Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Muzyko moja

Dyskusje o twórczości Niemena.

Wspomnienie o Niemenie 2004-02-15 - 2004-02-23 Meseems 13 16098
Meseems
2004-02-15 19:48:12
Niech nikt nie przegapi, jutro w TVP (tzn. 16 lutego) o 22.25 będzie nadany program wspomnieniowy o Niemenie. Na pewno będą fragmanty koncertów, warto nagrać !!!

Pozdrawiam
Darek Sieradzki
2004-02-16 21:13:23
Hej, informujcie trochę wcześniej, to będzie przynajmniej warto wstawić to do "newsów" na głównej stronie :) Ale i tak wielkie dzięki za czujność i przypomnienie wszystkim.
Darek Sieradzki
2004-02-16 21:21:00
Hmm... A może wartoby otworzyć oddzielne podforum przeznaczone na tego typu ogłoszenia (o radiowych i telewizyjnych programach, ciekawych artykułach w aktualnej prasie, o koncertach i bieżących wydarzeniach)?
Maciek
2004-02-17 05:46:14
Jestem jak najbardziej za !!! i nawet miałem to zaproponować :)
roman
2004-02-17 08:53:05
Przypuszczam, że większość uczestników ogłądała wczorajszy program TVP1 "Czesław Niemen - Wspomnienie". Nie wiem jak inni, ale oceniam go b. nisko! Jak zwykle "publiczna jedynka" wykpiła się niedbale zmointowanymi fragmentami swojego centralnego archiwum (m.in. z filmu "Sukces" Piwowskiego, z "Interwizji '79", z programu "Zbigniew Górny zaprasza" (z Laskowikiem) itd.). Bodaj ANI JEDEN utwór nie został odtworzony w całości, zabrakło jakiejkolwiek myśli przewodniej, utworów z programu "Idee Fixe" (są w archiwum!), nie mówiąc już o późniejszym okresie... Słowem - rzeczywiście JEDYNKA (w szkolnej skali)!
Mackie_Messer
2004-02-17 10:31:04
W pełni zgadzam się z przedmówcą, że program ów pozostawił spory niedosyt. Przede wszystkim był za krótki! (gdzieś 20 minut chyba) Poza tym rzeczywiście poszczególne fragmenty ułożone były bez ładu i składu, a żadnej piosenki nie nadano w całości. Słowem- duży zawód, ale dla mnie dobre i to, bo Niemena słucham dopiero od 2001 roku, i jakoś nie miałem do tej pory okazji zobaczyć go "w akcji".
A czy koncert Ku Pamięci Czesława Niemena, o którym wspomniał pan Zbyszek Nowak, był nagrywany przez radio lub telewizję?
Darek Sieradzki
2004-02-17 12:16:22
MaciekJestem jak najbardziej za !!! i nawet miałem to zaproponować :)

No to już jest :) Pozwolisz, że przeniosę tam twój post o audycji z 19 lutego...
art
2004-02-17 14:41:45
romanSłowem - rzeczywiście JEDYNKA (w szkolnej skali)!


Sadze, ze to zbyt wysoka ocena... Lata '70 to bylo tylko "Nim przyjdzie wiosna" i slow pare o tym, ze Niemen ma syntezator i robil muzyke filmowa i teatralna. O Aerolicie czy grupie Niemen ani slowa. Niemen Enigmatic oczywiscie reprezentowany wylacznie przez fragment "Bema pamieci...", na koniec, a jakze...

Ktis kiedy stwierdzil, ze warszawska centrala TVP powinna sie nazywac "Telewizja Bialorus, oddzial terenowy Warszawa". Ogladajac wczorajsza skladanke fragmentow poswiecona Niemenowi przekonuje sie coraz dobitniej, ze tak jest.
Darek Sieradzki
2004-02-17 17:13:32
Telewizja Polska chyba w ogóle nie ma żadnej "redakcji muzycznej". Zauważyliście, że ostatnio w ogóle nie ma żadnych programów muzycznych (w sensie zrealizowanych, przemyślanych audycji na jakiś konkretny temat, a nie tylko transmisji z aktualnych festiwali)?

Pod tą żałosną kompilacją, która zaledwie starczyłaby na "trailer" do DVD, podpisał się pan Ryszard Wolański. Przez pół godziny pokazywał Niemena i tymi obrazami nie opowiedział o nim absolutnie nic. Wstyd.
Meseems
2004-02-17 18:58:16
Program był żenujący. To że trwał tylko pół godziny to akurat zaleta, bo dłuższą pigułę zrealizowaną w ten sposób trudno byłoby przełknąć. Mając tak przepastne archiwa z ostatnich 40 lat, tylko na tyle było ich stać. Faktycznie, Kwiatkowski & Co. zrobili TV Białoruś...
Jerzy Marszałek
2004-02-17 19:58:34
MeseemsProgram był żenujący. To że trwał tylko pół godziny to akurat zaleta, bo dłuższą pigułę zrealizowaną w ten sposób trudno byłoby przełknąć. Mając tak przepastne archiwa z ostatnich 40 lat, tylko na tyle było ich stać. Faktycznie, Kwiatkowski & Co. zrobili TV Białoruś...

No cóż, Korwin-Mikke nazywa TVP telewizją reżimową ...
Nie było żadnego nawiązania do faktu emisji programu w dniu urodzin Niemena. A może tak im przypadkowo wyszło? Mówiąc ich językiem "w temacie Niemen plan został wykonany"
Chociaż z drugiej strony lepsze to niż nic. Od czasu pogrzebu była to chyba jedyna audycja w TV. Oglądałem program z cała rodziną, mimo, że dzieci powinny już były spać. Myślę, że ten czas obcowania z wielką muzyką zapadnie im głęboko w pamięci.

Jurek
Meseems
2004-02-17 20:35:10
Jerzy Marszałek Mówiąc ich językiem "w temacie Niemen plan został wykonany"


Albo : "Zadania na odcinku "Niemen" zostały zabezpieczone :?

Pzdr
WIKTOR
2004-02-22 22:48:35
Witam wszystkich - własnie dołączyłem... Chociaż w temacie jestem już od dobrych 28 lat. Co do audycji "Wspomnienie" mam podobne zdanie jak większość kolegów. Ale mnie to niestety już dawno przestałodziwić. Większość speców w r i tv ma o twórczości Niemene takie pojęcie... szkoda słów. Z resztą nawet ci którzy się starają nie wiedzą zyt wiele. Kiedy z 15/16 grudnia 2002 roku na antenie 1pr radia w audycji W.Kleszcz NOCNE ROZMOWY miałem okazję dość długo rozmawiać z Niemenem wymieniając konkretne tytuły np "Pieśń o narodzinach Bolesława Krzywoustego" tenże W.Kleszcz był zdumiony że taki utwór wogóle istnieje - a przecież jest on i tak bardzo pozytywnym przykładem na tle "puszczaczy" w kółko i zawsze 2-3 utworów. :mrgreen:
matt
2004-02-23 16:03:07
Witam wszystkich fanów i koneserów muzyki Czeslawa.

Chciałem odnieść sie to programu wyemitowanego przez TVP w dniu urodzin Niemena. Oczywiście program mógłby byc lepszy, wychodzi na to ze jednak "nasza" TVP musi mieć wiecej czasu na przygotowanie porządnego programu. Ku mojej uciesze dowiedzialem sie ze jest to realne. Mianowicie z pewnego zrodla (moja mama) wiem ze wlasnie pan ktory wyprodukowal ów film (wg informacji na forum jest to Ryszard Wolański, ale nie jestem pewien), wypowiadal sie w radiu i powiedzial ze zamierza stworzyc dwugodzinny film (brzmi az nieprawdopodobnie), podobny wlasnie do tego ktory mielismy okazje zobaczyc 16 lutego. Nawet jesli nie puszczą całych piosenek to jednak 2 godziny a pół to znaczna roznica.
Jedyny problem w tym ze moja mama syszala tylko czesc audycji i nie wiem czy wiadomosc kiedy bedzie ten film byla podana czy nie. Moja prośba wiąże sie z tym, że jeśli ktoś bedzie wiedzial o owym programie prosze o poinformowanie, a także po prostu zwrocenie uwagi czy taka pozycja pojawia sie w programie.

pozdrawiam
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Muzyko moja | górę strony