Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

I Festiwal Naśladowców Czesława Niemena 2004-08-22 - 2007-06-21 Piotr Starzyński 15 9474
Piotr Starzyński
2004-08-22 19:27:12
Wasze głosy dot. koncertu w Sopocie poświęconemu :N: sprowokowały mnie do podzielenia się z Wami -sympatykami i fanami :N: tą myślą, którą nosiłem w sobie od dawna, jeszcze za życia Czesława.
Zorganizujmy w Polsce (może w Poznaniu?) koncert lub festiwal naśladowców Czesława Niemena. Pokażmy, że również wśród nas, prawdziwych( a nie tych po śmierci) sympatyków znajdą się tacy, którzy :N: piosenki zaśpiewają lepiej od tzw. prawdziwych" piosenkarzy. Ostatnio czytałem, że w tym roku, w dniu rocznicy śmierci Elvisa Presleya rozpoczęły się tygodniowe obchody i imprezy jemu poświęcone, m.in. koncert naśladowców Elvisa, oczywiście łącznie z naśladowaniem sposobu jego śpiewania i wyglądu, Dziś po 27 latach nikogo to nie dziwi, a nawet dość sporej grupie osób daje namiastkę bycia w kręgu ich Wzoru.
Cóż, myśl może śmiała i jeszcze przedwczesna, lecz czy "nasz" Czesław Niemen nie zasługuje na to, co Elvis Presley??
Ciekawy jestem Waszej opinii na ten temat ,lecz z pomysłu tego się nie tylko nie wycofam, lecz czekam na Wasze pomysły i pomoc w tej materii. Jako pierwszego kandydata w takimż konkursie wystawiam...siebie. Przyjedźcie do Poznania 17 (września i nie tylko) i posłuchajcie, mam już małe grono stałych słuchaczy 17 każdego miesiąca.Kochani! Na CD mam koncert, który prowadziłem i na którym zaśpiewałem kilka piosenek :N: m.in. fragment " Hymnu o miłości" apostoła Pawła( koncert miał miejsce u OO. Karmelitów Bosych w Poznaniu- w marcu tego roku) "Moją piosnkę II" C.K.Norwida i " Czy mnie jeszcze pamiętasz". Sądząc po reakcji publiczności- podobało się...Chyba mogę umieścić to na forum...
Cóż...wyrzuciłem to z siebie..." i nie żal nic i żal tak wiele."
Po-zdrowie-nia.Piotr S.
szach' raj
2007-05-16 16:25:03
"Ostatnio czytałem, że w tym roku, w dniu rocznicy śmierci Elvisa Presleya rozpoczęły się tygodniowe obchody i imprezy jemu poświęcone, m.in. koncert naśladowców Elvisa, oczywiście łącznie z naśladowaniem sposobu jego śpiewania i wyglądu, Dziś po 27 latach nikogo to nie dziwi, a nawet dość sporej grupie osób daje namiastkę bycia w kręgu ich Wzoru.
Cóż, myśl może śmiała i jeszcze przedwczesna, lecz czy "nasz" Czesław Niemen nie zasługuje na to, co Elvis Presley??"

W przedstawionym wyżej kontekście, mam nadzieję, że Niemen nigdy sobie na coś takiego nie zasłuży.
AKTON
2007-05-16 16:40:56
Piotr przedstawił bardzo interesującą propozycję, tym bardziej, że on sam zdecydowanie ma coś do powiedzenia (czy raczej wykonania) na scenie. Nie podoba mi się jedynie sformułowanie "naśladowcy". Może "kontynuatorzy" lub coś podobnego, Piotrze? Nasze forum jest, w jakimś sensie, kontynuatorem Jego spełnionych lub niespełnionych idei, które całe swoje życie starał się w różny - twórczy i odtwórczy - sposób ucieleśniać. I druga sprawa: czy nie będzie to w jakiś sposób powieleniem Słupska? Może nie, a może tak. Chociaż, przy przemyślanej realizacji (a jestem przekonany, że Piotr ma jedynie takie właśnie), może to być całkiem sympatyczna impreza.
Piotr Starzyński
2007-05-17 15:10:00
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-05-17 15:10:00 przez Piotr Starzyński
Kiedy pisałem ten post (22.08.2004...). byłem bardzo ciekawy, kto, kiedy i jak na niego zareaguje. Jestem więc wdzięczny szach'rajowi i AKTONOWI za ich reakcję i uwagi.
Minęło ponad 2,5 roku, emocje się trochę zmieniły (co nie oznacza, że zmalały :) ) i dziś myślę, że łatwiej jest NAŚLADOWAĆ E.Presleya niż Cz. Niemena.
A może na-śladować odczytam jako na-stępować po śladach, iść po tej ścieżce, na której już Ktoś przetarł szlak, a może pójść o krok dalej- w różnych dziedzinach Sztuki uprawianej przez Czesława Niemena :idea: .
I żeby była jasność- służę swoją osobą (póki mogę :wink: )w sensie wykonawczym, ale ewentualną realizację zostawiam temu, kto zrobiłby to profesjonalnie i z przyjemnością.
Kiedy tamten post pisałem"... nie było jeszcze wtedy..."FMT w Słupsku, ale Bogu dzięki, że jest.
Myślę, że naśladować wokalnie Niemena mogłoby obecnie kilka osób...na świecie, i to te które słyszały jego śpiew osobiście.
Obawiam się, że już to pokolenie, które stąpa po tej ziemi już bez niego, może tego nie umieć i nie chcieć... :cry:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-05-18 12:30:07
Jestem za a nawet przeciw. Za , za , choc pewnie Czesław by sobie... W Poznaniu ostatnio w BN siedział na scenie obok nas CN jako kopia. Tak na poważnie jestem zdecydowanie za tym pomysłem. :)
Piotr Starzyński
2007-05-18 15:16:27
Roman napisał:
pewnie Czesław by sobie...

Masz rację Romanie...,ale gdyby żył wiele naszych pomysłów nigdy by nie powstało w naszych stęsknionych za nim sercach i głowach, a tak...niektórzy ciągle chcą być w jego sferze oddziaływania, choć...bez niego... ( ja oczywiście się do nich zaliczam).
Dzięki, Romku za poparcie tego "szalonego" pomysłu, bo Twoje opinie w sprawach Czesława cenię sobie bardzo- znam Twoje serce dla niego...
Po-zdrowie-nia :)
AKTON
2007-05-18 18:10:50
Myślę, Piotrze, że niektórzy przedstawiciele "tego pokolenia" mogą jednak i umieć, i chcieć.
Piotr Starzyński
2007-05-18 18:16:46
Oby, AKTON! :wink:
Stach
2007-06-09 17:09:05
Piotrze ,na 4.zlocie potwierdziłeś chęc realizowania swojego pomysłu "naśladowców".Pierwszego kandydata już masz Jarka K.Przyznam ,że chętnie udałbym się do Poznania .Jak dalece są posunięte działania w kierunku realizacji pomysłu? Sądzę,że poinformujesz ,przedstawiając konkrety.Powodzenia .
Piotr Starzyński
2007-06-10 17:14:30
Stach napisał:
Piotrze ,na 4.zlocie potwierdziłeś chęc realizowania swojego pomysłu "naśladowców"

Stachu, jeśli mnie dobrze słuchałeś to podkreślałem, że ja się organizacji takiego festiwalu nie podejmuję, zostawiam to komuś innemu, kto zrobi to bardzo dobrze i profesjonalnie, i chce to zrobić.
Ja służę swoją osobą jako wykonawca.
Ktoś musi poczuć, że chęć zorganizowania takiego festiwalu zrodziła się właśnie w JEGO sercu! 8)
Po-zdrowie-nia
Stach
2007-06-11 17:26:32
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-11 17:26:32 przez Stach
Piotr Starzyński 22 sierpnia 2004r. ,godz.20:27 napisał:Zorganizujmy w Polsce (może w Poznaniu ?) koncert lub festiwal naśladowców Czesława NIEMENA . Pokażmy ,że również wśród nas ,prawdziwych ( a nie tych po śmierci ) sympatyków znajdą się tacy ...Ciekaw jestem waszej opinii na ten temat,lecz z pomysłu tego się nie tylko nie wycofam...
Piotr Starzyński
2007-06-11 18:19:11
Stachu, cytuj mnie ( jeśli chcesz) , a nie podawaj swojej wersji moich słów :wink: :
napisałem- zorganizujmy, a nie zorganizujemy
-pokażmy, a nie pokażemy.
Niemniej, jestem Ci wdzięczny, Stachu, za zachętę- ja jednak na to nie jestem gotowy- ufam, że znajdę organizatora takiej imprezy.
Kiedy? Zobaczymy... :?:
Po-zdrowie-nia
Stach
2007-06-11 18:37:51
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-11 18:37:51 przez Stach
To Twój problem Piotrze .
Piotr Starzyński
2007-06-11 18:45:56
Tak- masz rację, Stachu.
To mój "problem" ( czytaj -zadanie do wykonania w jakimś bliżej nieokreślonym terminie).
Ale dlaczego piszesz nagle, że jesteś naiwny.
Po prostu zareagowałeś na mój post- i tyle. To jest naiwność?
Dzięki za życzenia. :)
Stach
2007-06-21 08:14:15
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-21 08:14:15 przez Stach
Uważam,że "festiwal naśladowców" ma swego 1. kandydata -.Jarka. tak zresztą wynika z wypowiedzi m.in . M.,pisał o usilnych próbach ... nasladowania głosu Niemena. Czy to prawda ?
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-06-21 13:10:58
Osobom ubogim we włosy moze byc kapelusz. Osobom o mizernym wzroku jednak okulary. Natomiast osobom dalekim od zwykłego zachowania trudno cos zalecić . :o
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony