasugerowania o emisji jakichś utworów Nalepy...

Nie potrzeba tu wtyków, wystarczy poprosić o te programy na forum TVP Kultura. :)
Zresztą, z tego co słyszałam od Markovitza, już w czerwcu będzie w Kulturze Dzień z Tadeuszem Nalepą i Breakoutem.


Nie wiem czy możecie sobie to wyobrazić no ale ja nie mam TVP KULTURA , ot kilka podstawowych stacji i kilka zagranicznych , głównie niemieckich i co
ze mną :?: wiem że TVP KULTURA to dobra stacja , przyjazna człowiekowi kultury i myślę że do TVP KULTURA trafili ludzie odpowiedzialni za kulturę w TVP , dlatego program 1 i 2 nie ma prawie żadnych dobrych filmów i dokumentów , czekam więc na Opole ...
Maciek
2007-05-24 11:14:08
http://www.polskienagrania.com.pl/pl.ph ... ea3a4cd84d
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony