Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

A co to takiego? 2006-05-16 - 2006-05-19 Darek Sieradzki 19 10515
Darek Sieradzki
2006-05-16 18:58:53
http://www.allegro.pl/item104301149_cze ... eg_cd.html

:?:
szach' raj
2006-05-16 19:36:01
Widziałem to już kiedyś na Allegro - nic interesującego tam nie dostrzegłem, może oprócz podobno świeżo zremasterowanej wersji Rapsodu.
Markovitz
2006-05-16 19:48:34
Popatrz jaki label -"Uniwersal"- he, he.
"In memoriam" - to już raczej żałosne, bo na składaku i Rapsod i Jołoczki, a nawet "Varsovie".
"Niemiene" w opisie, więc piracisko zza Buga , a może zza Odry ?
Darek Sieradzki
2006-05-16 20:54:44
Zastanowiło mnie przez chwilę to "in memoriam" i pomyślałem, że może to jakiś "tribute to...". Ale faktycznie bardziej wygląda to na zwykłe piracisko.

DS

ps. Kiedyś wytwórnia MTJ planowała album z piosenkami :N: śpiewanymi przez innych wykonawców (miały się tam znaleźć zarówno nowe nagrania, specjalnie nagrane na taką płytę, jak i archiwalne). Ale nie wiem jaki jest los tego projektu.
Ed
2006-05-17 07:24:21
Darek SieradzkiZastanowiło mnie przez chwilę to "in memoriam"

Ta płyta była do kupienia na stadionie już dwa miesiące po śmierci :N: -a.
Markovitz
2006-05-17 07:26:32
Ed była do kupienia na stadionie już dwa miesiące po śmierci :N: -a.


I co Ed - kupiłeś ? 8)
Ed
2006-05-17 07:29:11
Istotą jest nie to czy kupiłem, tylko że BYŁA DO KUPIENIA dwa miesiace po śmierci...
Markovitz
2006-05-17 07:40:30
Spoks- jeszcze nie działam w tym .. tam ZPaVie ... :wink:

A chciałem spytać o jakość nagrań, bo pojawiło się w tym wątku info o zabiegach na Rapsodzie :
nic interesującego tam nie dostrzegłem, może oprócz podobno świeżo zremasterowanej wersji Rapsodu.

Remastering płyty Dziwny.. dokonany ukradkiem przez Polskie Nagrania już po śmierci :N:-a był raczej do kitu i wywaliłem płytę z kolekcji. Słyszałem, że podobnej obróbce poddali w PN także płytę z Rapsodem...
edit:18V2006r.

A co to takiego ?


Pytanie postawione przez Darka mogłoby posłużyć do wyjaśnienia lub opisu wielu ciekawych płyt , zdjęć itp. zagadkowych spraw.
Oprócz przygotowań do zlotu niewiele się teraz dzieje na forum, więc w oczekiwaniu na książkę korci mnie, by spróbować dociec genezy fotografii wyszukanej niedawno przez Migaweczkę:

http://www.marylarodowicz.pl/fotomaryla ... lada1.html

Czy rzeczywiście zdjęcie zrobiono w Gdyni w czasie przygotowań do premiery "Księga Krzysztofa Kolumba"...?
Markovitz
2006-05-18 20:21:13
W serwisie poświęconym Maryli Rodowicz znalazłem jeszcze jedną fotografię- nie mniej ciekawą ... Czy domyślacie się przy jakiej okazji i w czasie wykonywania jakiego utworu zrobiono fotkę na samym dole strony :arrow:
http://www.marylarodowicz.pl/fotomaryla ... um231.html
szach' raj
2006-05-18 20:31:29
Opole 1975 - "Śpiew ocalenia".
Pozdrowienia dla Andrzeja M.
Ed
2006-05-18 20:32:57
MarkovitzOprócz przygotowań do zlotu niewiele się teraz dzieje na forum, więc w oczekiwaniu na książkę korci mnie, by spróbować dociec genezy fotografii wyszukanej niedawno przez Migaweczkę:

http://www.marylarodowicz.pl/fotomaryla ... lada1.html

Czy rzeczywiście zdjęcie zrobiono w Gdyni w czasie przygotowań do premiery "Księga Krzysztofa Kolumba"...?


Zasugerowałem tylko, że to zdjęcie, poprzez koszulkę, jest związane z Księgą Krzysztofa Kolumba. Ktoś z "rodowiczologów" :D powinien dać właściwą odpowiedź - kiedy, gdzie i przy jakiej okazji zrobiono to zdjęcie... :)
migaweczka
2006-05-18 20:44:54
Ed
MarkovitzOprócz przygotowań do zlotu niewiele się teraz dzieje na forum, więc w oczekiwaniu na książkę korci mnie, by spróbować dociec genezy fotografii wyszukanej niedawno przez Migaweczkę:

http://www.marylarodowicz.pl/fotomaryla ... lada1.html

Czy rzeczywiście zdjęcie zrobiono w Gdyni w czasie przygotowań do premiery "Księga Krzysztofa Kolumba"...?


Zasugerowałem tylko, że to zdjęcie, poprzez koszulkę, jest związane z Księgą Krzysztofa Kolumba. Ktoś z "rodowiczologów" :D powinien dać właściwą odpowiedź - kiedy, gdzie i przy jakiej okazji zrobiono to zdjęcie... :)



tylko niech uważa, jeśli postanowi się tu zjawić... i najlepiej sprawdzi, czy przypadeczkiem na forum nie dzieje się akurat coś istotnego...
angur
2006-05-18 20:53:08
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-05-18 20:53:08 przez angur
...a wracajac do wlasciwego tematu to dziwolag "... o Niemenie" zostal wlasnie usuniety z Allegro.
Ed
2006-05-18 21:18:43
... i bardzo dobrze... ;)
Markovitz
2006-05-18 21:20:50
Edytowany 6 raz(y), ostatnio 2006-05-18 21:20:50 przez Markovitz
Skoro jest tak jak pisze Angur ,to dobrze ,że znaleźliśmy sobie inne tematy pasujące do Darkowego pytania 8)

szach' rajOpole 1975 - "Śpiew ocalenia"

.. i nagrana później z Kayah jako "Pieśń ocalenia"- znakomicie Szach'raju :P
migaweczka
Ed Zasugerowałem tylko, że to zdjęcie, poprzez koszulkę, jest związane z Księgą Krzysztofa Kolumba. Ktoś z "rodowiczologów" :D powinien dać właściwą odpowiedź - kiedy, gdzie i przy jakiej okazji zrobiono to zdjęcie... :)

tylko niech uważa, jeśli postanowi się tu zjawić... i najlepiej sprawdzi, czy przypadeczkiem na forum nie dzieje się akurat coś istotnego...


Nie sądzę, by kolejna, (chyba trzecia) przestroga była konieczna :wink:...

A co do zdjęcia Niemena w koszulce z napisem "Gdynia" i datą "1992".
Jest prawdopodobne, że fotkę wykonano już jakiś czas po wystawieniu "Księgi Krzysztofa Kolumba" na "Darze Pomorza", ponieważ :
- w czasie prób do przedstawienia :N: nosił się nieco inaczej niż na zdjęciu,
- towarzystwo muzyków (bo są to muzycy i tylko nie mogę przypomnieć sobie : gdzie ich widziałem..?) wskazuje na jakąś imprezę "składankową".
Z 1992 roku przychodzą mi od razu na myśl dwie takie imprezy : Festiwal w Sopocie, gdzie oprócz Niemena i Nalepy występowała także M.Rodowicz oraz wielki koncert wg pomysłu Marka Kotańskiego na Stadionie X-lecia (14 VIII) z Uriah Heep jako wielką gwiazdą , ale i tam Niemen wyglądał jakoś inaczej, więc raczej obstawiałbym Festiwal w Sopocie w 1992r.
A może macie inną sugestię ?
Ed
2006-05-18 21:23:58
Markovitz
szach' rajOpole 1975 - "Śpiew ocalenia"

.. i nagrana później z Kayah jako "Pieśń ocalenia"- znakomicie Szach'raju
:P

Chyba odwrotnie... ;)
Markovitz
2006-05-18 21:49:29
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-05-18 21:49:29 przez Markovitz
Na naszym forum przemianowaliśmy tę pieśń -było to drugie pytanie w temacie zagadkowym, na które odpowiedziała Ewa i ja tę odpowiedź uznałem :

EwaDruga zagadka jest łatwiejsza. To "Pieśń ocalenia" do tekstu Jonasza Kofty, śpiewana kiedyś z Marylą Rodowicz, potem z Kayah.


Zali podważasz ten prawomocny werdykt Edzie ? :wink:

P.S. Tytuł wiersza J.Kofty -nie wiem, czy od początku - brzmi "Śpiew ocalenia", ale możesz trochę pofikać :twisted:
Ed
2006-05-18 21:58:59
Ani myślę podważać... na płycie Kofty Song o ciszy CD4 jest Śpiew ocalenia - Niemen -Kayah, a w materiałach prasowych z Opola 75 jest tłustym drukiem tytuł: Pieśń ocalenia - Rodowicz-Niemen ;)
Markovitz
2006-05-18 22:08:16
W takim razie została nam zagadka związana ze zdjęciem wyjętym z szuflady Maryli Rodowicz :arrow:

http://www.marylarodowicz.pl/fotomaryla ... lada1.html

Kim jest ten blondyn z ciemnymi okularami na koszulce kroczący za :N:-em ?
Na załoganta Uriah Heep trochę za młody... Może to uczestnik festiwalu sopockiego ? A ten drugi ? Takie pióra nosili kiedyś kolesie z Colage i z Ziyo :twisted:
A może to ekipa niemieckich dźwiękowców nagłośniająca Sopot'92 ?

Zwracam uwagę, że Ci dwaj mają identyfikatory (tak jest od lat na festiwalu w Sopocie..). :N: nie lubił nosić identyfikatora - na zdjęciu ma tylko przypięty do spodni pęk kluczy do busa i tej swojej walizeczki 8)

P.S. Na innych fotografiach -tych z Agnieszką Osiecką - jest mieszkający od lat w Niemczech Jacek Mikuła -"enigmatyczny" pianista i organista, a obecnie etatowy "oprawca" muzyczny stacji ARD.
migaweczka
2006-05-19 13:42:31
Markovitz
migaweczka
Ed Zasugerowałem tylko, że to zdjęcie, poprzez koszulkę, jest związane z Księgą Krzysztofa Kolumba. Ktoś z "rodowiczologów" :D powinien dać właściwą odpowiedź - kiedy, gdzie i przy jakiej okazji zrobiono to zdjęcie... :)

tylko niech uważa, jeśli postanowi się tu zjawić... i najlepiej sprawdzi, czy przypadeczkiem na forum nie dzieje się akurat coś istotnego...


Nie sądzę, by kolejna, (chyba trzecia) przestroga była konieczna :wink:...


MarkovitzMoże darujmy dziś sobie strony Pupilek Telewizji Polskiej
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony