Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Nieznane nagrania Niemena 2004-02-07 - 2005-12-11 Ed 3 3978
Ed
2004-02-07 09:05:02
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2004-02-07 09:05:02 przez Ed
Jestem pełen podziwu dla waszej kolekcjonerskiej znajomości twórczości Niemena.Może ktoś z Was ma niepublikowane na płytach nagrania - poszukuję:
"Firmamento",
"Re di cuori",
"Io senza lei" ale z instrumentalnym podkładem podobnym do naszego "Dziwny jest ten świat" a więc wersję dłuższą o ok. 30 sek. niż płytowe "Io senza lei",
"Strange is this worls" ale z podkładem instrumentalnym bardzo podobnym do "Io senza lei",
"Fermata".
Z pewnością gdzieś na "starych zleżałych taśmach" waszych lub waszych rodziców są te lub inne perełki nieznane.
W zamian obiecuję coś równie nieznanego i interesującego.
kasten
2004-02-24 20:42:10
Na początek, ubolewam że nie potrafię pomóc Edowi ponieważ poszukiwanymi nagraniami jak dotąd nie dysponuję. Jednakże ideę forum wymiany nagrań - a zwłaszcza niepublikowanych, gdzie problem praw autorskich jest dość rozmyty - uważam za godną uwagi ponieważ byłoby niedopuszczalnym błędem gdyby niektóre z nich na skutek tylko niewystarczającego upowszechnienia odeszły wraz z Wielkim Czesławem. Stawiam np. problem: czy ktoś z Kolegów dysponuje ( kwestia stanu technicznego nie jest tu najistotniejsza, aczkolwiek..) nagraniem utworów Malaguena oraz Ave Maria No Morro z początków działalności estradowej Mistrza? Jeśli tak proszę o kontakt. Tamten okres działalności Niemena jest mi bliski o tyle, że z tamtego okresu datuje się moje Nim zainteresowanie....
Parę dni temu syn uraczył mnie piosenką znalezioną w necie po tytułem Nie Praszczaj. Wyobrażacie sobie że szczęka mi opadła! Ja tego nie słyszałem! I ten dawny urokliwy głos...
Jeżeli ktoś z Kolegów dysponuje nagraniami w języku rosyjskim - oprócz Russische Lieder - proszę również o kontakt...
Muzykę Tego Człowieka upowszechniać - to nasz Panie i Panowie obowiązek!
Forumowiczom - pozdowienie!
bitels
2004-08-27 13:36:59
Ave Maria i Malaguena zostałay skasowane, celowo oczywiście. Pisze o tym sam Niemen w książeczce CD "Sen o Warszawie". A szkoda, byłyby jedne z pierwszych obok El Saddado czy samby z Czarnego Orfeusza. Może ktos to sobie skopiował zanim uległo zniszczeniu ale nie sądze. W tamtych latach, wiele nagrań przepadło. W końcu nikt nie wiedział, że Niemen stanie się aż takim idolem. Inni artyści też zostali skasowani wiec nie jest to wyjątek.
Domin189
2005-12-11 15:54:12
Ten temat jest bardzo ciekawy, acz niepopularny :> Dlaczego nikt z obeznanych adminów i fanów tutaj się nie wykazuje? Jestem za wymianą nieopublikowanych/nieznanych utworów Niemena!
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony