Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Niemen na pomieszane języki - nasze propozycje 2013-02-11 - 2013-04-28 Domin189 1 3994
Domin189
2013-02-11 16:45:49
Jakiś czas już zastanawiam się nad ewentualnym kształtem boksu "Niemen na pomieszane języki". Snułem na własną rękę rozważania, i wnioskami chciałbym podzielić się z Wami - poddając je dyskusji ;-)

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.

CD1 1962-1968

01. Malaguena
02. Ave Maria no morro
03. El Soldado
04. Adieu tristesse
05. Teach Me How to Twist
06. Locomotion
07. A Hard Days' Night
08. Hippy Hippy Shake
09. Nie praszczaj
10. Kolibielnaja
11. Ja wstretił diewuszku
12. Bradiaga
13. Jamais
14. A Varsovie
15. Hey les filles
16. Peut-etre
17. :?:
18. :?:
19. :?:
20. ...

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.

CD2 1969-1971

01. Io senza lei
02. Arcobaleno
03. Una luce mai acessa
04. 24 ore spese bene con amore
05. Oggi forse no
06. Domani
07. La prima cosa bella
08. Sorridi bambina
09. Re di cuori :?:
10. Firmamento :?:
11. She's Looking Good
12. The Bestman Cried
13. Over The Rainbow
14. Spinning Wheel
15. Why Did You Stop Loving Me (nagranie próbne CBS) :?:
16. Strange Is This World (nagranie próbne CBS) :?:

Obraz pobrany 2023-04-10 z zewnętrznego adresu.

CD3 Strange Is This World

01. Strange Is This World
02. I've Been Loving You Too Long
03. Why Did You Stop Loving Me
04. Song For The Deceased
05. We've Got The Sun
06. Strange Is This World (single version)

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.

CD3 Russische Lieder

01. Stiep da stiep krugom
02. Ty pajdi maja karowuszka damoj
03. Odnazwuczno gremit kałakolczik
04. Wychału adin ja na darogu
05. Jołoczki sasionoczki
06. Cziornyje browi, karyje oczi
07. Kałabielnaja
08. Razkinułos morie szyroko
09. Po dikim stepiam Zabajkalia
10. Sławnoje morie, swiaszczennyj Bajkał
11. Kołysanka (nagranie Polskiego Radia)
12. Czarne brwi, piwne oczy (nagranie Polskiego Radia)

Obraz pobrany 2023-04-10 z zewnętrznego adresu.

CD4 Ode To Venus

01. Ode to Venus
02. Puppets
03. From the First Major Discoveries
04. What Have I Done
05. Fly Over Fields of Yellow Sunflowers
06. What a Beautiful Woman You Are
07. A Pilgrim
08. Rock for Mack

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.

CD5 Mourner's Rhapsody

01. Prelude
02. Mourner's Rhapsody
03. Lilacs And Champagne
04. I Search For Love
05. I've Got No One Who Needs Me
06. Baby M.
07. Inside I'm Dying
08. Half Way Around The World
09. I'm Reaching Out To The People

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.

CD6 Hymn do Matki Ziemi

01. Hymn do Matki Ziemi
02. Dialog
03. Hymn do Matki Ziemi (wersja próbna)

---
postaram się w miarę możliwości uwzględnić Wasze uwagi w pierwszym poście ;-)

MarkovitzIntencją Czesława Niemena (z tego, co pamiętam dwa razy zagadnąłem go na ten temat) było zamieszczenie w boxie nie tyle utworów nagranych w obcych językach, co wydanych poza granicami Polski. Z tego powodu, jak i przez wzgląd na możliwości fanów proponuję pominąć projekt oznaczony jako CD1 zwłaszcza, że płyta Sen o Warszawie z kilkoma piosenkami zagranicznymi jest nadal w obrocie. Całkiem niedawno ukazał się album z radiowymi nagraniami, więc nie widzę pilnej potrzeby powielania tych nagrań na kolejnych płytach.

Rozumiem Twoje argumenty, Markovitzu. Przyznam jednak, że z dbałości o archiwistyczną dokładność, zdecydowałem się umieścić te tytuły na CD1. Zaważył fakt, by osadzić niewydane nagrania w j. francuskim w pewnym kontekście. Ponadto, nakład składanki "Sen o Warszawie" jest na wyczerpaniu, a pierwszy z boksów "Niemen od początku" kosztuje krocie w tzw. drugim obiegu ;)

CD2 miało zawierać wyłącznie nagrania dokonane we Włoszech. I tutaj prośba do forumowiczów - mógłby ktoś podpowiedzieć mi właściwą, chronologiczną kolejność? Zdaje się, że "Sorridi Bambina" to nagranie z Akwarelami, więc powinno być "wcześniej" na liście.

MarkovitzZ kolei płyta nr 6 z "Hymnem.." miała się znaleźć w boksie Muzyka programowa, ale ponieważ taki box na chwilę obecną wydaje się mrzonką, to nie oponuję, aby zawrzeć Hymn do Matki Ziemi i Dialog w projekcie Na pomieszane języki. Oby się Wam (młodym) kiedyś ziścił...

A to niespodzianka. Nie łapię chyba koncepcji tego boksu - zakładałem raczej, że będzie zawierał utwory (w znacznej mierze instrumentalne) stanowiące niegdyś tło muzyczne w spektaklach teatralnych czy filmach. Dlatego "Hymn..." absolutnie mi tu nie pasuje :D "Dialog" jest poniekąd dopełnieniem jego treści, stąd jego miejsce na trackliście.

EwaA co z "High Horse" z Urbaniakiem?

Myślę, że wydanie tego nagrania, jak i innych powstałych przy okazji "Extravaganzy" leży w gestii pana Urbaniaka. Może przy okazji wydawania własnych archiwaliów, zechce odkurzyć te starocie? ;-)
Domin189
2013-04-28 14:01:27
Jeśli kształt boksu, którego dotyczy ten temat, będzie konsekwentnie nawiązywać do poprzednich edycji, to opisy zawarte w booklecie powinny być pióra samego Niemena. Zakładam, że istnieją zapiski - choćby we fragmentach - poczynione z myślą o swoich zagranicznych wojażach i nagraniach. W innym wypadku, warto by zestawić archiwalne wypowiedzi Niemena. Jednak chciałbym uniknąć cytowania rozmów np. z książek p. Michalskiego - wiemy, że są one niedokładne i zawierają błędy. Tutaj potrzeba źródeł - czasopism, magazynów i innych gazet zawierających felietony Niemena lub wywiady z nim...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony