Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

pytanie o płytę winylową "Mourner's Rhapsody" 2008-10-05 Sen 10 5000
Sen
2008-10-05 10:41:36
Witam. Mam pytanie a jednocześnie prośbę do Fanów Czesława Niemena. Mój kuzyn zalicza się do wielkich fanów Niemena, a ja chciałabym sprawić mu nielada prezent urodzinowy. Najlepiej - prezent związany z twórczością Niemena. Kuzyn twierdzi że ma kompletną dyskografię, ale nie wiem czy wszystkie różne takie ciekawostki. Oczywiście jak to ma być prezent-niespodzianka nie mogę zapytać go wprost. Udało mi się podpatrzeć że ma taki album jak "Mourner's Rhapsody", który jak wyszukałam w internecie został wyprodukowany przez firmę CBS (np. na stronie http://www.dago.pmp.com.pl/niemen/dyskografia.html )
Obecnie na allegro jest ta sam płyta, a przynajmniej wygląda na taką samą, ale jako wydawca podana jest firma IMPORT RECORDS (http://www.allegro.pl/item446652919_nie ... a_rar.html )
Czy to faktycznie jest jakaś ciekawostka, jakieś inne wydanie, coś takiego co ucieszy fana Niemena? Z góry dziękuję za pomoc, oby tylko w ciągu najbliższych kilku dni, gdyż aukcja kończy się w czwartek.
ratajczak bogdan
2008-10-05 10:56:10
Sen
Czy to faktycznie jest jakaś ciekawostka, jakieś inne wydanie, coś takiego co ucieszy fana Niemena?


Otóż Sen - każda płyta, której fan Niemena nie posiada, ucieszy go z całą pewnościa.
Jeżeli chodzi o te dwie wersje "Mourner's Rhapsody", to wynika z tego, że kuzyn posiada już wersję brytyjską z 1974 roku, wydaną przez CBS, ta o której piszesz była wydana w USA w 1976 roku przez firmą Import Records.
Obie wersje poza różnymi label'ami nie różnią się niczym.
Kuzyn z pewnością będzie uradowany.

(*)
Sen
2008-10-05 11:02:13
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. A mogę prosić o wyjaśnienie, co to jest ten "label"?:)
ratajczak bogdan
2008-10-05 11:32:10
SenBardzo dziękuję za szybką odpowiedź.


Proszę bardzo.

SenA mogę prosić o wyjaśnienie, co to jest ten "label"?:)


Ależ oczywiście. :)

(*)
Sen
2008-10-05 11:50:51
Dziękuję za wyjaśnienia w poczcie.
angur
2008-10-05 11:57:39
Senie, musisz wiedziec czy kuzyn jest fanem czy kolekcjonerem Niemena?
Jesli fanem to label niewazny bo muzyka jest ta sama, natomiast dla kolekcjonera nawet inny odcien koloru napisow na labelu jest istotny.
Sen
2008-10-05 12:20:46
On chyba jest fano-kolekcjonerem:) Czasami opowiada, że to jest to samo, ale ma jakąś różnicę w czymś tam; że to jakieś fleksi, a to wydane we Włoszech. Chyba faktycznie się na tym zna.
ratajczak bogdan
2008-10-05 12:34:18
SenOn chyba jest fano-kolekcjonerem:)


Bo to faktycznie jest trudne do rozdzielenia, a kuzyn ujął to bardzo celnie.

SenCzasami opowiada, że to jest to samo, ale ma jakąś różnicę w czymś tam; że to jakieś fleksi, a to wydane we Włoszech. Chyba faktycznie się na tym zna.


Takich znawców TUTAJ chętnie widzimy i zapraszamy.
Przekaż mu link na forum Niemen Aerolit.
Powinien się nim zainteresować.

(*)
Sen
2008-10-05 12:42:15
Tylko kuzyn zalicza się do tych "staroświeckich" - choć może w końcu przekona się do komputera i internetu. Wtedy na pewno TUTAJ będzie, choć wówczas chyba nie będę mogła prosic o pomoc w podobnych sprawach, gdyż od razu zorientowałyby się kto i jaki prezent chce mu sprawić:)
ratajczak bogdan
2008-10-05 12:51:25
SenTylko kuzyn zalicza się do tych "staroświeckich"


Takich "staroświeckich" juz TUTAJ jest sporo, bo fani Czesława wprawdzie rekrutują się z różnych pokoleń, jednak gros z nich ma już swoje lata. Zatem nie ma żadnych przeszkód, bo fan jak wino...

Senchoć wówczas chyba nie będę mogła prosic o pomoc w podobnych sprawach, gdyż od razu zorientowałyby się kto i jaki prezent chce mu sprawić:)


A co szkodzi w rodzinnym udziale w dzieleniu jednej pasji i wzajemnym napędzaniu się na poznanie "nieznanego"?
Przy okazji "SEN" okazał się rodzaju żeńskiego.
Tym cieplej witamy w gronie (kobiet aktywnych na forum - jak na lekarstwo) miłośników twórczości Niemena, bo nie wątpię, że jeśli jeszcze nie jesteś do niej przekonana, to już za chwilkę...

(*)
Sen
2008-10-05 17:48:39
Tak, to jest całkiem możliwe, że pasja kuzyna może przejść i na mnie, choć jak widzę, może to być kosztowna pasja:) ale warta tego.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony