Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Ciekawy wywiad z Cz.Niemenem - 1972r. 2005-04-08 - 2005-04-10 Hana 2 2806
Hana
2005-04-08 21:43:40
Znalazlam niedawno mocno sfatygowana broszurke, wydana w 1972r.
Wywiad Marka Sewena, przeprowadzony z Cz. Niemenem w plenerze nad Wisla, sfilmowany przez zachodnioniemiecka ekipe - 1972 rok.
W czasie...kiedy ' to dzwigany z ruin Zamek tetnil rytmem pracy'.
Ciekawy wywiad, bardzo osobisty.Sporo zdjec; jak na takie drobne wydawnictwo, pare textow piosenek.
Ze wzruszeniem, ponownie zatopilam sie w lekturze...

Pozdrawiam wszystkich bywalcow tego forum :))

Hana
Markovitz
2005-04-09 19:48:10
Zdjęcia ,spis nagrań oraz teksty piosenek (z zapisem nutowym) to atuty tej książeczki wydanej przez PWM w grudniu 1972r. Wielu niemenologów zmieszało tę publikację z błotem, a powodu do takiego potraktowania dostarczyła seria pytań m.in. o ulubiony kolor, porę roku itp.dyrdymałki, które w opinii krytyków wyparły poważne pytania ,jakie należało postawić. Ale po pierwsze: z założenia była to broszura skierowana głównie do bardzo młodych czytelników; po drugie i tak przyniosła garść informacji, których nie było ani w wielu wywiadach,ani recenzjach z tego czasu. Autor M.Sewen-dyrygent i aranżer zespołów muzyki kameralnej powiedział mi kiedyś "wie pan kiedy myślimy o :n: ,to mamy przed oczami wielkiego wokalistę, sławnego muzyka,aranżera (te jego niesamowite chóry),a ja bardzo zdziwiłem się spotykając dość wyciszonego człowieka,pełnego rozterek twórczych i lekceważącego przymioty sławy jaka Go otaczała". Mówił o spotkaniu w 1972r(!).Ja odniosłem takie wrażenie 13 lat później.
I jeszcze ślad: gdzie jest ten film kręcony przez ekipę z RFN :?: :!:
Hana
2005-04-10 11:51:38
Witam serdecznie! Ja do tego textu odnioslam sie czysto-sentymantalnie:)
Niemena slucham, slucham i slucham. Paru osobom ze swego otoczenia pokazalam inne piosenki Cz. Niemena, niz te trzy, ktore nadaje Trojka.
Jasne, ze czytam wszystko, co mi wpadnie w rece. Jest to jednak z 'potrzeby seca'.
Mysle, ze malo znam okres wloski Niemena. Przynajmniej ja.Bylysmy /fanki/ na niego oburzone za Faridę...bylysmy po prostu mlodzienczo-zazdrosne.
Przepiekne to byly czasy.

Pozdrawiam serdecznie:)

Hana
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony