Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Festiwal w Opolu 2004-04-26 - 2004-04-29 WIKTOR 1 2783
WIKTOR
2004-04-26 21:36:33
Niedawno uslyszalem program tegorocznego Festiwalu w Opolu - no i tak na dobra sprawe wcale sie nie zdziwilem - o jakimkolwiek koncercie poswieconym Niemenowi ani slowa. No i po co? Telewizja i radio odbebnily swoje odtwarzajac w kolko kilka zawsze tych samych utworow wbijajac do glowy nieuswiadomionym ze tak na dobra sprawe Niemen to dwa trzy lub piec piosenek... Bardzo to smutne. Chociaz trudno sie dziwic - dyrektorem artystycznym jest "specjalista od muzyki" Marek Sierocki. W samej telewizji tez nic. W archiwach leza dziesiatki godzin materialow - no to niech sobie leza - np przepiekny program MOJE ZAPATRZENIE z 1980 roku z materialem z plyty POST SCRIPTUM z malutkimi Eleonora i Natalia - emitowany raz jedyny! - oczywiscie moglbym podac cala liste programow, koncertow, wywiadow, nie mowiac o pojedynczych utworach.
roman
2004-04-29 21:36:16
Z tego, co mi wiadomo - jakkolwiek podzielam poglądy nt. telewizji i "specjalistów" od siedmiu boleści, czyli od "Opola" pod telewizyjnym dyktatem - nieobecność twórczości Niemena na tegorocznym festiwalu wynika z decyzji jego rodziny i managementu. Była bowiem inicjatywa uczczenia Go koncertem monograficznym. Biorąc pod uwagę jak jego tworczość w Opolu traktowano (NIGDY nie został laureatem GRAND PRIX) jest to uzasadnione. Będą natomiast inne inicjatywy - gdzie indziej i kiedy indziej...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony