Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Hymn O Miłości- pomocy 2005-01-16 - 2005-12-12 eloise 5 4340
eloise
2005-01-16 12:31:29
Szukam nagrania 'Hymnu O Miłości' w wykonaniu Czesława Niemena, czy ten utwór w ogóle został wydany na jakiejś płycie, singlu? Czy można jakoś go odnaleźć? Jeśli ktoś mi może pomóc to chyba tylko wierni fani... Pozdrawiam +
Markovitz
2005-02-19 13:33:34
"Hymn o miłości"(muz.N.,słowa z listu św.Pawła do Koryntian) został wydany na okazjonalnej kasecie z festiwalu muzyków chrześcijan w 1990r(Niemen wykonał tę pieśń solo a capella w katowickim Spodku ).
Kaseta jest już oczywiście niedostępna. Rok wcześniej (w 1989)
"Hymn.."został wykonany podczas festiwalu piosenki w Opolu i to nagranie jest często prezentowane w nocnych aud.Wł.Kleszcza w Polskim Radiu Bis. Istnieje też wersja telewizyjna -najwcześniejsza : bodaj z 1981r.z programu "A miłość największym jest darem".
Mariusz (Meksyk)
2005-04-04 19:15:22
Kiedys na festiwalu muzyki w Lancucie, gdy dyrektorem byl Boguslaw Kaczynski (nie wiem, czy nadal jest), Czeslaw wystapil w specjalnym koncercie, na ktorym m.in. wykonal Hymn. Koncert ten zostal nagrany dla telewizji w ktorej moglem go zobaczyc. Na koncercie bylo jeszcze kilka malo znanych nagran Czeslawa. O ile dobrze pamietam, Czeslaw spiewal z polplaybacku: bylo widac krecace sie tasmy na szpulach, no, ale wtedy nie bylo takiego sprzetu jak dzisiaj.
Na zywo moglem posluchac tego utworu podczas koncertu w Filharmonii Krakowskiej gdzies poczatkiem drugiej polowy lat 80tych. Zrobil to na bis, po ktorym cala sala wstala i bila brawa. Bylo pieknie!

Pozdrawiam
Domin189
2005-12-11 16:38:07
Można odnaleźć "Hymn o miłości"! :D Ja posiadam ten utwór w wykonaniu Niemena w formacie MP3 :oops:... Szukaj, a znajdziesz :wink:
Mariusz (Meksyk)
2005-12-11 23:08:27
Szukalem w internecie, ale nie znalazlem. Jesli mozesz podaj namiary.

Pozdrowienia
Domin189
2005-12-12 18:10:18
Wysłałem namiary w wiadomości prywatnej :wink:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony