Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Synthi AKS i komputer 2012-01-19 - 2012-11-18 minimoog 5 4497
minimoog
2012-01-19 19:11:46
Witam!
Mam pytanie. Niemen używał Synthi AKS wraz z komputerem. Wiem to, bo słyszałem o tym, a poza tym na fotografiach widzimy rozszerzoną wersję nadmienionego wcześniej Synthi. Wiem, że jest rozszerzona, bo jestem znawcą syntezatorów i wiem jak wygląda standardowy model. Wracając do komputera. Zapomniałem, jak się on nazywa, jaka jest jego firma, głównie wszystkie dane upadły z hukiem na eterowe panele z mego urwiska myślowego. Proszę o pomoc, możliwie najrychlejszą!
minimoog
2012-06-08 07:19:42
Wiem już. To pewnie wyjątkowy i rzadki syntezator "STRAMP Synchanger". Z tego co widziałem na archiwalnych zdjęciach Niemen miał też Commodore'a 64. Możliwe, że, podobnie jak Sławomir Łosowski, używał go jako sequencera MIDI?

Zachęcam do czytania magazynu wielbicieli Commodore'a 64 pt. "Komoda", którego jestem współredaktorem, ma już 6 numerów i który można pobrać ze strony http://www.ca-fan.pl.
kangie
2012-06-12 05:39:30
Sławomir Łosowski to wyjadacz! Świetny kompozytor. Szkoda, że zapomnieli o nim reaktywując Kombii.
minimoog
2012-06-15 08:16:04
Warto wyjaśnić kilka spraw:
Zespół Kombi to projekt Sławomira Łosowskiego, do którego zapraszał różnych muzyków. Działalność tej grupy została zawieszona z powodu pogarszającego się stanu zdrowia jego żony. Skawiński i Tkaczyk (razem z Plutą) wykorzystali brak Łosowskiego na rynku muzycznym i stworzyli zespół KOMBII. Nie ma ona żadnego związku z KOMBI i jest to jedynie mistyfikacja. I tak nie można reaktywować zespołu, który nigdy wcześniej nie został rozwiązany. I tak debiut KOMBII był porażką, ale ci discopolowcy zachowali się na scenie prostej muzyki masowej. Obecnie Łosowski zajmuje się porządną muzyką tworząc ją w wolnych chwilach.
jeżeli sprawa ta nie została przeze mnie dostatecznie wyjaśniona, zapraszam na stronę internetową http://www.kombi.pl.
Rumburak
2012-11-12 00:05:12
minimoogNiemen używał Synthi AKS wraz z komputerem. Wiem to, bo słyszałem o tym, a poza tym na fotografiach widzimy rozszerzoną wersję nadmienionego wcześniej Synthi. Wiem, że jest rozszerzona, bo jestem znawcą syntezatorów i wiem jak wygląda standardowy model. Wracając do komputera. Zapomniałem, jak się on nazywa, jaka jest jego firma, głównie wszystkie dane upadły z hukiem na eterowe panele z mego urwiska myślowego


Możesz doprecyzować na czym współpraca obydwu urządzeń miałaby polegać? AKS wyposażony był w cyfrowy, 256-krokowy sekwencer, ale na tym kończyły się możliwości sprzężenia AKSa z czymkolwiek, pracował on z napięciami w zupełnie egzotycznym standardzie 0.32 V/okt, który miał się nijak do napięć stosowanych u innych producentów. Jedynym "komputerem" przeznaczonym do współpracy z syntezatorami EMS był Computer Synthi, ale z wiadomych względów Niemen posiadać go nie mógł :wink:

minimoogWiem już. To pewnie wyjątkowy i rzadki syntezator "STRAMP Synchanger".


... dodajmy, gitarowy, zaprojektowany przez słynnego Wolfganga Palma z PPG.

minimoogZ tego co widziałem na archiwalnych zdjęciach Niemen miał też Commodore'a 64. Możliwe, że, podobnie jak Sławomir Łosowski, używał go jako sequencera MIDI?


Raczej na pewno, nie posądzam Niemena o wykorzystywanie 8-bitowych dżwięków C64. Aczkolwiek w środku drzemał słynny układ dźwiękowy SID. Na Commodora przeznaczone było min. oprogramowanie sekwencerowe Steinberg Pro-16. Z wymienionych wyżej przyczyn do AKSa napewno go nie podłączał...

minimoogWarto wyjaśnić kilka spraw:
Zespół Kombi to projekt Sławomira Łosowskiego, do którego zapraszał różnych muzyków. Działalność tej grupy została zawieszona z powodu pogarszającego się stanu zdrowia jego żony. Skawiński i Tkaczyk (razem z Plutą) wykorzystali brak Łosowskiego na rynku muzycznym i stworzyli zespół KOMBII. Nie ma ona żadnego związku z KOMBI i jest to jedynie mistyfikacja. I tak nie można reaktywować zespołu, który nigdy wcześniej nie został rozwiązany. I tak debiut KOMBII był porażką, ale ci discopolowcy zachowali się na scenie prostej muzyki masowej. Obecnie Łosowski zajmuje się porządną muzyką tworząc ją w wolnych chwilach.
jeżeli sprawa ta nie została przeze mnie dostatecznie wyjaśniona, zapraszam na stronę internetową http://www.kombi.pl.


AMEN :)
minimoog
2012-11-18 20:43:00
RumburakNa Commodora przeznaczone było min. oprogramowanie sekwencerowe Steinberg Pro-16.


Właśnie tego oprogramowania używał Łosowski.


Wiesz, Rumburaku, nie wiem, na czym mogłaby polegać współpraca urządzeń. Nie znam umiejętności Stampa, ale jak powiadasz jest syntezatorem gitarowym, może łączył go z AKS, jest to przecież syntezator modularny, i rozszerzał tworząc potęgę brzmieniową. Ale fakt, chociaż wiedziałem o tym wcześniej, że Synthi miał 256-stopniowy seqencer, bardzo mnie zaskakuje.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony