Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Dorobek Niemena w liczbach 2007-01-19 - 2007-01-27 Ewa 1 2606
Ewa
2007-01-19 09:56:13
Czy ktoś z Was liczył kiedyś, ile piosenek zaśpiewał Niemen?
Na pewno zrobił to Z. Musiałowski, ale czy ta liczba jest prawdziwa?

W RDC ostatnio Marek Gaszyński przedstawił nam taki bilans dokonań Niemena:
-nagrał 19 płyt autorskich
-śpiewał ponad 400 piosenek
-250 piosenek nagrał na płyty
-z 400 piosenek 300 to jego kompozycje
-zilustrował muzycznie 60 filmów i 57 spektakli
-wystąpił w 25 krajach świata

Trudno mi zweryfikować te dane, bo zawsze miałam problemy z liczeniem, ale może ktoś z naszych ekspertów potwierdzi, czy są prawdziwe.

W każdym razie z bilansu tego wynika, że istnieje około 150 utworów nienagranych na płyty. :idea:
Markovitz
2007-01-27 18:33:08
Ewa W RDC ostatnio Marek Gaszyński przedstawił nam taki bilans dokonań Niemena:
-nagrał 19 płyt autorskich
-śpiewał ponad 400 piosenek
-250 piosenek nagrał na płyty
-z 400 piosenek 300 to jego kompozycje
-zilustrował muzycznie 60 filmów i 57 spektakli
-wystąpił w 25 krajach świata


Na pewno za naciąganą liczbę albumów uważam trzynastkę podaną w książce Tomasza Raczka (czyli CD Spodchmury.. jako ta pechowa ostatnia..). To tak jakby wymazać z pamięci 4 albumy wydane przez CBS, Terrę Def. i albumy dwupłytowe .

Bliższa prawdy jest zatem liczba podana przez Marka Gaszyńskiego tj. 19 albumów, bo jeśli premiera albumu miała postać winyla to albumy dwupłytowe stanowią w tej statystyce dwie płyty.

Do tej "19-tki" dodałbym CD "Sen o Warszawie" oraz najpierw winyl z 5-cio płytowego boxu Old Rock Meeting ,a później wznowiony na CD.
O tej płycie koncertowej rozmawiałem 12 lat temu z Cz.N. i wówczas nawet zachęcał mnie do słuchania i zaprezentowania tych nagrań w lokalnym radio live (co mnie zdziwiło, bo pomylił się na tym koncercie parę razy 8).
Uważam więc, że ten tytuł powinien być zaliczony do oficjalnej dyskografii.

Reasumując wg powyższych reguł - wychodzi mi oczko :wink:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony