Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Pytanie 2004-01-29 - 2004-02-06 Waldek 6 5125
Waldek
2004-01-29 17:24:35
Chciałbym się dowiedzieć czy Niemen występował i nagrywał utwory razem z Faridą (piosenkarką Francuską)?Czy nagrał płyte z tą artystką?Jeżeli tak to gdzie i kiedy?

Dziękuje :)
roman
2004-01-31 18:14:25
Niemen nie nagrał z Faridą płyty. W następnym roku po Jego powrocie z Włoch Farida wystąpiła na festiwalu sopockim z piosenką "Tobo" (o śmierci dziecka o tym imieniu), zdobywając aplauz publiczności i... szczerą, publiczną pochwałe Niemena za ekspresyjne, drapieżne iw "niemenowskim duchu" wykonanie twegpo utworu. W konsekwencji poznania się i zbliżenia Niemen odbył z nią trasę po Polsce (znakomicie przyjętą) i "pokazywał się z nią publicznie" [vide: wspomnienie Joanny Rawik w jej feletoniku w piątkowej "Trybunie"]. Plotkowano nawet o ich romansie. Mieli wspólne plany włoskie, z których nic jednak nie wynikło. O ile w tej chwili pamiętam Farida zmarła w niedługi czas później(???)
roman
2004-02-01 13:34:10
Uzupełnienie nt. Faridy - wyjątek z jednego z felietonów Niemena z Teraz Rock (Pantheon): "po odmowie przez związek zawodowy piosenkarzy włoskich występu na festiwalu San Remo ‘70 wróciłem do kraju ostatecznie. Zacząłem reformować zespół. Jeszcze tylko pojechałem na Cantagiro w czerwcu, by po wakacjach zająć się na dobre funkcjonowaniem na polskiej scenie. Jesienią zagraliśmy trasę w największych halach w Polsce. Gościem specjalnym z Italii była fenomenalna zdobywczyni nagrody dziennikarzy na festiwalu Sopot ‘70 - Farida. " (marzec 2003). I tyle... Może starczy plotkarzom?
Darek Sieradzki
2004-02-02 01:48:51
romanO ile w tej chwili pamiętam Farida zmarła w niedługi czas później(???)

Chyba nie... Mam nawet wrażenie, że jeszcze w latach 90-tych Farida pojawiła się ponownie na sopockim festiwalu...
Maciek
2004-02-02 06:01:53
roman O ile w tej chwili pamiętam Farida zmarła w niedługi czas później(???)

Na pewno nie ! Darek ma rację ! Nie wiem, czy ktoś pamięta, ale LP Faridy w latach 70-tych wydały Polskie Nagrania.
alma
2004-02-02 16:32:57
:o
Pamiętam Faridę, byłam wtedy naprawdę młodą fanką Niemena (podstawówka) i byłam wściekła, że Farida jest taka śliczna. Myślę, że nasz Idol był bardzo zafascynowany tą osobą - a płytę Faridy gdzieś mam, ponieważ staram się mieć wszystko co dotyczy Jego osoby. Ale Farida była naprawdę niesamowicie piękna i miała wspaniały głos - chociaż zupełnie słuch o niej (w Polsce) zaginął.
alma
2004-02-06 20:41:43
do Cz. N....
Jak można tak odejœć,
bez pożegnania
zabrać ze sobš
sny i marzenia?

Jak można tak kochać
œwiat odchodzšc,
by starać się nie zranić

Jak można zostawić
zostawić
zranione serca
nie dajšc nadziei?

Jak można sprowadzić na œwiat
morze łez
i zabrać radoœć istnienia?

Jak można myœleć,
że za progiem czeka
tylko
zapomnienie?

Oddzieliła nas
tajemnica œmierci
bytu i niebytu

Z nadziejš patrzę w niebo i
słucham....
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony