Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

pilnie potrzebna wiadomość na mature !!!! 2005-03-05 - 2005-03-06 Patka__19 2 2832
Patka__19
2005-03-05 16:14:04
UWAGA! mam pytanie czy ktoś wie kto jest autorem okładki Niemena "Dziwny jest ten świat" (oprawa graficzna) i wydawnictwo. z góry dziękuje za udzelenie mi informacji :-) potrzebuje tego do matury ustnej z polskiego.
Markovitz
2005-03-05 17:47:27
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2005-03-05 17:47:27 przez Markovitz
Na okładce tej płyty zamieszczonej w boksie"Od początku"jest info: projekt graficzny-Czesław Niemen,foto-Władysław Pawelec. Jeśli chodzi o pomysł kadrowania twarzy (słynne Oczy)-podpowiem jeszcze,że film"Gra" (z 1968)w reż. J.Kawalerowicza zaczyna się od utworu "Dziwny jest t. św." i aby odwołać się do płyty (w ten właśnie sposób -jak na okładce) są kadrowane twarze przechodniów na ulicy. Wiele lat później w programie tv z aktorskimi recytacjami poezji Norwida również był taki kadr (w scenie zapowiadającej"Bema pamięci" :N:),a "takie oczy robił" Jerzy Zelnik .Wracając do pierwszej "Złotej płyty"w historii wydawcy- Polskich Nagrań -należy odnotować ,iż na okładce winylowego krążka (X i XL 0411) jako autora projektu wskazano K.Tarkowską. Być może chodziło o koordynatora projektu ze strony wydawnictwa PN albo też autorkę projektu rewersu. Dość , że po latach :N:przyznał, iż pomysł awersu był jego, lecz w 1967r.nie miał jeszcze śmiałości pochwalić się tym w opisie lonplaya :roll:
Patka__19
2005-03-06 11:59:44
dziękuję Ci bardzo uratowałeś mi życie ;-) dzieki za wszystkie informacje pisze prace do matury na temat "swiat kreowany w polskich tekstach muzyki mlodziezowej" i chcialam wykorzystac piosenke niemena i wlasnie te slynna okladnke;-) pozdrawiam Cie serdecznie :-D
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony