Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Lista przebojów Trójki 2004-01-27 - 2004-02-25 Jerzy Marszałek 11 8672
Jerzy Marszałek
2004-01-27 19:45:04
Na trójkowej liście przebojów znajduje się utwór "Sonancja" z albumu "Spodchmurykapelusza". Myślę, że oddanie głosu na Niemena będzie jednym ze sposobów oddania naszego hołdu temu Artyście.
Aby oddać głos należy wejść na stronę http://www.radio.com.pl/trojka/lp3/glosowanie.asp i zalogować się (lub, jeśli to jest pierwszy raz - zarejestrować).

Ostatnio właśnie Marek Niedźwiedzki prezentował ten utwór na antenie i wtedy pomyślałem, że nie mogę nie oddać swojego głosu.
Dobrze, że są tacy ludzie jak Marek Niedźwiedzki czy Piotr Kaczkowski.

Jurek M.
Adrian
2004-01-29 13:56:49
Płytę "spodchmurykapelusza" kupiłem na początku 2003 roku.
Jest to przepiękny album.
Zarejestrowałem się w Trójce i zagłosowałem.
Pozdrawiam.
roman
2004-01-31 15:32:16
CD "spodchmurykapelusza" jest płytą "nieudaną" tylko w porównaniu ze szczytowymi osiągnięciami Niemena. W skali osiągnięć naszego rodzimego grajdołka stanowi szczebel nie do pokonania dkla większości. Ma swoje słabości (zwłaszcza tekstowe), lecz największym SKANDALEM jest ten sprokurowany przez wydawcę, czyli "Pomaton". Dopuścił on bowiem do tego, że w książeczce towarzyszącej kompaktowi aż roi się od "literówek" i BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH! Czy w takim - pożal się Boże! - "koncernie" nie mają korekty i redaktora?! Taki przyczynek do norwidowskiej "sumienności w obliczu źródeł".
Jerzy Marszałek
2004-01-31 17:18:23
romanCD "spodchmurykapelusza" ...
... największym SKANDALEM jest ten sprokurowany przez wydawcę, czyli "Pomaton". Dopuścił on bowiem do tego, że w książeczce towarzyszącej kompaktowi aż roi się od "literówek" i BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH! Czy w takim - pożal się Boże! - "koncernie" nie mają korekty i redaktora?! Taki przyczynek do norwidowskiej "sumienności w obliczu źródeł".

Czy można prosić o przygotowanie, w wolnych chwilach, erraty do tego wydawnictwa i zamieszczenie jej na tym forum. Każdy mógłby wtedy ją wydrukować i dołączyć do książeczki.

Pozdrawiam
J.Marszałek
roman
2004-01-31 18:08:42
OK - to jest możliwe, lecz proszę także odwiedzić temat "Muzyko moja" i z łaski swojej zapoznać się z moim wpisem pn. Monografia Niemena
Jerzy Marszałek
2004-01-31 18:49:10
romanOK - to jest możliwe, lecz proszę także odwiedzić temat "Muzyko moja" i z łaski swojej zapoznać się z moim wpisem pn. Monografia Niemena

Racja!
Nie skojarzyłem tych dwóch informacji.
Mackie_Messer
2004-02-09 22:09:59
A ja jestem chyba dość nietypowy, bo słuchanie Niemena zacząłem właśnie od kupienia kasety "Spodchmurykapelusza". Po jej odtworzeniu wiedziałem już, że muszę poznać resztę Jego twórczości. W każdym razie myślę, że to naprawdę dobra płyta. Przed chwilą przejżałem jeszcze raz teksty i wydaje mi się, że są właśnie jedną z zalet tego materiału (szczególnie "Nie wyszeptuj"). Czterech pierwszych utworów mógłbym słuchać w nieskończoność!! Np. "Spokojnym krokiem"- cóż za klimat! Zdecydowanie polecam!
Duch Ciszy
2004-02-10 10:57:03
Załuje że nie mam żadnej płyty Czesławe Niemena ale wieje jego piosenek słyszałem i bardzo mi się podobają pozdrawiam
Jerzy Marszałek
2004-02-14 14:07:16
Chciałem przypomnieć, że trójkowa lista przebojów jest emitowana co tydzień (w piątek). W związku z tym głosować należy również regularnie co tydzień. Jeśli tylko zależy nam, żeby ten utwór nie spadał, a wprost przeciwnie.

Pozdrawiam
Jurek
alma
2004-02-17 19:10:36
JA tez zagłosowałam na NIemena i będę to mrobić w każdym tygodnui
Jerzy Marszałek
2004-02-17 20:01:54
almaJA tez zagłosowałam na NIemena i będę to robić w każdym tygodniu

Ja proszę jeszcze o pomoc pozostałych członków mojej rodziny. Ostatecznie, jeżeli mają swoje maile.
WIKTOR
2004-02-25 21:43:35
Uważam że plyta "SPOD.." jest po prostu piękna i jakiekolwiek mówienie o niej "słaba" jest ... nie chciałbym się brzydko wyrażać. Chociaż po przeczytaniu recenzji pana (pisał pod ps Kocurek) Brzozowicza cisnęło mi się na usta że hey. Płytę przesłuchałem w ciągu tych ponad dwóch lat od wydania ok20stu razy i za każdym odkrywam coś nowego - no i te teksty - PIĘKNE GŁEBOKIE!!!!!! NO I UWAŻAM ŻE JAKIEKOLWIEK PORÓWNANIA Z INNYMI PŁYTAMI SĄ BEZ SENSU. NIEMEN TWORZYŁ NA RÓZNYCH PŁASZCZYZNACH I W RÓZNYCH STYLACH ALE ZAWSZE BYL SOBĄ I BYŁ PRAWDZIWY! :!: :!: :!:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony