Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Filozofia życiowa Niemena... i ja 2004-02-17 - 2005-04-04 alma 1 2887
alma
2004-02-17 17:51:13
Niemen stał się dla mnie człowiekim, którego filozofia życiowa stała się dla mnie wskazówką na ścieżki na moje życie. W moim wypadku jest to bardzo konkretne. w Trzeciej klasie liceum (dość dawno temu) dowiedziałam się, ze nic z mojej ukochanej medycyny (alergia wykluczająca wszelkiekierunki z laboriatami) i wtedy Niemen i Norwid pozwolili mi przetrwać. Wybrałam filologię polską i zajęłam ię tam egzystancjalizmem i Norwidem, pracę magisterską pisałam na temata C.K. Norwida. Cały czas, gdy pisałam pracę o młodości, brzmiała mi nuta "niemenowska" ( pisałam pracę na temat warszawskiej młodości poety). Potem zrozumiałam, że aby być sobą, trzeba rezygnować z blistru tego swiata. Płacę za to wysoką cenę, ale przez wiele lat realizuję tę filozofię. :!:
Mariusz (Meksyk)
2005-04-04 19:59:23
A ja w roku 1982gim zarowno na maturze probnej (byl wtedy taki twor) jak i tej prawdziwej uzylem cytatow z utworow Czeslawa (teksty Norwida, ale tez samego Czeslawa). Mature zdalej z wyroznieniem. Dodam, ze wtedy jeszcze sluchanie utrorow Czeslawa na lekcjach polskiego nie bylo jeszcze takie popularne, jak nieco pozniej.
Nauczycielka polskiego natomiast (w tym samym liceum) poprosila mnie o pozyczenie LP Niemen Enigmatic i puszczala go na lekcjach w innych klasach.

Moja milosc do poezji Norwida i Herberta na pewno w duzej mierze zawdzieczam Czeslawowi, choc milosc do poezji tego drugiego chyba troche bardziej zawdzieczam Przemkowi Gintrowskiemu.

Pozdrawiam
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony