Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Czy autorytet powinien być tak wykorzystywany ?? 2006-10-26 - 2006-11-06 eva69 12 7473
eva69
2006-10-26 15:31:21
Ciekawa jestem dlaczego została wydana zgoda (bo nie wyobrażam sobie że może być inaczej) na wykorzystywanie tekstów piosenki Czesława Niemena w kampanii wyborczej (strona http://www.wspolnasprawa.com.pl , ulotki, plakaty, materiały reklamowe) .
Tym bardziej, że kandydat na burmistrza który na każdym plakacie umieszcza słowa z piosenki Niemena moim zdaniem jest zaprzeczeniem idei głoszonych przez tak poważny autorytet. Czy naprawdę Czesław Niemen może reklamować kogoś kto Wszystkich oczernia i z Wszystkimi walczy ?? Co sądzicie o tym Wy ??
migaweczka
2006-10-26 17:56:43
Nie znam tego człowieka, ale jestem ciekawa, jak to jest z tą zgodą na wykorzystanie piosenki Niemena... Tzn. czy zgoda jest czy nie... 8)
Ewa
2006-10-26 18:24:01
migaweczka... jestem ciekawa, jak to jest z tą zgodą na wykorzystanie piosenki Niemena...

Ale tu nie wykorzystano piosenki Niemena, tylko fragment tekstu Marka Gaszyńskiego, więc to chyba on powinien wyrazić zgodę?
Wykorzystano jednak nazwisko Niemena.

Znając wcześniejsze przypadki wykorzystywania tego i innych utworów w kampanii wyborczej, myślę, że i tym razem nikt tu nikogo o zgodę nie pytał.
I oburza mnie, kiedy nieuczciwi politycy, aby uzyskać większą popularność, podpierają się w swoich kampaniach Niemenem!!!
lena
2006-10-26 20:09:07
Ja również nie sądzę, że umieszczenie imienia i nazwiska Czesława Niemena na jakimś bzdurnym reklamowym plakacie
zostało prawnie usankcjonowane, jak zazwyczaj w takich przypadkach...
Nie wydaje mi się też, że Marek Gaszyński zgodził się, aby napisane przez niego słowa zdobywały sławę w taki żenujący sposób...
Może te słynne słowa:

Mam tak samo jak Ty
Miasto moje
A w nim
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni


weszły do kanonu klasyki literackiej, więc po cóż panowie politycy mają pytać się o zgodę kogokolwiek...
Dno i wodorosty, zresztą czego innego można spodziewać się po dużym śmietniku, jakim jest polityka...
Zabawne tylko, jak się nagle pamięta o Niemenie...
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-10-28 16:26:00
A mnie jest miło, Markowi i Czesławowi pewnie też. O polityce mam zdanie jak większość. Ten polityk ma minimum jeden plus, zna trochę twórczość CN i to uzewnętrznia. A kobiety jak zwykle martwią się o cudze zasługi . :o
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-01 20:55:24
Następny donos. Tytuł następnej audycji W.M. Szansa na skces ma wg E.Skrętowskiej brzmieć "Wspomnienie" Ma ona dotyczyć Klenczona Grechuty i Majdaniec. Chyba nie uzgodniła tytułu i pewnie z tego powodu nie ma tam Czesława , a ze względu na tytuł powinien, no chyba że... :o :o :o
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-04 14:06:16
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-04 14:06:16 przez stan.i.slaw N.AE.
Jednak nadal NIEMEN jest "Pod pięścią DTP"!!!!!!!!!?!!!!(MEDIA) a z całą pewnością nie możemy absolutnie obarczać za to Panią Małgorzatę!,,,,dziś pragnę uzupełnić ,rozwiać nadinterpretację mojego postu przez Markovitza(nadal szanuję go(Cię):DTP=Dziennikarze (nieprzychylni NIEMENOWI) Telewizji Polskiej.Powyższe zdanie dot.Pani Małgorzaty =proszę o nie wciąganie JEJ w jakieś spekulacje np.typu wyrazi zgodę nie wyrazi/wyda nie wyda itp.Mam dobre zdanie i szacunek dla Pań M.E.N!
Markovitz
2006-11-04 17:12:39
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2006-11-04 17:12:39 przez Markovitz
W sprawie wykorzystania Snu o Warszawie :
K.Marcinkiewicz też korzysta z tej melodii...

A teraz w sprawie poruszonej przez Stanisława.

Stan.i.slaw N.AE.Jednak nadal NIEMEN jest "Pod pięścią DTP"!(MEDIA) a z całą pewnością nie możemy absolutnie obarczać za to Panią Małgorzatę !


Na szczęście nie zwątpiłeś w Córki, które od dwóch lat wielkim wysiłkiem dokładają starań w przeciwieństwie do autorów książek, dwójki redaktorów Polskiego Radia i forumowiczów !

Oto zwięzły katalog przewin w/w niegodziwców :

-Gaszyński - 10 lat temu popełnił broszurkę dołączoną do płyty wydanej bez zgody Czesława i potem -o zgrozo - śmiał za to przeprosić ! Nie pomogło, że wynosił tam pod niebiosa Córki, bo na pewno nie czytały ,
- Michalski- nie poczekał ruskiego miesiąca na uwagi do książki,
- Skliński - najgorszy, bo zamieścił zdjęcie rodziców,
- Radoszewski : wychylił się z propozycją dvd - a przecież :N: by sobie nie życzył .

Nie zapomnijmy też o odpowiedzialności Redaktorów z PR: Kaczkowskiego i Kleszcza.
Ci zawinili okrutnie :
- Pierwszy nadawał tylko dozwoloną muzykę i namawiał na wydanie w Polskim Radio płyt zagranicznych,
- Drugi godzinami po północy prezentował nagrania z boxów i raz na jakiś czas odtworzył we fragmencie cenne nagrania nieoficjalne.

Na koniec niegodziwcy, którzy wystąpili z Listem otwartym, pełnym kurtuazji, lecz bez mizdrzenia się .. W tym niżej podpisany.

Mark .

edit 15 05 2007

Jest coś na rzeczy z tą feministyczną solidarnością. Usłyszałem właśnie zza ramienia:

-Dałbyś Kobietom spokój...
.

-OK.

/Over
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-04 19:01:26
Moja wypowiedz dotyczyła tylko i wyłącznie sprawy programu p.Skrętowskiej-dlaczego pominięto Niemena?.Napewno nie dot.Pana Sklińskiego,Radoszewskiego.Kleszcza...Ciebie i..za bardzo sie rozpisałeś i bezpodstawnie wziąłeś to do siebie.Rozlałeś oliwę na wzburzone morze(może),zapomniałeś o żyjątkach pod powierzchnią lustra wody i ...wciągnąłeś do swojej gry niewinnych...dryfujących?
Dasza
2006-11-04 20:00:39
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-11-04 20:00:39 przez Dasza
Stanisławie!
Niemen wcale nie został pominięty w „Szansie na sukces”.
Dokładnie rok temu miała miejsce pierwsza wspomnieniowa Szansa na sukces.
Zaproszeni goście: Katarzyna Gertner ,Krystyna Agucewicz, Jarosław Kukulski
oraz Krzysztof Piasecki wspominali czworo wykonawców. Pierwszym z nich był
Czesław Niemen. Pozostali to :Anna German, Andrzej Zaucha i Anna Jantar.
Usłyszeliśmy fragmenty kilku utworów w wykonaniu Czesława np.Wspomnienie,
Dziwny jest ten świat, Jednego serca, Pod papugami, Obok nas.
Potem Maciej Silski zaśpiewał „Wspomnienie”a Michał Gasz „Obok nas".
Ewa
2006-11-04 20:03:36
Romuald Juliusz Wydrzycki Tytuł następnej audycji W.M. Szansa na skces ma wg E.Skrętowskiej brzmieć "Wspomnienie" Ma ona dotyczyć Klenczona Grechuty i Majdaniec. Chyba nie uzgodniła tytułu i pewnie z tego powodu nie ma tam Czesława , a ze względu na tytuł powinien...

W zeszłym roku w analogicznym wydaniu "Szansy na sukces"wspominano Niemena i Jego piosenki. Widocznie teraz pani Skrętkowska postanowiła przypomnieć innych wykonawców. Niestety wszyscy nieżyjący artyści nie zmieszczą się w jednej audycji, nie widzę więc tu wielkich powodów do narzekań. Może znów za rok we "Wspomnieniu" wrócą do Niemena.
stan.i.slaw N.AE.
2006-11-05 08:33:02
Drogie Panie Ewo i Daszo! Ja nadal mam niedosyt obecności NIEMENA w mediach,boję się o to aby nie zacierały się ślady JEGO.To jest mój zasadniczy powód.W minionym tygodniu rozmawiałem dość długo o NIEMENIE i o Jego muzykach( i nie tylko) z osobą bardzo blisko i dość długo towarzyszącą Naszemu ARTYŚCIE.Na wiele spraw otworzył mi oczy z których opadła pleśń.Jestem Mu wdzięczny i dałem "słowo honoru",że będzie dobrze.lepiej,z dystansem itd itp...lecz to po 36 latach wymaga ....kolejnych 36 lat(czasu !) :wink: p.s. frag.mojego uzupełnienia znajduje się w przedostatnim poście :arrow:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2006-11-06 23:15:40
Moi Drodzy . Ja mówiłem o aktualnej sytuacji, dzisiejszej. O tym co było kiedyś wiadomo przecież. A że jest przytyk to normalne u mnie. Śnię o tym aby pisać inaczej, ale to chyba sen srebrny...A Sta...w niech baczy na to że lukrem można się strasznie mocno zadławić. I niech nas nie poucza,jak sam się dopiero uczy, bo my na tym zęby no i zdrowie już zmarnowaliśmy. :o :( :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony