Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Królestwo za "Tyrtej" 2004-12-21 - 2004-12-22 matt 2 2916
matt
2004-12-21 12:37:13
wygląda na to, że znowu sie bedzie trzeba troche potrudzić - ale przecież nikt nie mówil, że bedzie łatwo.

po tym jak juz sie dowiedzialem (dzieki miłym ludziom z forum, a w szczególności Romanowi), co za utwór mam na "zabytkowej" kasecie (cała "historia" znajduje sie w temacie: "nie mogę nigdzie namierzyć utowrów") przystapiłem do poszukiwania owego dramatu Norwida. Okazuje sie jednak ze w zadnej bibiotece we Wroclawiu (tzn. we wszystkich nie bylem, ale zasoby tych głownych przejrzalem osobiscie lub z pomoca znajomych), nie mozna znalezc "Tyrteja". Zreszta kupic przez internet tez.
Dlatego zwracam sie z prosba o pomoc w znalezieniu szczegolnie fragmentu "Za płotem", ktory Niemen spiewa na kasecie. Chodzi o to, ze nagranie jest bardzo slabej jakosci i nie mozna zrozumiec wszystkich słow.
Moze ktos ma ten dramat (albo chociaż fragment), lub wie jak mozna do niego dotrzec?
Piotr Starzyński
2004-12-21 18:00:49
ECHA

FANTAZJA


I


za płotem

Pielę zagon, zagon czarny,
Dzień cały-
I, nie mówiąc, gadam z ziarny,
Co wstały-
Aż zabłyśnie mi przed okiem,
W sercu zabłyśnie,
Coś jak tęcza nad obłokiem
Nienaumyślnie-
Aż zaśpiewam: "Lasy, góry,
Oj, weselcie się!"
Aż zaśpiewam: "Strzało-pióry
Orzeł- śnił mi się!..."

Tak było? Cieszę się !
Matt. To mój prezent dla Ciebie na święta przypominające nam o tym, że nasz PAN i KRól- Jezus Chrystus- urodził się, za nas oddał życie ale znowu żyje bo zmartwychwstał!
Po-zdrowie-nia
Piotr Starzyński
matt
2004-12-22 12:51:45
Piotrze bardzo, bardzo dziękuje. Tak to jest dokładnie ten fragment.
Bardzo ucieszył mnie Twój prezent. Zaraz jak dzisiaj przyjade do domu, odtworze sobie jeszcze raz ten utwor.

Życzę wszystkim wesołych i prawdziwych świąt i pamiętajmy, że są to Święta Bożego Narodzenia, więc nie zamieniajmy ich w maratony telewizyjne, szał zakupów czy inne niestosowne w tym czasie i nie pasujące do tych Świąt rzeczy.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony