Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Gdzie są fani Niemena z tamtych lat???? 2006-03-23 - 2006-06-12 Ed 31 15094
Ed
2006-03-23 19:07:32
W odrębnym temacie stawiam zatem pytania:

Gdzie są tysiące czy dziesiątki tysięcy ludzi, którzy kiedyś znali, słuchali i podziwiali Niemena?
Czy - a jeżeli tak to dlaczego - pasja słuchania muzyki Niemena wygasa???
Dlaczego jego muzyka dzisiaj ma taki mały oddźwięk - jeżeli jakikolwiek ma?
Pytania trochę prowokacyjne... ;) Wireq!!!! obudź się... ;)
Tadeusz
2006-03-24 07:31:55
Moim zdaniem te tysiące fanów, o których piszesz, to rozrywkowcy zafascynowani kiedys pierwszymi trzema albumami. A rozrywkowcy, jak to rozrywkowcy: z imprezy na imprezę, a o starej zapominają. Stąd tak nieliczne grono. Analiza nie jest zbyt naukowa, ale chyba trafna...
bitels
2006-03-24 16:09:27
Część tamtych fanów - ludzi w wieku 50-60 lat obecnie - nie mają dostępu do internetu, więc w sieci jest ich mniej...
mspiwak
2006-03-26 07:50:01
Duża część tych fanów jest obecnie tam gdzie Czesław.
szach' raj
2006-03-31 15:38:55
Jedni odchodzą, inni przychodzą. Nie jest tak źle jak niektórzy sądzą (wiem, bo pracuję w szkole).
Tadeusz
2006-03-31 16:16:28
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-03-31 16:16:28 przez Tadeusz
To powiedz wielki "OSZUŚCIE" ( Szach, raju) jak uczniowie odbierają muzykę z tamtych lat i co wiedzą o Niemenie. Mój syn (25 lat) ma do Czesława bardzo swobodny stosunek i często woła mnie do radia, słysząc Niemena, z okrzykiem: tato posłuchaj, "NIE-MĘCZ" śpiewa! Robi to trochę z przekory, trochę z chęci demonstrowania swojej odrębności, trochę z chęci pokazania, że autorytet taty przybladł juz nieco(... jam dorosły i wiem lepiej...) Na nic zdaje się edukacja, rozmowy, prezentacje. No cóż, może mi być tylko przykro. "Gdzieś obok nas... potomni mają inne updobania". Taki jest Świat i takie są jego prawidła.
szach' raj
2006-03-31 16:41:34
Zobaczysz, jeszcze i Twój syn dojrzeje do Jego muzyki...jego podświadomość już to wie... Właśnie, wiem po sobie, że to uznanie dla Dzieła Niemena stopniowo narasta, zmienia formę i natężenie. Człowiek cały czas podlega zmianom, i nawet Ty zapewne stwierdzisz, że w różnym wieku Niemena lubiłeś różnego - inne płyty, inne okresy.... Gdybym był biologiem, to kto wie, może na przykładzie mojego zainteresowania Niemenem tłumaczył bym teorię ewolucji... !? Ale chyba trochę odbiegłem od tematu...
I właśnie - wpływ starszych kolegów,rodziców, dziadków, czy innych autorytetów jest tu bardzo istotny. Ja dodatkowo mogę zachęcać nowe pokolenia np na forum klasy. Jeśli powiem, że "ziarno ,które zasiewam" raz na kilka lat trafia na podatny grunt, to myślę, że to dużo, że to jakiś mój mały sukces...
Piotr Starzyński
2006-04-01 12:57:04
Szach'raju!
Kłania się kolega "po fachu" ze stażem....
Podobnie postępuję w szkole jak Ty.
Po-zdrowie-nia
PS.
migaweczka
2006-04-08 19:17:14
Ed
Gdzie są tysiące czy dziesiątki tysięcy ludzi, którzy kiedyś znali, słuchali i podziwiali Niemena?
Czy - a jeżeli tak to dlaczego - pasja słuchania muzyki Niemena wygasa???
Dlaczego jego muzyka dzisiaj ma taki mały oddźwięk - jeżeli jakikolwiek ma?



Oj Edzie, czy takie bardzo prowokacyjne te pytania, no nie wiem, nie wiem... ;) Myślę, że pasja słuchania nie zanika, a oddźwięk po prostu nie zawsze dotrze... Ważne jest to, co powiedział bitels, wiele osób słuchających nie ma dostępu do sieci, pozostaje więc w kręgu własnych znajomych, z nagraniami i muzyką :N:-a ... A część słuchaczy może zwyczajnie nie czuje potrzeby dzielenia się swoimi emocjami, niektórzy to introwertycy i tyle... :D
I są też ludzie, którzy tylko słuchają, bo lubią (jak ja :wink: ), a tu już z własnego doświadczenia rzeknę, że nie zawsze jest szansa wtrącić się do rozmowy fachowców na forum, jak człowiek nie ma pojęcia o co dokładnie biega... ;)

Pozdrawiam wiosennie :)
Bożena
2006-04-08 20:18:24
migaweczkaa tu już z własnego doświadczenia rzeknę, że nie zawsze jest szansa wtrącić się do rozmowy fachowców na forum, jak człowiek nie ma pojęcia o co dokładnie biega... ;)

Pozdrawiam wiosennie :)


Wiesz Migaweczko ... nasi kochani fachowcy doskonale wiedzą
jaki zasób wiedzy posiadamy i są bardzo wyrozumiali . :D

I wiedzą ,że kochamy muzykę Niemena
migaweczka
2006-04-08 20:21:04
BożenaWiesz Migaweczko ... nasi kochani fachowcy doskonale wiedzą
jaki zasób wiedzy posiadamy i są bardzo wyrozumiali . :D

I wiedzą ,że kochamy muzykę Niemena



Ufff, to mi trochę ulżyło Bożeno, hihi :wink:
migaweczka
2006-04-10 17:38:30
A Ed chyba jest introwertykiem, bo tak milczy i milczy... ;)
Ed
2006-04-10 17:57:50
:D introczym??? ;)
migaweczka
2006-04-10 18:00:52
wertykiem, wertykiem, czyli ni mniej ni więcej, tylko "intro" - do wewnątrz ;) :D
szach' raj
2006-04-10 18:05:46
A propos "intro". Czy ten oryginalny początek koncertu Niemena z 6-7.07.1991 w Sopocie posiada jakąś nazwę ?
migaweczka
2006-04-10 18:08:15
Wita Szach'raju :)
...
Ed !!! Pomocy !!! :D Ja miałam pałę z informacji o Niemenie :D Ja tylko słucham ;)
szach' raj
2006-04-10 18:11:52
Witaj ! Któż Panią tak nisko ocenił ? Jestem tego wielce ciekaw. Czy był to pojedyńczy forumowicz, czy też jakoweś "ciało"... ?
Ed
2006-04-10 18:12:12
To unisono na pomieszane języki
Ed
2006-04-10 18:16:14
migaweczkaEd !!! Pomocy !!! :D Ja miałam pałę z informacji o Niemenie :D Ja tylko słucham ;)


A kto Cię egzaminował??? Markovitz zapewne... ;))))) nie przejmuj się, on czasami stawia pały, ale to w gruncie rzeczy "fajny chłop"... jezeli to On, postaram się wpłynąć na zmianę tej oceny... :)
migaweczka
2006-04-10 18:16:18
tylko nie Pani, tylko nie Pani, bo mi słabo z nadmiaru wieku ;) migaweczka i już :D
a co do oceny - czysty samokrytycyzm :)

a Ed - jak ten rycerz na białym koniu - ratunek niesie w postaci odpowiedzi, hihi :mrgreen:
szach' raj
2006-04-10 18:16:36
W rzeczy samej...powinienem skojarzyć. Widzisz, Migaweczko, teraz stoimy w jednym szeregu...
migaweczka
2006-04-10 18:21:10
hmmm Szach'raju, wyjaśnij ten jeden szereg, bo mam chwilowy brak napięcia w zwojach mózgowych, nie złapałam... ;)


a z ocenianiem mnie Edzie to jest taki problem, że ja leniwiec jestem... ;) uczyć się już mi się nie chce... :D
szach' raj
2006-04-10 18:25:29
Klęczymy pod ścianą na grochu - tam odsyłają tych "niewiedzących" - takich jak my, o Pani.
migaweczka
2006-04-10 18:30:33
ach, już rozumiem, ...Szachu z Raju (?) ;)

a nawiasem mówiąc, ktoś mógłby wreszcie wymyślić miękki groch.... :D
Ed
2006-04-10 18:58:51
migaweczka
a nawiasem mówiąc, ktoś mógłby wreszcie wymyślić miękki groch.... :D


Nikt tu nikogo pod ścianą nie stawia... forum to ma być wiedza, tolerancja, zabawa i radość, czego wszystkim z okazji Świąt Wielkanocnych życzę ;)
migaweczka
2006-04-10 19:05:10
Ed
migaweczka
a nawiasem mówiąc, ktoś mógłby wreszcie wymyślić miękki groch.... :D


Nikt tu nikogo pod ścianą nie stawia... forum to ma być wiedza, tolerancja, zabawa i radość, czego wszystkim z okazji Świąt Wielkanocnych życzę ;)


a ja się podpisuję obiema rękami
pod świątecznymi życzeniami

(mogę Edzie ???) :)


najbardziej podobają mi się tolerancja, zabawa i radość :):):) JESTEM ZA !!! :D
Ewa
2006-04-10 21:44:44
Ed
... forum to ma być wiedza, tolerancja, zabawa i radość...

Zgadzam się tu z Edem w całej rozciągłości. :)
Myślę, że trochę więcej wiedzy o naszym Idolu nie zaszkodzi, Migaweczko. :wink:
Tylko z tą tolerancją ostatnio nie najlepiej, ale mam nadzieję, że to się zmieni, czego wszystkim i sobie życzę z okazji tych Świąt. :P
migaweczka
2006-04-11 07:46:48
Ewa
Myślę, że trochę więcej wiedzy o naszym Idolu nie zaszkodzi, Migaweczko. :wink:


a ja nie twierdzę inaczej Ewo :) aczkolwiek ewentualna konieczność zaglądania do książek zaburza mi przyjemnośc słuchania muzyki :mrgreen:

pozdrawiam bardzo ciepło, choć u mnie wiosna zrobiła sobie chwilowy urlopik ;)
Bożena
2006-04-11 21:41:22
Ed

Gdzie są tysiące czy dziesiątki tysięcy ludzi, którzy kiedyś znali, słuchali i podziwiali Niemena?


Może nie chodzi mi o tysiące, a tym bardziej o dziesiątki tysięcy,{raczej o jednostki}
ale dam przykład . Pewna fanka {moja znajoma}uwielbiała Niemena-
płyty ,fotosy,plakaty,wycinki z gazet miała wszystko !Poślubiła faceta ,który postawił warunek ,wiadomo jaki - On albo ja- Może niektórym wydać się śmieszny ,ale ona wybrała ...
I takim to sposobem jest nas mniej :wink: przez zazdrosnych facetów.
Takich fanek napewno jest więcej , a może i fanów. :?:

{} mówiąc - wybrała żle :( Takie poświęcenie...
nie wyobrażam sobie ,żeby ktokolwiek mógł mi zabronić słuchać Niemena
Ewa
2006-04-11 21:55:51
Bożena
nie wyobrażam sobie ,żeby ktokolwiek mógł mi zabronić słuchać Niemena

I ja również, Bożeno :!: Też znam takich zazdrosnych facetów. :wink:
Przy okazji gratuluję setnego posta. :)
migaweczka
2006-04-20 08:22:19
Bożeno, Ewo, dołączam do chóru "znających takich facetów" :D
Też mam koleżankę, która musiała zrezygnować ze słuchania i w ogóle wspominania o swoim amerykańskim idolu, bo jej męża szlag trafiał, kiedy widział choćby maleńką podobiznę tego muzyka w jej zasięgu lub usłyszał jego piosenkę ;) hihi
gasket
2006-06-12 09:05:37
mspiwakDuża część tych fanów jest obecnie tam gdzie Czesław.
Brawo - to utrafione w sedno!
Fan Niemena we mnie umarl gdzies po plycie Postscriptum... Dognieciony wyjatkowo ciezka terra (deflorata), zmartwychwstal jednak pare lat temu jako ZOMBIE:
Telling you all the Zomby troof
Here I'm is the Zomby Woof
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony