Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Larwa - pytanie o kompozycje 2009-07-14 - 2009-07-16 laskawy dyktator 2 2701
laskawy dyktator
2009-07-14 12:34:08
Witam serdecznie,
mam do Panstwa pytanie: otoz na winylowej (oryginalnej) edycji albumu "Idee Fixe" znajduje sie utwor pt. ,,Larwa", ktory zostal pozniej wydany na reedycji kompaktowej ... ale jako ,,Larwa(2)". I nie byloby problemu gdyby nie fakt, ze obie wersje, jakkolwiek zawierajace te same slowa roznia sie zasadniczo pod zgledem aranzacyjnym (dwa rozne outtake'i chcialoby sie rzec). I tu prosba: czy istnieje winylowa wersja drugiej wersji tego utworu (jesli tak, na jakim albumie/epce mozna ja znalezc) czy jest to wersja opublikowana dopiero na wydaniu CD?
Pzdr
ratajczak bogdan
2009-07-16 14:18:32
laskawy dyktator
(***) czy istnieje winylowa wersja drugiej wersji tego utworu (jesli tak, na jakim albumie/epce mozna ja znalezc) (...)?


Na żadnym winylu nie wydano innej wersji "Larwy".
Ta z albumu "Idee Fixe" jest dostępna jedynie na tym 2LP.

(*)
laskawy dyktator
2009-07-16 15:53:19
Dziekuje za odpowiedz. Problem w tym, ze przez jakis czas bylem ,,poza obiegiem" jesli idzie o polski rock lat 70tych.
Jestem ciekaw, czy w takim razie na reedycji kompaktowej Idee Fixe 2 Czeslaw Niemen użyl alternatywnej wersji tego nagrania. Z moich obserwacji wynika, że tak.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony