Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

nie mogę nigdzie namierzyć utowrów 2004-12-01 - 2004-12-27 rachunek 28 14468
rachunek
2004-12-01 19:06:36
witam!
nie moge nigdzie namierzyć utworów naszego wspaniałego artysty:
- włóczęga (bradziaga) - wykonanie po rosyjsku
- modlitwa część 1 i 2

czy mogę prosić WAS o pomoc ????
gdzie mogę te utowry znależć?

godizny szukania ale nic to nie dało...
z góry dziekuję!~!!
Ed
2004-12-01 19:26:33
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2004-12-01 19:26:33 przez Ed
Serdecznie polecam "Włóczęgę" - co prawda po polsku znajdującą się na płycie "Sukces" w boxie I "Niemen od początku". "Włóczęga" po rosyjsku jest na płycie analogowej CBS Czeslaw Niemen Russische Lieder.
Nie wiem o jakich modlitwach myślisz - "... o Niepodległość"?
bitels
2004-12-02 16:31:50
Bradziagę można zdobyć szukająć np. w Kazaa. Na CD to oprócz tytułów mojego przedmówcy to dodam jeszcze płytkę Niemen Rarytasy wydawnictwa Andromeda. Obecnie cedeka tego można dostać np. na Allegro lub bazarch, stragranach itp. Cena jest zwykle 10 do 20 zł. Materiał z tej płyty jest przegrany z winyla PSJ z rosyjskimi piosenkami Czesława, więc trochę trzeszczy ale słuchacx się da. Sam ten winyl też czasami jest na Allegro ale osiąga spore sumy (rzędu ponad 100 zł). Niedawno był wzniowiony przez Green Tree Records. Cena jest duża :( Szukaj tego m. in. w sklepach internetowych.
A o które wykonanie Bradziagi Ci chodzi - to z gitarą akustyczną z tekstem o Syberii, czy tą drugą z inną gitarą i ocenzurowanym tekstem ?
Ed
2004-12-03 00:20:00
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2004-12-03 00:20:00 przez Ed
Nie polecałbym płyty Green Tree Records - jest na niej charakterystyczny szum słyszalny w cichych momentach, stanowiący pozostałość po DeClicker'ze, gdyż materiał na nią został zgrany z płyty analogowej a nie z taśmy, podobnie jak Strange i Ode. Jest więc to klasyczny PIRAT.
Ale faktycznie, zdobycie Bradiagi nie stanowi większego problemu.
Jedna powstała w 1966 roku, druga w 1973 roku, trzecia jest na płycie CBS. Są więc dwie radiowe, jedna płytowa - wszystkie śpiewane po rosyjsku.
Ed
2004-12-03 12:49:22
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2004-12-03 12:49:22 przez Ed
Ponieważ "rachunek" nie sprecyzował o jakie modlitwy chodzi, może inni coś wiedzą?
bitels
2004-12-04 09:32:02
Domyślam się, że chodzi o "Modlitwę o wolność". Mówisz że na płytkach GreenTree słychać pozostałości po DeClickerze, czyżby wydawca poszedł najmniejszą linią oporu i zgrał winyla na komputer ? :shock: Pirat, nie pirat ale w sklepach jest. Dla mnie to taka Andromeda 10 razy droższa :P
rachunek
2004-12-05 09:31:32
bitelsBradziagę można zdobyć szukająć np. w Kazaa. Na CD to oprócz tytułów mojego przedmówcy to dodam jeszcze płytkę Niemen Rarytasy wydawnictwa Andromeda. Obecnie cedeka tego można dostać np. na Allegro lub bazarch, stragranach itp. Cena jest zwykle 10 do 20 zł. Materiał z tej płyty jest przegrany z winyla PSJ z rosyjskimi piosenkami Czesława, więc trochę trzeszczy ale słuchacx się da. Sam ten winyl też czasami jest na Allegro ale osiąga spore sumy (rzędu ponad 100 zł). Niedawno był wzniowiony przez Green Tree Records. Cena jest duża :( Szukaj tego m. in. w sklepach internetowych.
A o które wykonanie Bradziagi Ci chodzi - to z gitarą akustyczną z tekstem o Syberii, czy tą drugą z inną gitarą i ocenzurowanym tekstem ?


hmm
najlepiej by było zdobyc obie wersje...
art
2004-12-05 16:18:49
bitelsDomyślam się, że chodzi o "Modlitwę o wolność". Mówisz że na płytkach GreenTree słychać pozostałości po DeClickerze, czyżby wydawca poszedł najmniejszą linią oporu i zgrał winyla na komputer ? :shock: Pirat, nie pirat ale w sklepach jest. Dla mnie to taka Andromeda 10 razy droższa :P


czysty pirat :) "Nastroje" SBB nawet piracko wydali...
Ed
2004-12-05 20:37:15
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2004-12-05 20:37:15 przez Ed
Odezwał się RACHUNEK ale nadal nie wiemy o jakie modlitwy chodzi - czy o "gołębią z orlimi skrzydłami"????? AMEN
matt
2004-12-06 07:58:28
Ed czy mogłbys sprecyzowac co to za utwor. gdzies na kasetach, ktore jeszscze moja mama nagrywala mam utwor spiewany przez Niemena a capella. jakosc jest strasznie slaba. nagrywanie na magnetofon z telewizora przez zbiorczy mikrofon. slabo slychac slowa, ale cos tam wlasnie takiego jest jak przytoczyles.
roman
2004-12-06 08:29:34
Są dwa utwory Niemena, które można kojarzyć z modlitwą. Pierwszy to "Moja piosnka [II]" Norwida (incip. Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba), a drugi to wspominany już tu, choć pod niewłaściwym tytułem "Amen" lub "Różaniec", "W imieniu Niepodległej" (incip. Nie obawiajcie się prawdy i dalej w tekście /białej gołębicy / chociaż orle mam sktrzydła / niko nie napadnę itd.) W ostateczności za modlitwę mógłby też uchodzić "Hymn miłości", czyli fragment z listu św. Pawła do Koryntian. I to wszystko na ten temat...
Ed
2004-12-06 11:50:29
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2004-12-06 11:50:29 przez Ed
Zapomniałeś Romanie o trzecim najważniejszym.
matt
2004-12-06 16:17:47
"Moja piosnka" i "Hymn do miłości" to na pewno nie są. Ja mam tylko chyba fragment (nagranie jest dosyc slabe tzn. nie od poczatku i trudno powiedziec czy Niemen dopiero zaczal spiewac, czy jest juz w dalszym fragmencie). Musialbym przesluchac jeszcze raz, bo nie jestem pewien czy sa tam slowa podane przez Romana. to co udaje mi sie wychwycic i pamietam teraz ma postac mniej wiecej taka: az zablysnie mi przed okiem/ w sercu zablysnie ...... i potem z szaropiórym .... sił mi brak(?)
nie jestem pewien co do ostatniego wyrazu. Ale moze teraz bedzie latwiej powiedziec co to jest.
No i nie wiemy co to jest to ostatnie najwazniejsze...
roman
2004-12-06 17:55:57
To jest fragment norwidowski z dyptyku dramatycznego "Tyrtej - Za kulisami", fragment ten ma tytuł "Za płotem". [incip. Pielę zagon / zagon czarny / przez dzień cały. niemen wykonywał go na przełomie lat 80/90 m.in. na koncercie w Operze Leśnej organizowanym przez VBART i zarejestrowanym przez gdańską TV a nastęonie emitowanym w dwóch częściach na antenie ogólnopolskim w pierwszym programie TVP we wrześniu 1990 r.
Ed
2004-12-06 19:22:50
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2004-12-06 19:22:50 przez Ed
Romanie - ale to nie jest ta trzecia NAJWAŻNIEJSZA MODLITWA.
angur
2004-12-06 20:41:15
... to juz wyglada jak quiz..
dla mnie najpiekniejsza modlitwa Czeslawa jest Terra Deflorata
Ed
2004-12-06 21:13:37
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2004-12-06 21:13:37 przez Ed
Ale coś się dzieje - kiedy zaglądam na forum i widzę że od kilku dni nikt się nie odzywał - jestem... (tu wcale nie musi być brzydkie słowo).
Muzyką Niemena żyję od 34 lat - na pocieszenie powiem że znam większego maniaka. Nie wyobrażam sobie jednak, że forum mogłoby zamilknąć.
Młodzi - pytajcie, stawiajcie tezy, dyskutujmy. Podoba mi się MATT, który podjął pierwszy wątek tego postu, który był trochę ironiczny ze względu na sposób zapytania RACHUNKA o "modlitwę". Od razu skojarzyło mi się zapytanie, które padło kilka miesięcy wcześniej w poście "poszukuję utworu Niemena o połowie ryb" - stąd ta "gołębia modlitwa".
Ale skoro jesteśmy przy RACHUNKU - na dole jego postu pojawia się jakaś reklama.
A odnośnie quizów - być może kiedyś coś takiego będzie w Wielkiej Grze. Więc uczmy się, pytajmy.
kris
2004-12-06 21:21:23
angur... to juz wyglada jak quiz..
dla mnie najpiekniejsza modlitwa Czeslawa jest Terra Deflorata


No to jak, Ed? Czy miales na mysli Terra Deflorata? Wszelkie wymogi tekstowe chyba spelnia.

A tak na marginesie, czy ktokolwiek ma nagranie wspomnianego "Rozanca"/"W imie Niepodleglej"?

Co do "Tyrteja" (rozumiem, ze chodzi o utwor konczacy sie slowami "...szaropiory orzel snil mi sie"), Niemen wykonal go a capella w Operze Lesnej w 1990 jeszcze czytajac tekst z kartki, ale krotko pozniej dorobil aranzacje. Podejrzewam, ze ten utwor i nowa wersja Pielgrzyma powstaly mniej wiecej w tym samym czasie.

Kris
Ed
2004-12-06 22:48:34
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2004-12-06 22:48:34 przez Ed
Nie, nie mialem na myśli TERRA DEFLORATY, niemniej to wspaniałe ukierunkowanie - przesłuchaś TERRĘ pod tym kątem.

Angur napisał: <<A tak na marginesie, czy ktokolwiek ma nagranie wspomnianego "Rozanca"/"W imie Niepodleglej"? >>

Utwór ten został w kraju wydany na oficjalnej kasecie. Nie spotkałem jej jeszcze na allegro.
roman
2004-12-07 08:09:42
Jeśli chodzi Ci o "Terra deflorata" to - przynajmniej dla mnie - nie do końca jest to, wbrew pozorom, modlitwa, lecz część "pamfletu na ludzkość" ubrana w modlitewną formę. Nie ma bowiem charakteru "dialogu z Absolutem", lecz jest skargą na rzeczywistość. Oczywiście - można się o tę interpretaję spierać...
matt
2004-12-07 14:27:44
Tak to co mam na kasecie to utwór "Tyrtej - Za kulisami" czy dokładniej "Za płotem". Niestety po wpisaniu do wyszukiwarki nie wyskakuje nic konkretnego. Bede musial sprawdzic w domowej biblioteczce lub publicznej. albo ostatecznie wybiore sie do ksiegarni. A moze ktos z was zna adres strony internetowej z tym utworem?

Swoja droga dziwie sie sobie, ze tak pozno wpadlem na pomysl zapytania sie co to moze byc na utwor, majac na forum takich ekspertów.
Dziekuje i pozdrawiam
matt
2004-12-10 10:09:59
Ed

Angur napisał: <<A tak na marginesie, czy ktokolwiek ma nagranie wspomnianego "Rozanca"/"W imie Niepodleglej"? >>

Utwór ten został w kraju wydany na oficjalnej kasecie. Nie spotkałem jej jeszcze na allegro.



Przegladajac rozne dyskografie trudno nawet tam znalezc ten utwor. A moze ktos wie kto byl wydawca owej kasety?
matt
2004-12-17 10:22:55
romanJeśli chodzi Ci o "Terra deflorata" to - przynajmniej dla mnie - nie do końca jest to, wbrew pozorom, modlitwa, lecz część "pamfletu na ludzkość" ubrana w modlitewną formę. Nie ma bowiem charakteru "dialogu z Absolutem", lecz jest skargą na rzeczywistość. Oczywiście - można się o tę interpretaję spierać...



chcialem sie pospierac:) :

tez nie odbieram Terry defloraty jako wprost modlitwy, jednak wystepują tam zwroty do Boga zbaw nas od kłamstwa, wiec jest ten utwor przynajmniej w czesci dialogiem
Andrzej Mróz
2004-12-18 20:27:58
Podpowiem, że Edek słuchał ostatnio ścieżki dźwiękowej z filmu Polonia restituta
roman
2004-12-18 21:59:48
"Modlitwy o wolność" _ jeśli o to Wam chodzi w ogóle nie biorę pod uwagę w tej "klasyfikacji", gdyż jest to tekst Mickiewicza, a ja uwzględniam jedynie utwory z tekstami samego Niemena, jak Jego pełne własne wypowiedzi. Skądinąd - czy nie szkoda czasu i miejsca dla rozwijania tak - summa sumarum - trywialnego wątku?!
kris
2004-12-23 20:56:52
roman"Modlitwy o wolność" _ jeśli o to Wam chodzi w ogóle nie biorę pod uwagę w tej "klasyfikacji", gdyż jest to tekst Mickiewicza, a ja uwzględniam jedynie utwory z tekstami samego Niemena, jak Jego pełne własne wypowiedzi. Skądinąd - czy nie szkoda czasu i miejsca dla rozwijania tak - summa sumarum - trywialnego wątku?!


pewnie, ze to troche niepowazna dyskusja, ale dla mnie to kwestia ambicji: "Jak to? JA nie wiem?". Tez nie myslalem o "Modlitwie o Wolnosc" ani o "Mojej Piosnce" (Norwid).

Hej, Ed, napisz moze cos mial na mysli i zamknijmy ten watek.
Ciagle mysle, ze moze, moze, moze... chodzi o cos, zcego nie znam.

pogodnych Swiat wszystkim
kris
Ed
2004-12-24 10:06:29
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2004-12-24 10:06:29 przez Ed
romanSą dwa utwory Niemena, które można kojarzyć z modlitwą. Pierwszy to "Moja piosnka [II]" Norwida (incip. Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba), a drugi to wspominany już tu, choć pod niewłaściwym tytułem "Amen" lub "Różaniec", "W imieniu Niepodległej" W ostateczności[/u] za modlitwę mógłby też uchodzić "Hymn miłości", czyli fragment z listu św. Pawła do Koryntian. I to wszystko na ten temat...


roman "Modlitwy o wolność" _ jeśli o to Wam chodzi w ogóle nie biorę pod uwagę w tej "klasyfikacji", gdyż jest to tekst Mickiewicza, a ja uwzględniam jedynie utwory z tekstami samego Niemena, jak Jego pełne własne wypowiedzi...


O tym, że niepublikowanych i ogółowi nieznanych utworów, wykonywanych i zarejestrowanych przez Niemena jest dużo wiemy wszyscy. Niech zatem wśród nich pozostanie ta "Modlitwa nieodkryta", ta Najważniejsza - do czasu...

Na prośbę krisa zamykam temat.
Maciek
2004-12-25 08:54:08
Ed
O tym, że niepublikowanych i ogółowi nieznanych utworów, wykonywanych i zarejestrowanych przez Niemena jest dużo wiemy wszyscy. Niech zatem wśród nich pozostanie ta "Modlitwa nieodkryta", ta Najważniejsza - do czasu...

Na prośbę krisa zamykam temat.


Narobiłeś smaku maluczkim, a teraz..." nie powiem i jestem lepszy ", co Mr Ed ?
Ed
2004-12-27 21:06:26
POSTSCRIPTUM.
W poprzednim poscie słowami Romana podsumowałem wyliczanie znanych wszystkim "modlitw" - mając nadzieję szperacza-poszukiwacza, że kiedyś odnajdziemy jakąś nową, nieznaną dotychczas. Chciałem rozpalić u wszystkich - nie dlatego "że jestem lepszy" - nadzieję, na odnalezienie kolejnej, a szerzej kolejnych "nieodkrytych" nagrań tylko i wyłącznie dlatego, że wierzę iż istnieją, że są, że kiedyś będziemy mogli je słuchać. Przepraszam za lapidarny sposób pisania, ale sądzę iż większość właściwie odczytała moje intencje.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony