Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Rock for Mack
Czy lubicie muzykę SBB ?
Oczywiście- nie sposób jej nie kochać 8) 44% 7
Lubię, ale bez fanatyzmu 50% 8
Raczej tak sobie 0% 0
Nie lubię 6% 1
Liczba głosów: 16
2005-09-09 - 2012-12-06 Markovitz 10 8697
Markovitz
2005-09-09 15:47:55
Krótki ,ale bogaty w interesujące nas treści wywiad z Mackiem jest zamieszczony w nowym numerze "Teraz Rocka" (z Jarrem na okładce). Obok zdjęcie Józefa Skrzeka w brązowej kurteczce i obszerna rozmowa o nowej płycie SBB (New Century), na której ma się znaleźć także .. a jakże - nowa wersja "Rock for Mack" :!:
bitels
2005-09-09 18:44:23
Mam SBB "Ze słowem..." i nic takiego w sumie. Była i jest moją pierwszą i jedyną płytą tej grupy. Jak dla mnie średnie....
Markovitz
2005-09-09 19:01:22
bitelsMam SBB "Ze słowem"(...). Jak dla mnie średnie...

Ciekawe , bo miałem wiele lat podobne zdanie, a od kilku tygodni słucham "Ze słowem .." w wersji koncertowej (JJ'79) i w wersji płytowej na zmianę -i powiem , że bardzo, bardzo.. i dziwne , że wcześniej nie zwróciłem uwagi na ten tekst i feeling Józka w tym numerze.
A może to już oznaka mego wapniactwa ?! :wink:
tiger88
2005-09-09 23:43:46
:twisted: Hallo
Wydaje mie sie ze nie wapniactwo.
Co do "Ze slowem..." to jest to plyta troche zawalona produkcja.
Ta plyta studyjna jest taka bardzo "plaska".
Przyznam sie ze mnie sie ona podobala i czesto jej sluchalem.
I tu chyba lezy klucz do tej plyty.Jezeli sie pare razy poslucha
to znajduje sie tu rözne smaczki,etz.
Zreszta sam Skrzek w jednym z wywiadöw opowiadal ze to miala
byc plyta z orkiestra.Czyli troche inna.
A na koncercie wypada bardzo "malowniczo".
Ale z plyt SBB to chyba najbardziej lubie "Memento..." i "Welcome".
Ale "Pamiec" i.....hm.
Tylko do tego "nowego" SBB nie moge sie przekonac.
"Nastroje" byly niestety cieniem starego SBB.Troche tak jakby zamiast
szaszlyka z ostrym sosem podano Ci jogurt owocowy.
Da sie zjesc ale przyjemnosc srednia.Ona nie ma juz zadnego
pazura i malo energii.
Co do tej nowej to SBB nagrywalo ja w 5 dni (!!!) i nie wiem
czy mozna nagrac dobra plyte w tak krötkim czasie.
Okay Skaldowie nagrali "Krywan,Krywan" w jedna noc i wyszla naprawde
swietnie.Ale...no zobaczymy.
Tiger
Ewa
2005-09-09 23:44:09
Muszę przyznać, że dawno już nie słuchałam SBB. Kiedyś moją ulubioną płytą była "Pamięć", a szczególnie utwór "Z których krwi krew moja",mam jeszcze ten LP, szkoda tylko, że mój adapter już nie działa... :cry:
Markovitz
2005-09-11 13:16:09
"Z których..." to również byłby chyba mój number one of SBB , albo "Ze słowem biegnę..." . W Jazz Forum z artykułem o St.Wasiliszkach jest również recenzja aż 22-płytowego boxu SBB pióra A.Dorobka , który wybrzydza niemiłosiernie...
Ciekawym, co byście powiedzieli gdyby do 2 boxów 6-cio płytowych :n:-a doszły następne dwa (np."tylko" 5-cio płytowe) ? :)
Czarek
2005-09-11 13:47:49
Markovitz
Ciekawym, co byście powiedzieli gdyby do 2 boxów 6-cio płytowych :n:-a doszły następne dwa (np."tylko" 5-cio płytowe).


Panie Markovitz ! :D Pan coś wiesz ! No to mów Pan i nie każ nam czekać ! :D

Pozdrawiam Czarek
tiger88
2005-09-11 14:05:59
:twisted: Hallo
Ja bym juz zaczol zbierac pieniadze na te boxy :D .
A co do boxu SBB (ktöry mam) to faktycznie sam sie troche wkurzylem.
Bo najpierw zapewniano ze te 1000 sztuk boxu z CD rem. bedzie
jedynym wydawnictwem.
A teraz sprzedaje sie te wszystkie plyty ponownie tylko pojedynczo.
Do tego jest tam sporo plytek wydanych niedawno i niepotrzebnie dublowanych.
Np.koncerty ze Szwecji 75 i Wegier 77 wydano niedawno i sa w ciaglej spzedarzy.
Najbardziej oburzajace bylo jednak umieszczenie koncertu z Getyngi 77
ktöry byl wydany poczatkowo jako plytka TYLKO dla czlonköw fan clubu SBB.Miala byc tez tylko dla nich sprzedawana.
Potem okazalo sie ze jest w sprzedazy wszedzie bo wyprodukowano
chyba 1000 sztuk.
A teraz umieszczono ja w boxsie.Aha i jest jeszcz jako pojedyncza Cd ponownie(3 raz) wydana.
Jedyna atrakcja sa jak na razie dwa Cd z dodatkowymi nigdy nie wydanymi nagraniami SBB.
Przyczepic sie mozna tez do bonusöw bo sa bez skladu i ladu podoczepiane do oryginalnych plyt.Mam na mysli ze nie pochodza
z lat wydania plyt oryginalnych.
I sama ksiazeczka tez jest nieszczegölna.
I to psuje smak tego calego wydawnictwa.
Tiger88
gasket
2005-09-12 13:47:06
bitelsMam SBB "Ze słowem..." i nic takiego w sumie. Była i jest moją pierwszą i jedyną płytą tej grupy. Jak dla mnie średnie....

- no to szkoda -

bo ja mam od dawna cala dyskografie i mnostwo bootlegow sbb - i na koncerty chodzilem
podobnie z nae - tylko ze bootlegow mniej

polecam wysluchac tez pozostalych plyt sbb - z lat 70
byla to najciekawsza rzecz jaka wydarzyla sie w polskim rocku konca lat 70tych

teraz juz sie tego inaczej slucha - to trzeba bylo przezyc - wtedy - gasbb
Markovitz
2010-06-05 20:44:19
Dotąd traktowałem "Rock for Mack" jako taki wypełniacz końca albumu, tudzież jazgotliwy kawałek o niczym ...

Z błędu wyprowadził mnie dopiero filmik Mirkoza2 z You Tube :shock:
Jurek
2012-12-06 06:48:36
"Rock for Mack" , przemyślana zagrywka muzyków SBB podczas realizacji produkcji płyty Grupy Niemen w Niemczech na początku lat siedemdziesiatych. Mack, realizator dżwięku , zapytał muzyków SBB czy potrafią coś zagrać, ponad to , co do tej pory zagrali podczas nagrywania płyty w Niemczech. Muzycy SBB ze śmiechem odpowiedzieli, potrafią. Mack zaproponował "zagrajcie rock and rolla". Muzycy SBB zagrali rock and rolla , zadedykowali Mackowi. Muzycy SBB zaakcentowali swoją odrębność podczas tej sesji nagraniowej. Na płycie Grupy Niemen udokumentowali swoją produkcję , jako SBB.
Rok 2005, Litomyśl , na koncercie SBB jest Mack ze swoim synem. Józef Skrzek podczas tego koncertu prosi syna Macka , aby ten zagrał na gitarze basowej, i na estradzie grają syn Macka na gitarze basowej, Antymos na gitarze , Paul Vertico na perkusji. Przez jakiś czas, Józef Skrzek wraca na estradę , prosi syna Macka o zwrot instrumentu , syn Macka zdejmuje z siebie gitarę basową , zwraca gitarę Józefowi Skrzekowi , i wraca na widownię .Na płycie SBB nagranej w 2005 roku jest "Rock for Mack" , jest również kompozycja , w krórej słychać syna Macka.

Markovitzu, przemyślana zagrywka , kompozycja "Rock for Mack". Ze śmiechem , improwizacja, prosty rock and roll , a ile znaczy.
Pozdrawiam
Jurek
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony