Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Czesław Niemen - "Świat nieodkryty"
Czy pośmiertna płyta Czesława Niemena to dobry pomysł?
Tak 100% 6
Nie mam zdania 0% 0
Nie 0% 0
Liczba głosów: 6
2005-12-11 Domin189 2 2508
Domin189
2005-12-11 16:22:07
Prawdziwe piękno

"Dziwny jest ten świat", "Pod papugami", "Sukces", "Bema pamięci żałobny rapsod" - te utwory w wykonaniu Czesława Niemena zawsze pozostaną w naszej pamięci. 17 stycznia zmarł prawdziwy król polskiej sceny muzycznej.

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Zdziwiony tym światem był zawsze i do końca. Dziwiła go niesprawiedliwość i nienawiść człowieka do człowieka, ludzka pycha i zawiść. Czytając wywiady z nim czy felietony, które od lat pisał dla muzycznej gazety "Teraz Rock", można by odnieść wrażenie, że bywał rozgoryczony światem. Nie mógł pogodzić się z tym, co dzieje się we współczesnej kulturze - szczególnie muzycznej. A przecież świat był dla niego też, a może przede wszystkim, piękny. Był bardzo wrażliwy na piękno stworzenia, nie mógł pojąć, dlaczego człowiek tak sobie lekceważy piękno Ziemi. Planował napisać piosenkę "Piękny jest ten świat", która miała wejść do albumu "Świat nieodkryty", czy zdążył? Wkrótce się o tym dowiemy. "Tylko jedno nam pozostaje: odkryć prawdziwe piękno świata" - powiedział w jednym z ostatnich wywiadów (...).


Kochani, to nie jest cała treść artykułu. Z powodu mojego braku czasu przepisałem tylko ten krótki fragmencik.

Chodzi mi o utwory Niemena, które powstały po wydaniu "Spodchmurykapelusza" :cry:. Jestem przekonany, że takowe istnieją (jeśli nie aranżacje wokalne, to chociażby muzyczne). Żeby tylko to - śmiem wierzyć, że gdzieś w jego miejscu pracy, może w jakimś zeszycie, może na kartce papieru znajdują się jakieś teksty, wiersze. Dlaczego nie mamy prawa o tym usłyszeć? Czy sądzicie, że jest możliwe poznać te skryte skarby? Ale jak...? Może należałoby się zwrócić w tej kwestii do rodziny (dokładniej: córek) Niemena? Może wręcz... doczekalibyśmy się pośmiertnej płyty artysty?! :D

:arrow: Pozdrawiam,
:arrow: Domin189.
Ewa
2005-12-11 17:27:29
Domin189Czy sądzicie, że jest możliwe poznać te skryte skarby? ... Może wręcz... doczekalibyśmy się pośmiertnej płyty artysty?

Dominie, powinieneś dokładniej czytać posty, gdyż wielokrotnie była już mowa na ten temat, zwłaszcza w wątku Co dalej.
Domin189
2005-12-11 21:07:12
W takim razie proszę skasować ten temat! Bezwzględnie!

Gupi Domin (błąd popełniony celowo) :/
A chciałem dobrze :P
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony