Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

"In Italy 1969-1970" LP 2022 2022-04-26 - 2022-05-06 Domin189 1 1220
Domin189
2022-04-26 07:14:21
Rok 2022 miał zacząć się od lutowego wznowienia LP "Idee fixe", tymczasem fani otrzymują coś zupełnie niespodziewanego - zbiór nagrań dokonanych przez Czesława Niemena i jego zespoły we Włoszech w latach 1969-1970 :o
in_italy_back.jpgin_italy_back.jpg
in_italy_front.jpgin_italy_front.jpg

Strona A
1. Io Senza Lei
2. Arcobaleno
3. Una Luce Mai Accesa
4. 24 Ore Spese Bene Con Amore (Spinning Wheel)
5. What'd I Say
6. Jumpin' Jack Flash
7. Mony Mony
8. Hey Jude

Strona B
1. Oggi Forse No
2. Domani
3. La Prima Cosa Bella
4. She Is Looking Good
5. The Best Man Cried
6. Sorridi Bambina
7. Over The Rainbow

Sprzedawca na stronie megadisc.plPierwszy raz na dużej, winylowej płycie! Wydany w limitowanym nakładzie we Włoszech, kapitalny, perfekcyjnie brzmiący, ponad 50-minutowy, unikalny materiał zarejestrowany oryginalnie przez Niemena we Włoszech (najpierw z grupą Akwarele a potem z Enigmatic) pomiędzy lutym 1969 a marcem 1970. Zrealizowany w bardzo atrakcyjnej, rozkładanej okładce (zawierającej wewnątrz projekty wszystkich istotnych, włoskich wydawnictw z nagraniami Niemena oraz kopię rzadkiego, promocyjnego plakatu) winyl gromadzi 15 nagrań - w tym 6 pochodzących z bardzo rzadkich i poszukiwanych przez fanów trzech, monofonicznych singli wytwórni CGD (choć akurat 'Io Senza Lei', czyli 'Dziwny jest ten świat' jest tutaj w rzadkim miksie stereo); następnie 3 premierowe utwory z unikalnych kompilacji (nagrane z Enigmatic), 2 niewydane wcześniej nagrania demo z lutego 1969 (jedno zaśpiewane po angielsku) oraz 4 niepublikowane, koncertowe kawałki z maja 1969 ('covery' zagranicznych klasyków, jak 'Jumpin' Jack Flash' czy 'Hey Jude') pochodzące z występu w niewielkim, rzymskim klubie. Po 1970 roku żadne z 9 studyjnych, włoskojęzycznych nagrań nigdy nie ukazało się na żadnym nośniku ani w Polsce ani we Włoszech! Jakość dźwięku jest perfekcyjna (lepsza niż na youtube!), choć pochodzące ze stołu mikserskiego nagrania live posiadają pewne ograniczenia, ale i tak brzmią znacznie lepiej niż wersje dostępne czasem w internecie. To jest pozycja absolutnie obligatoryjna dla każdego bez wyjątku miłośnika twórczości zarówno Niemena, jak i klasycznego polskiego rocka! ABSOLUTNY MUS! Stan: NOWA, ZAPIECZĘTOWANA (ze stikerem na folii).
Domin189
2022-05-06 13:08:31
Zakupiłem egzemplarz tego albumu. Niestety, zanim będę miał możliwość wrzucić go na talerz gramofonu, minie jeszcze trochę czasu ;-)

Przyjrzyjmy się dokładnie kilku zdaniom, które do zainteresowanych kieruje dystrybutor:

Sprzedawca na stronie megadisc.plWydany w limitowanym nakładzie we Włoszech
:o
Sprzedawca na stronie megadisc.plZrealizowany w bardzo atrakcyjnej, rozkładanej okładce (zawierającej wewnątrz projekty wszystkich istotnych, włoskich wydawnictw z nagraniami Niemena oraz kopię rzadkiego, promocyjnego plakatu) winyl
no, akurat ten promocyjny plakat wygląda, jakby był skalowany z mniejszego przedruku - domyślam się nawet, z jakiego książkowego źródła pochodzi...
Sprzedawca na stronie megadisc.pl'Io Senza Lei', czyli 'Dziwny jest ten świat' jest tutaj w rzadkim miksie stereo
gdyby zadać sobie nieco więcej trudu, to można znaleźć nie tylko "Io senza lei" w miksie stereo, ale także "24 ore spese bene con amore" i "Oggi forse no", która w porównaniu z wersją singlową jest blisko 20 sekund dłuższa.
Sprzedawca na stronie megadisc.plPo 1970 roku żadne z 9 studyjnych, włoskojęzycznych nagrań nigdy nie ukazało się na żadnym nośniku ani w Polsce ani we Włoszech!
- a jednak! jak odnotował Tadeusz Skliński w swoim albumie, "24 ore spese bene con amore" ukazało się na jednej z wielu części składanki "Quei favolosi"
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony