Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Polska muzyka a Niemen 2007-05-17 - 2012-04-27 gasket 4 4332
gasket
2007-05-17 12:02:18
TEMAT W PRZYGOTOWANIU

Wstep:

Podjalem rzucone wyzwanie i zajme sie w tym, niezmiernie ciekawym dla nas wszystkich, temacie, problematyka, o ktorej niejeden moglby moze powiedziec, ze jest "trudna", "zlozona", "ze wszechmiar skomplikowana" i choc spostrzezenia te sa trafne, to niech nas nie zniechecaja przed podjeciem trudu w imie rzeczy nadrzednych, w imie umilowanych wartosci.

Sprobuje ominac synkopy, trytony, triady harmoniczne, szesnastki i inne trudne terminy. "Skupie sie ogolnie" nad naszym polskiem, muzycznym tlem. Od poloneza poczawszy na krakowiaku skonczywszy. Po drodze zagladne i pod goralskie strzechystrzeliste, i pod sloma kryte ubogie chaty... Zagladne do dworkow szlacheckich i zamkow krolewskich... Zajrze do mieszkan naszych kompozytorow i wykladowcow akademii muzycznych... Rzuce okiem na sceny filharmonii i sceny z koncertow mlodziezowych... Przegladne nasza plytoteke... Zagladne tez w wiele innych miejsc a rownoczesnie pochylony caly przed postacia wieszcza i Wielkiego Mistrza polskiej muzyki, wlasciwe miejsce jego wybitnych dokonan, dotychczas znane tylko waskiemu kregowi koneserow i wielkich znawcow, przyblize swiatu, opanowanemu przez telewizyjnych troglodytow, radiowych biznesmenow i oszolomionych pieniadzem duchowych nedzarzy.

Widze, ze mi sie temat uda. Coraz czesciej zaczynam korzystac z dlugich, podrzednie zlozonych zdan, ktore mimo, ze wyimprowizowane, skladaja sie w nieslychanie zmyslna i spojna, nie tylko tresciowo, ale i, chcialoby sie powiedziec, artystyczna calosc, zrodzona z natchnienia i zarliwego uniesienia.
Ewa
2007-05-17 12:17:53
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-05-17 12:17:53 przez Ewa
Widzę, że na tej stronce też mamy niezły kabaret. :lol:
Wątpię jednak, byś rozbawił osobę, którą w swoim pisarstwie złośliwie parodiujesz.
Mógłbyś darować sobie teksty o natchnieniu i żarliwym uniesieniu w stosunku do muzyki Niemena, bo to jest komiczne w Twoim wykonaniu.
Tadeusz
2007-05-17 12:29:31
Gasket napisał:
TEMAT W PRZYGOTOWANIU

OBY TYLKO POZOSTAŁ W PRZYGOTOWANU I NIGDY NIE OPUŚCIŁ TWOJEGO STUDIA ARTYSTYCZNEGO-Z TYM BAŁAGANEM ARTYSTYCZNYM-JAK TO PRZEDSTAWIŁES, CHCĄC NAM ZAIMPONOWAC SWOIM ARTYSTYCZNYM KLIMATEM.
PRACUJ, ALE NIE PUBLIKUJ- PRZYNAJMNIEJ NA TEJ STRONIE!

Myślę, ze pierwsze dwa posty(Ewy i mój) , pełne "zachęty" dla Twojej inicjatywy, pozwolą na to, abyś wreszcie -po raz pierwszy - wyciagnął prawidłowe wnioski z przekazu kierowanego do Ciebie.
gasket
2007-05-17 13:19:04
EwaWidzę, że na tej stronce też mamy niezły kabaret. :lol:
Wątpię jednak, byś rozbawił osobę, którą w swoim pisarstwie złośliwie parodiujesz.

Nie wierzycie w szczere nawrocenia...

Tak jak przewidywalem - tak sie dzieje. Juz sie dzieje. Juz zostalem wysmiany, zniechecony a powyzsze posty, ktore nic nie wniosly do dyskusji zaczynaja zaciemniac obraz mojego wykladu... Jak ktos, po 50 latach odkrywszy nasze posty w archiwach internetu, bedzie mogl sie polapac o co chodzi. Dajmy im szanse przeczytania o Niemenie i o jego niespotykanym miejscu w muzyce polskiej! Komu robicie na zlosc? Mnie? To Niemenowi szkodzicie. Zawsze latwo sie smiac, gdy ktos z szacunkiem wypowiada sie o wlasnych fascynacjach, gdy wklada w nie ogrom wytezonej pracy zarowno umyslowej jak i fizycznej. Smiejcie sie. Ja juz na Wasze zlosliwosci nie bede odpowiadal. Prace moja bede uzupelnial w pierwszym poscie. Nie interesuje mnie Wasze zdanie, bo i tak nie macie racji, zaslepieni zlosliwoscia.

Tak sie zdenerwowalem, ze nic juz dzis wiecej nie dam rady napisac. Na czyje zlecenie to robicie? Kazal Wam ktos??? :cry:
Jurek
2012-04-27 07:41:01
Polska muzyka a Niemen, świetny temat do dyskusji.
Polska, rok 1979, maj lub czerwiec tego roku, Teatr Polski we Wrocławiu na ulicy Zapolskiej, koncert Czesława Niemena z zespołem muzyków. Czesław Niemen prowadził dyskusję z publicznością po polsku, zrozumiale. Śpiewał , wydobywał z siebie głos bez określonych wyrazów w stylu ludzi mieszkajacych w rejonie morza śródziemnego.
Muzycy estradowi polscy, w Polsce , w Teatrze Polskim , na ulicy Zapolskiej , rozmowa po polsku, a śpiew Czesława Niemena w stylu ludzi mieszkających w rejonie morza śródziemnego.
Pozdrawiam
Jurek
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony