Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Koncert 2004-02-25 - 2004-02-27 tadek 2 3361
tadek
2004-02-25 15:26:53
Dzisiaj ma się odbyć koncert poświęcony Niemenowi o godz. 18:00 w
Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki ul. Elektoralna 12,00-139 Warszawa,
nic więcej nie wiem informację dostałwem od córki a ona jak to młoda coś słyszała ale nie do końca
Mackie_Messer
2004-02-25 16:08:21
W internecie próbowałem znaleźć coś na ten temat, ale nie trafiłem na nic powiązanego z tym. Znalazłem za to coś dla ludzi z Jeleniej Góry i okolic:

"Koncert poświęcony Czesławowi Niemenowi odbędzie się 29 lutego w Jeleniogórskim Centrum Kultury o godz. 17.00. Wystąpią: Wojciech Jarociński - członek Wolnej Grupy Bukowina, funkowy SOFT LIGHT FIRE, MIENTA GRATIZ, lider zespołu JJ BAND Jacek Jaguś i zespół ANTRAKT"
(http://muzyka.korba.pl/)

Jeśli każde większe miasto zechce uczcić tak pamięć Czesława Niemena, to mam nadzieję, że w moim Wrocławiu też ktoś coś zorganizuje.
roman
2004-02-27 08:56:39
To nie był żaden "koncert" tylko spotkanie wspomnieniowe, które prowadził Wojciech Kwapisz, a wspominali: Paweł Brodowski, Tomasz Jaśkiewicz, Marek Gaszyński i Gina Komasa. Miał być także wieloletni manager Czesława, Jurek Bogdanowicz, ale niestety jest w szpitalu. "Okrasą" wystąpień była prezentacja materaiału emitowanego w TVP1 16.02. (czyli 1/2 gosziny "ścinków", o których na tym forum padło sporo słów), premierowy fragment filmu Bohdana Kezika "Laurence Hammond", o twórcy słynnych organów, z krótkim fragmentem występu Czesława zarejestrowanym przez ZDF w 1972(?) roku (rozpoznałem "Puppets"), na ekranie mignął również Józek Skrzek. Ponadto amatorski zespół zaśpewał "Stoję w oknie", a Grzegorz Markowski w duecie z Darkiem Kozakiewiczem zadedykował Niemenowi swoich "Niepokonanych". Wieczór był zapowiadany przez "Życie Warszawy" i wzmiankowany nazajutrz przez "ŻW" i "Rzeczpospolitą". Informacja na ten temat także w poście do tematu "Co dalej?"
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony