Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Żony i córki Czesława Niemena 2009-06-02 marieta91 1 12559
marieta91
2009-06-02 08:12:39
Witam wszystkich serdecznie. Właśnie przygotowuję pracę do szkoły na temat życia i twórczości Czesława Niemena. Niestety w jego biografii znajduje się jeden niepewny wątek i chciałabym abyście napisali mi "jak było naprawdę". Otóż czytając biografie Czesława Niemena spotkałam się z różnymi informacjami na temat jego rodziny. W niektórych jest napisane, że jedyną żoną Czesława Niemena była pani Małgorzata Niemen i z nią ma dwie córki - Natalię i Eleonorę, a w jeszcze innych wyczytałam, że zanim pan Czesław związał się z modelką Małgorzatą Niemen, miał jakąś inną, tajemniczą żonę, z którą ma córkę Marię. Chciałabym dowiedzieć się czy Czesław Niemen rzeczywiście miał dwie żony i czy owa Maria istnieje naprawdę. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Darek Sieradzki
2009-06-02 22:21:23
To wprawdzie kwestia bardzo luźno związana z twórczością (choć niewątpliwie partnerka życiowa ma wpływ na to czy i jak rozwinie się artysta ;)), ale tak, Czesław Niemen był dwukrotnie żonaty i z pierwszego małżeństwa ma córkę. O ile dobrze pamiętam książkowe biografie Niemena nie kryły tego faktu, ot, normalne koleje losu.

Skorzystawszy z wyszukiwania w naszym forum znalazłabyś np. taki cytat:

(...) Rodzice postanowili więc zapisać Niemena do szkoły muzycznej w Grodnie. Jeździł i uczył się – tak przynajmniej myśleli. Wszystko wydało się pod koniec roku, gdy okazało się, że opuścił 140 lekcji. – Prawie pół roku go nie było w szkole – śmieje się jego przyjaciel Markiewicz.
***
Wszyscy we wsi wiedzieli dlaczego. Kilkunastoletni Czesław się zakochał w o rok młodszej Marysi Klauzunikównie. Piękna dziewczyna uczyła się z nim w podstawówce. Ale rodzice, jej i jego, nie akceptowali tego związku.
– Dlatego po kryjomu, nic nikomu nie mówiąc zapisał się z nią w urzędzie – opowiada sąsiadka Wydrzyckich. – I to dzień przed wyjazdem całej rodziny do Polski.
– Jego ojciec chyba wiedział, bo nasi na pewno – przypomina nauczycielka Janina Pawłowicz. Jej panieńskie nazwisko to właśnie Klauzunik, Marysia była jej siostrą, o 17 lat młodszą. – Inna sprawa, że nikomu ten związek nie leżał.
Czesław wyjechał w 1958 roku, Marysia została. Dopiero po roku mogła wyjechać z Białorusi. W Polsce wzięli ślub kościelny i doczekali się córki – Misi. (...) (Kurier Poranny, 26.I.2004)


(viewtopic.php?f=5&t=435&p=1361&hilit=pierwsza+%C5%BCona#p1361)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony