Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

W 30-tą rocznicę śmierci Piotra Dziemskiego 2005-08-27 Ed 1 2476
Ed
2005-08-27 08:17:13
Bez wielkiej fety, spokojnie, w ten letni jeszcze czas, kilka osób z grona szerokiej rzeszy niemenologów postanowiło odwiedzić grób Piotra Dziemskiego w Białymstoku ( grupa Niemen Aerolit).
Zapewne wieczorem, gdy już muzykowaliśmy w Budach nad Siemianówką w najprzeróżniejszych zestawieniach: Tomasz Jaśkiewicz - gitara; Jerzy Dziemski - skrzypce, gitara basowa, wokal; Tadeusz Dziemski - gitara basowa, keybord; Janusz Stankiewicz - gitara, wokal; Edward Chomicz - gitara, gitara basowa, wokal: Tadeusz Skliński - instr perk; Marek Zawadka - instr perk;, zapalone na grobie lampki rozświetlały wyryte na nim "Epitafium pamięci Piotra"...
Do rana słuchaliśmy nagrań Niemena. Zrodziły się zalążki pewnych projektów muzycznych i nie tylko... Był i konkurs!!! którego niekwestionowanym zwycięzcą został niemenolog nr 1 Tadek Skliński. Przyjmując nagrodę z rąk organizatora spotkania - Janusza, zobowiązał się do przyśpieszenia finalnych prac zwiazanych z wydaniem swojej książki o Niemenie...
Markovitz
2005-08-27 12:13:08
Uzupełniam: Tadek stukał palcem w klawisz, a ja szurałem kabazą :wink:
Pięknie zabrzmiało "Pod papugami" i "Cicha woda", a już naprawdę oszałamiająco "Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma" z wręcz wirtuozowską partią skrzypiec Jurka. Są jednak jeszcze prawdziwi muzycy. Szkoda, że dyktafon stał ...za blisko kapeli :x .
Jest nadzieja, że grupa pozyska jeszcze wybitniejszych od mnie instrumentalistów 8).
Oprócz czynnego muzykowania oglądaliśmy (z VHS) "3 Dekady Rocka"-SOPOT'91 , słuchaliśmy koncertu :n: Aerolit- SOPOT'74 oraz J.J.Cale'a, The Eagles, KASY CHORYCH i ..The Stranglers.
Ładnieś to wszystko Edzie opisał , choć pominąłeś dramatyczny powrót - Piotr był z Nami...
To daje wiele do myślenia.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony