Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Niemen i C.E.T.I. 2006-08-04 - 2006-08-17 cocomo 2 2864
cocomo
2006-08-04 21:01:38
Czy ktoś z bywalców forum wie jaka była geneza współpracy Niemena z Kupczykiem i jego C.E.T.I. ?

Czy miało to jakiś związek z występem Niemena podczas festiwalu w Jarocinie, na którym (podobno) mniej wyrobiona część publiczności podczas występu Niemena głośno domagała się wyjścia na scenę innego zespołu Kupczyka czyli Turbo, który miał grać po Niemenie i dopiero brawurowe wykonanie "Dziwny jest ten świat" zmieniło ich błędne nastawienie do Artysty ?

O ile współpraca z Budką Suflera, Kulpowiczem a nawet 2 plus 1 wydaje się być logiczną konsekwencją ciągłych poszukiwań artystycznych Niemena, to jego obecność na płycie "Czarna róża", kiedy się o niej swego czasu dowiedziałem, była dla mnie absolutnym zaskoczeniem.
Markovitz
2006-08-04 21:35:20
cocomo Czy miało to jakiś związek z występem Niemena podczas festiwalu w Jarocinie, na którym (podobno) mniej wyrobiona część publiczności podczas występu Niemena głośno domagała się wyjścia na scenę innego zespołu Kupczyka czyli Turbo, który miał grać po Niemenie i dopiero brawurowe wykonanie "Dziwny jest ten świat" zmieniło ich błędne nastawienie do Artysty ?


Czy sesja z C.E.T.I. miała związek z tamtym koncertem ..? Wątpię.
Jak wynika z wypowiedzi G.Kupczyka kontakt z Cz.Niemenem nawiązał dużo później.
Nie wiem jak dla Kupczyka, ale koncert w Jarocinie '87 miał duże znaczenie dla samego Niemena . Można powiedzieć, że to wtedy :N: zrobił mały wyłom w tamie obojętności młodego pokolenia, choć tamto wykonanie "Dziwnego" nie należało z pewnością do brawurowych ... :roll:

Więcej o współpracy z zespołem C.E.T.I. (w tym link do rozmowy z G.K.) można znaleźć we wcześniejszym wątku poświęconym temu epizodowi :

http://www.venco.com.pl/~dsier/Niemen/f ... =2465#2465
cocomo
2006-08-17 12:37:44
choć tamto wykonanie "Dziwnego" nie należało z pewnością do brawurowych ...


Niestety nie dane mi było słyszeć - temat znam tylko z przekazów prasowych.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony