Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Odkrycie nowej galaktyki

Sprzedam, kupię, wymienię, udostępnię... Tablica ogłoszeń dla fanów poszukujących niemenowych nagrań i memorabiliów.

A co powiecie na serwer ftp ??? 2004-02-24 - 2006-03-15 Mackie_Messer 80 2226
Mackie_Messer
2004-02-24 18:45:57
Drodzy przyjaciele, mam dla was dobrą wiadomość. :D Otóż udało mi się załatwić serwer ftp specjalnie na potrzeby tego forum. Narazie jest to 500MB, ale jeśli będzie za mało, to myślę, że da się załatwić więcej miejsca. Ponieważ kilku uczestników forum deklarowało posiadanie i chęć udostępnienia jakiś mało znanych nagrań i koncertów pana Czesława Niemena, a nie każdy może zrobić to przez Sharing The Groove, więc pomyślałem, że coś takiego może być dobrym pomysłem. Serwer ma szybki upload, download nie jest może bardzo imponujący, ale właściciel serwera powiedział, że "bedzie rewelacyjny za jakis miesiac", więc bądźmy dobrej myśli. Chyba narazie najlepiej ściągać wieczorem i w nocy.
Jego adres to adamu.ezn.edu.pl , login: adamu , hasło: Czesiu123

Myślę, że nie muszę chyba mówić, że udostępniamy tylko materiały legalne :!:

Na początek umieszczę (właśnie się uploadują) "Potencjometry" w formacie *.flac (próbowałem konwertować na *.wav, bo myślałem (o naiwny!), że zajmie mniej, a tu mi wyskoczyło 420MB :shock: -chyba, że coś,jak zwykle,zrobiłem nie tak jak trzeba :? )

No cóż, to tyle. Czekam na Wasz odzew. Mam szczerą nadzieję, że moja inicjatywa na coś się przyda. Dalej, moi drodzy, serwer czeka na wasze skarby :D !!
art
2004-02-24 19:34:30
To sie nazywa inicjatywa! W poprzedniej epoce dostalbys za to wczasy do Bulgarii i dodatkowy przydzial dla mamusi :D (przepraszam, "Zawroconego" ogladalem kilka dni temu i mi odbija).

Jednak taki serwer ma sens, jesli nie zejdzie do poziomu lacz serwerow etree.org, gdzie "retries" ustawia sie na minimum 180 sekund. Dlatego pilnujmy, zeby nagle nie bylo setek chetnych do sciagania... 500 MB to bardzo wiele raczej nie jest, ale na poczatek dobry start. Jak tylko bede mogl, to zaczne swoje uploady (sadze, ze to seria bedzie :D).

Mamy zamiar sie ograniczac wylacznie do Czeslawa Niemena, czy okazjonalnie bedziemy sie dzielic inna polska muzyka?
Mackie_Messer
2004-02-24 20:17:22
art Dlatego pilnujmy, zeby nagle nie bylo setek chetnych do sciagania...


będą wiedzieć o nim użytkownicy forum, narazie jest nas 55, setki nam nie grożą, póki co.. :D ale jeśli będzie zbyt duże natężenie, to coś się z tym zrobi

art 500 MB to bardzo wiele raczej nie jest, ale na poczatek dobry start.


już mogę powiedzieć, że raczej już jutro będzie 1GB. brzmi lepiej, czyż nie? muszę jeszcze kumpla "wciągnąć" w Niemena, to może uda się więcej wykombinować. ale to zależy jeszcze, od tego, czy będą chętni do udostępniania (a upload jest nawet do 64 KB/s, więc nie będzie to trwać całych "wieków")

art Mamy zamiar sie ograniczac wylacznie do Czeslawa Niemena, czy okazjonalnie bedziemy sie dzielic inna polska muzyka?


może narazie ograniczmy się do nagrań :N: , a jeśliby się okazało, że jego utworów nie będzie zbyt wiele, to oczywiście można by umieścić coś z dobrej polskiej muzyki, np. SBB (było, nie było, ich kariera zaczeła się od występów z Czesławem Niemenem).

Jednak "Potencjometrów" jeszcze dzisiaj nie zdążę umieścić :cry: , ale zapewniam, że jutro już napewno to zrobię (chyba, że ktoś mnie wyręczy do tej pory).
art
2004-02-24 20:34:43
1GB :D Masz racje, brzmi ladniej. I zawsze lepiej, jak z dwa bootlegi sie zmieszcza. Jesli chodzi o SBB to kariera owszem zaczela sie od wystepow z Czeslawem, ale dzialalnosc nie :wink: W kwestii SBB moge sie nieco udzielic, bo "kilka" bootlegow mam :D
Adam
2004-02-24 20:54:14
No..., "w kalesonach coś drgnęło..."
jak to się drzewiej mówiło.

Coś takiego mi chodziło po głowie kiedy pisałem na forum "bootlegi" o możliwości wymiany za pośrednictwem internetu, ale nie liczyłem na to, że może to nastąpić tak szybko.

Coś tam też dorzucę od siebie.

Brawo Mackie_Messer!!! Tak trzymać!!!

Pozdrawiam Adam
Meseems
2004-02-24 22:51:50
Brawo, świetny pomysł !

Zacząłem upload różnych utworów pod tytułem "Varia", niestety w MP3 :( , ale może niektóre rzeczy kogoś zainteresują, bo kilka osób pytało o te utwory. Zostawię komputer na noc, ale nie wiem czy do rana się wrzuci. :| W kwestii uprawnień do odczytu, zapisu i wykonania przez użytkowników, to niestety nie mogę tego zmienić (błąd 550) - pewnie Mackie będzie mógł to zrobić :?

Pzdr
Mackie_Messer
2004-02-25 13:08:07
Meseems Zacząłem upload różnych utworów pod tytułem "Varia", niestety w MP3 :( , ale może niektóre rzeczy kogoś zainteresują, bo kilka osób pytało o te utwory.

Dzięki Ci, człowieku dobrej woli :D Format mp3 mi osobiście nie wadzi, a utwory są z pewnością interesujące :!: (jedynie utwór "Dobranoc" ukazał się już na składance "Czas jak rzeka" w pełniejszej wersji). Małe pytanie: skąd pochodzą te utwory, bo część była chyba na potrzeby jakiś spektakli, ale jeśli wiesz coś więcej na ich temat, to napisz proszę.

Meseems W kwestii uprawnień do odczytu, zapisu i wykonania przez użytkowników, to niestety nie mogę tego zmienić (błąd 550) - pewnie Mackie będzie mógł to zrobić :?

zapytałem o to kumpla, admina, dzięki, którego uprzejmości mamy to miejsce na ftp. A on wystosował taką oto odezwę do ludu (sorry, wczoraj był "Doktor Żywago" :wink: ):
"Witam, administrator serwera z tej strony. Nie jest to jakis powazny blad - 500 oznacza overwrite - czyli nadgranie. Mozemy nagrywac pliki oraz je kasowac, ale jesli chcemy nadgrac cokolwiek, wtedy najpierw musimy skasowac plik. Wiem ze moze to byc nieco uciazliwe, jednakze takie podejscie do kwestii bezpieczenstwa prezentuje firma, ktora opracowala serwer ftp. Mozliwe ze w kolejnej wersji uleglo to zmianie, czego nie omieszkam sprawdzic, jednakze narazie prosze poprostu o wczesniejsze skasowanie pliku, zanim bedziemy go nadgrywac.
z powazaniem - Szymon Woźniak, VNX s.c. / network engineer"

Jeśli będą jeszcze jakieś wątpliwości, to zapytujcie śmiało
Meseems
2004-02-25 19:31:39
Mackie_Messer (jedynie utwór "Dobranoc" ukazał się już na składance "Czas jak rzeka" w pełniejszej wersji).


Faktycznie :!: Zupełnie o tym zapomniałem, bo nie mam tej składanki. W takim razie uprzejmie proszę o skasowanie tego utworu, jeśli jest to ta sama wersja co na "Czas jak rzeka". Jeśli jest to wersja inna, tzn. z kasety "Przeprowadzka", to pozostawiam do decyzji. Nie wiem która to wersja bo nie mam ani kasety ani składanki :(
BTW, właśnie w związku z kasowaniem - ja nie mogę tego zrobić, również wyskakuje błąd bodajże 550. Wczoraj 2 razy mi się wrzuciła "Modlitwa o wolność", jedna pełna wersja, drugi raz tylko kawałek. Próbowałem skasować tę niepotrzebną i nie mogłem. Rano zauważyłem, że Ty już zdążyłeś to zrobić, jednak z rozpędu skasowałeś obie "Modlitwy" :lol: W związku z tym pozwoliłem sobie wrzucić jeszcze raz 8) Proszę Cię więc o zmianę ustawienia uprawnień jeszcze dla tego utworu.
Dorzuciłeś też "Pieśń o zdobyciu morskiego brzegu", ale jest to po prostu "Pieśń wojów" pod innym tytułem, mamy więc ten utwór podwójnie, bitrate też ten sam, więc można jedną z nich sprzątnąć :)

Mackie_Messer Małe pytanie: skąd pochodzą te utwory, bo część była chyba na potrzeby jakiś spektakli, ale jeśli wiesz coś więcej na ich temat, to napisz proszę.


Tak, większość to utwory z różnych spektakli. Wspomniana "Dobranoc" i "Witaj przygodo zielona" pochodzą z kasety "Przeprowadzka" z muzyką do filmów dla dzieci wydanej w 1982 roku. "Domani" pochodzi z jednego z włoskich singli z 1970 roku, "A Varsovie" oczywiście z EP-ki nagranej z orkiestrą Michela Colombier, wydanej we Francji, "Lipowa łyżka" to utwór nagrany do przedstawienia "Janosik", pochodzi z wydanego w 1970 roku LP, "Mazurek", "Mój psalm" oraz "Dobranoc" pojawiły się na LP z 1971 roku KURYLEWICZ / WARSKA / NIEMEN - "Muzyka teatralna i telewizyjna". "Utios" pochodzi z koncertu w Kołobrzegu lub Zielonej Górze (not sure :wink: ), pozostałe z różnych spektakli teatralnych i telewizyjnych. 2 utwory są w wersjach koncertowych, prawdopodobnie z okresu "Terra Deflorata", 2 w wersjach radiowych.


Mackie_Messer Nie jest to jakis powazny blad - 500 oznacza overwrite - czyli nadgranie. Mozemy nagrywac pliki oraz je kasowac, ale jesli chcemy nadgrac cokolwiek, wtedy najpierw musimy skasowac plik. Wiem ze moze to byc nieco uciazliwe, jednakze takie podejscie do kwestii bezpieczenstwa prezentuje firma, ktora opracowala serwer ftp. Mozliwe ze w kolejnej wersji uleglo to zmianie, czego nie omieszkam sprawdzic, jednakze narazie prosze poprostu o wczesniejsze skasowanie pliku, zanim bedziemy go nadgrywac.


No właśnie, chyba nie możemy jednak kasować już wrzuconych plików :? Wolę teraz nie próbować, bo a nuż mi się uda :mrgreen:

Pozdrawiam

Ps. Czy ktoś wie co to za tajemniczy folder "mail", pusty zresztą :?
mika
2004-02-25 20:13:24
Witam.
Może ten post wyda się niektórym całkiem bez sensu, ale jak wpisuję adres serwera do okna Internet Explorera wyświetla mi się strona szkoły i zupełnie nie wiem, gdzie dalej wejść, żeby się zalogować na serwer i ściągnąć sobie kilka nagrań.
Możecie mi pomóc się zorientować, jak to wszystko działa?
Dzięki z góry!!
Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów, Kaśka
art
2004-02-25 20:18:47
Meseems"Lipowa łyżka" to utwór nagrany do przedstawienia "Janosik", pochodzi z wydanego w 1970 roku LP


Jesli juz, to "Na szkle malowane" z diabelskim numerem katalogowym XL/SXL 0666 :twisted:
Darek Sieradzki
2004-02-25 20:27:37
art
Meseems"Lipowa łyżka" to utwór nagrany do przedstawienia "Janosik", pochodzi z wydanego w 1970 roku LP


Jesli juz, to "Na szkle malowane" z diabelskim numerem katalogowym XL/SXL 0666 :twisted:

... no i jest to ogólnie dostępne nagranie, wydane na CD. Firma Spectrum w zmowie z Polskimi Nagraniami wznowiła parę lat temu zarówno "Na szkle malowane" na którym są nagrania "Lipowa łyżka" i "Pożegnanie harnasia", jak i "To pejzaż mojej ziemi" z utworem "Przecież nas wita".
Darek Sieradzki
2004-02-25 20:30:34
... a Dobranoc z "Przeprowadzki" (która trwa 37 sekund ;)) to nie to samo co "Dobranoc" z "Czas jak rzeka" (czy raczej z "Muzyki teatralnej i telewizyjnej" także wydanej na CD, choć raczej trudno dostępnej...)
Adam
2004-02-25 20:35:49
Meseems Dorzuciłeś też "Pieśń o zdobyciu morskiego brzegu", ale jest to po prostu "Pieśń wojów" pod innym tytułem, mamy więc ten utwór podwójnie, bitrate też ten sam, więc można jedną z nich sprzątnąć :)


O, przepraszam "Pieśń o zdobyciu morskiego brzegu" to ja dorzuciłem. Ale oczywiście, że można sprzątnąć skoro jest podwójny. Jak tylko znajdę więcej czasu dorzucę jeszcze coś!

Pozdrawiam Adam
Meseems
2004-02-25 20:37:54
art Jesli juz, to "Na szkle malowane" z diabelskim numerem katalogowym XL/SXL 0666 :twisted:


Przecież jedno nie przeczy drugiemu. "Na szkle malowane" to właśnie płyta z muzyką do przedstawienia "Janosik". Numer się zgadza, byl tam jeszcze jeden utwór Niemena "Pożegnanie harnasia", który gdzieś nawet miałem ale mi się zapodział.
Darek Sieradzki
2004-02-25 20:40:19
MeseemsPrzecież jedno nie przeczy drugiemu. "Na szkle malowane" to właśnie płyta z muzyką do przedstawienia "Janosik"

Przedstawienie nazywało się właśnie "Na szkle malowane".
Meseems
2004-02-25 20:50:40
Darek Sieradzki ... no i jest to ogólnie dostępne nagranie, wydane na CD. Firma Spectrum w zmowie z Polskimi Nagraniami wznowiła parę lat temu zarówno "Na szkle malowane" na którym są nagrania "Lipowa łyżka" i "Pożegnanie harnasia".


Z tą ogólną dostępnością, to jednak groooba przesada, pewnie był tego jakiś mały nakład, bo umknęło mojej uwadze, ale oczywiście w takim razie można sprzątnąć "Łyżkę" z serwera.

Darek Sieradzki ... a Dobranoc z "Przeprowadzki" (która trwa 37 sekund ) to nie to samo co "Dobranoc" z "Czas jak rzeka" (czy raczej z "Muzyki teatralnej i telewizyjnej" także wydanej na CD, choć raczej trudno dostępnej...)


Jak już mówiłem, nie znam wersji z "Przeprowadzki", w takim razie proszę uprzejmie Mackiego o usunięcie tych dwóch utworów (Łyżki i Dobranoc). Próbowałem sam usunąć ale nie mam uprawnień. Przepraszam za zamieszanie.
Darek Sieradzki
2004-02-25 21:08:45
MeseemsPrzepraszam za zamieszanie.

Ale nie ma za co. Umawialiśmy się nie udostępniać na tym forum wydanych oficjalnie nagrań (i to nie ważne, czy we Francji, czy na kasecie itd...), dlatego zwracam uwagę.

Mam zresztą wielką nadzieję, że z czasem nagrań których nie udostępniamy będzie coraz więcej ;) dzięki kolejnym boxom Polskiego Radia :mrgreen:
Meseems
2004-02-25 21:27:21
Darek Sieradzki Umawialiśmy się nie udostępniać na tym forum wydanych oficjalnie nagrań (i to nie ważne, czy we Francji, czy na kasecie itd...), dlatego zwracam uwagę.


I ja oczywiście w pełni zgadzam się z tą umową, zinterpretowałem jedynie jej "niepisane zapisy" nieco bardziej liberalnie, wyłączając z zakresu ich stosowania utwory nigdy nie wydane w kraju (wyłączając "pocztówki" :wink: ) oraz kiedyś wydane na LP/MC, nie wznowione na CD i od dawna niedostępne. "Dobranoc" i "Łyżkę" proszę potraktować jako wypadki przy pracy. Pierwszy z nich już jest zresztą skasowany, drugi mam nadzieję że też zaraz będzie. Co do pozostałych utworów podpadających pod zagranicę (Domani, A Varsovie) oraz kiedyś wydanych dawno nie dostępnych (Mazurek, Mój Psalm, Witaj przygodo zielona) pozostawiam decyzję Mackowi :)

Darek Sieradzki Mam zresztą wielką nadzieję, że z czasem nagrań których nie udostępniamy będzie coraz więcej ;) dzięki kolejnym boxom Polskiego Radia :mrgreen:


Też mam taką nadzieję :mrgreen:
Meseems
2004-02-25 21:43:18
Meseems pozostawiam decyzję Mackowi :)


To znaczy nie temu Mackowi dźwiękowcowi z "Rock for Mack", tylko Mackiemu z pieśni Kurta Weila :lol:
Adam
2004-02-25 21:43:29
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2004-02-25 21:43:29 przez Adam
Witajcie,

Czy ktoś z Was ma może nagranie, którego poszukuję :?: :

:N: Live Berlin, Palast Der Republik, 1978?

Znalazłem w internecie informację, że istnieje taki koncertowy bootleg.

Pozdrawiam

Adam
WIKTOR
2004-02-25 21:59:50
W swoich zbiorach posiadam nagranie z koncertu z koscioła w Kielcach zawierające piękną pieśn do w. CK NORWIDA "Pieśń od ziemi naszej". Niestety nagranie (mimo dokonanych poprawek) nie jest najlepsze technicznie a spowodowane to jest dużym pogłosem (Kosciół). Mimo to dla mnie ma ono ogromną wartość bo nie spotkałem się jeszcze z innym nagr tego utworu. Może ktoś ma? Oczywiśćie chętnie wymienię lub udostępnię.
art
2004-02-26 00:02:20
Darek Sieradzki... no i jest to ogólnie dostępne nagranie, wydane na CD. Firma Spectrum w zmowie z Polskimi Nagraniami wznowiła parę lat temu zarówno "Na szkle malowane" na którym są nagrania "Lipowa łyżka" i "Pożegnanie harnasia", jak i "To pejzaż mojej ziemi" z utworem "Przecież nas wita".


Co do tej drugiej, nie moge sobie wybaczyc, ze tak piekne granie jest ordynarnie wyciszone...
Mackie_Messer
2004-02-26 11:36:36
Coś niedobrego działo się dzisiaj z tą stroną, bo od rana chciałem coś napisać, ale strona się nie ładowała. :(

mikaWitam.
Może ten post wyda się niektórym całkiem bez sensu, ale jak wpisuję adres serwera do okna Internet Explorera wyświetla mi się strona szkoły i zupełnie nie wiem, gdzie dalej wejść, żeby się zalogować na serwer i ściągnąć sobie kilka nagrań.


Sprawa jest chyba prosta, wpisałaś adamu.ezn.edu.pl, zamiast ftp://adamu.ezn.edu.pl. Jak załadujesz ten adres, pojawi się okienko, wpisz login: adamu i hasło: Czesiu123. No i tyle.
Jakby były jakieś problemy, daj znać.

MeseemsNo właśnie, chyba nie możemy jednak kasować już wrzuconych plików


Tu mnie zaskoczyłeś. Wszyscy powinni móc kasować, to dziwne. Ja nie mam problemu. A inni mają? Jakiego masz klienta ftp? ja mam Bullet Proof, polecam. Jakby coś, to mogę, oczywiście, przyjąć na siebie rolę "odkurzacza" :mrgreen: na tym serwerze.

Aha, dwa problematyczne nagrania zostały już usunięte. Co do tych zagranicznych, to te, nie wchodzące w skład płyt: "Ode..","Mourners...","Strange.." i "Russhise (czy jak to się tam pisze :? )...", możemy chyba potraktować ulgowo.
mika
2004-02-26 12:43:46
Witam.
Dzięki wielkie!! Żadnych problemów nie było i całe szczęście :)
Teraz tylko słuchać:)
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam, Kaśka
Jerzy Marszałek
2004-02-26 19:21:27
MeseemsNo właśnie, chyba nie możemy jednak kasować już wrzuconych plików


Może kasowanie jest blokowane, gdy w tym czasie ktoś kopiuje dany plik?
Mackie_Messer
2004-02-26 20:33:13
Dodałem parę drobiazgów: dwie parodie i krótkie utwory a capella do przedstawienia "Zdania i uwagi" z 1998, które znalazłem dzisiaj w sieci (google.pl uber alles :wink: ), oraz równie krótką formę nagraną dla radia RMF FM.
Meseems
2004-02-26 20:45:15
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2004-02-26 20:45:15 przez Meseems
Jerzy Marszałek Może kasowanie jest blokowane, gdy w tym czasie ktoś kopiuje dany plik?


Tak, to samo przyszło mi do głowy. Wczoraj nie mogłem nic skasować, widocznie utwory były właśnie ściągane. Tak samo nie można wtedy zmieniać uprawnień do wykorzystywania utworów. Dzisiaj skasowałem bez problemu 2 utwory, co do których uznałem że Darek ma rację (Mazurek i Mój psalm). Za to dorzuciłem "Jeżeli" w wersji live oraz "Arcobaleno", więc równowaga w przyrodzie zachowana :-)
Meseems
2004-02-26 20:48:22
Mackie_MesserDodałem parę drobiazgów: dwie parodie i krótkie utwory a capella do przedstawienia "Zdania i uwagi" z 1998, które znalazłem dzisiaj w sieci (google.pl uber alles :wink: ), oraz równie krótką formę nagraną dla radia RMF FM.


A ja jak tylko zobaczyłem nowy folder, szybko dorzuciłem do Twoich ciekawostek krótką relację radiową z pogrzebu oraz pierwszy filmik - relację z TVN24.
kris
2004-02-27 02:07:32
Skoro juz mowa o niepublikowaych nagraniach, to gdyby ktos z was
mial Hymn do Matki Ziemi (i mogl uploadnac na server - swoja droga dzieki wielkie za serwer) to zaskarbilby sobie moja nieskonczona wdziecznosc. Sam niestety nie moge sie odwzajemnic niczym. Mialem kiedys mnostwo tasm, Hymn rowniez, ale wszystko jakos poprzepadalo z okazji kolejnych przeprowadzek :cry: , w tym tej ostatniej - za ocean.

Pozdrowionka
kris
Maciek
2004-02-27 12:26:03
Meseems napisał:
Faktycznie :!: Zupełnie o tym zapomniałem, bo nie mam tej składanki. W takim razie uprzejmie proszę o skasowanie tego utworu, jeśli jest to ta sama wersja co na "Czas jak rzeka". Jeśli jest to wersja inna, tzn. z kasety "Przeprowadzka", to pozostawiam do decyzji. Nie wiem która to wersja bo nie mam ani kasety ani składanki :(

Nie wiem, czy mówimy o tym samym utworze, ale " Dobranoc " jest również na LP Kurylewicz, Warska, Niemen - muzyka teatralna i telewizyjna ( 1972r.)
Meseems
2004-02-27 19:04:07
Maciek Nie wiem, czy mówimy o tym samym utworze, ale " Dobranoc " jest również na LP Kurylewicz, Warska, Niemen - muzyka teatralna i telewizyjna ( 1972r.)


Właśnie wersja z "Muzyki teatralnej i telewizyjnej" została umieszczona na składance "Czas jak rzeka". Natomiast Dobranoc z "Przeprowadzki", zgodnie z informacją Darka, to inny utwór o długości 37 sekund.
Mackie_Messer
2004-03-01 15:09:46
Dzisiaj dodałem wersje radiową "Gdzie to jest"(kiepska jakość :( ), skoczną "Śnieżną elegię" oraz świetny "Kalakolczik". Skąd te dwa ostatnie utwory pochodzą, nie mam pojęcia. Myślę, że moi, bardziej obeznani z twórczością Niemena, koledzy z tego forum, będą w stanie udzielić tej informacji.
Przy okazji dzięki stokrotne dobremu człowiekowi, który umieścił bootleg "Lenningrad '76" :!: a wszyscy,którzy przegapili wywiad z Niemenem z 22 lutego, niechaj zajżą do odpowiedniego wątku na forum- niespodziewanka :wink:
Ed
2004-03-02 11:22:53
Jestem właśnie po przesłuchaniu utworów z serwera i niestety - uczucia mam mieszane. Jakość tych nagrań jest w przeważającej większości tragiczna, i nie chodzi tu tylko o mnie, ale o tych, którzy chcąc przybliżyć sobie twórczość Niemena bedą z serwera ściągać nagrania. Nie wiem czy jest to dobra metoda popularyzacji Jego muzyki.
Adam
2004-03-02 11:41:41
EdJestem właśnie po przesłuchaniu utworów z serwera i niestety - uczucia mam mieszane. Jakość tych nagrań jest w przeważającej większości tragiczna, i nie chodzi tu tylko o mnie, ale o tych, którzy chcąc przybliżyć sobie twórczość Niemena bedą z serwera ściągać nagrania. Nie wiem czy jest to dobra metoda popularyzacji Jego muzyki.


Myślę, że jak najbardziej dobra. Wolę mieć złej jakości nagrania niż żadne. Zawsze mogę je wymazać, jeśli mi nie odpowiadają. Np. Leningradowi nie mam nic do zarzucenia. Warto mieć tę muzykę.
Problem chyba w tym, że niezbyt chętnie wrzuca się tam lepsze kawałki- niestety.
Jak tylko coś zdobędę to wrzucę. Do czego i innych zachęcam.

Adam
Mackie_Messer
2004-03-02 15:59:21
No ja też ZACHĘCAM SIĘ DO DZIELENIA SIĘ Z INNYMI RZADKIMI NAGRANIAMI NIEMENA, A NIE TRZYMANIA ICH TYLKO DLA SIEBIE. O ile pamiętam Pan Wilczynski ofiarował się coś dorzucić, podobnie Pan WIKTOR wspominał, że może udostępnić "Pieśń od Ziemi naszej". Może nasz drogi Admin też co nieco by jeszcze dorzucił? Liczę także na innych. Ja w zasadzie to, co miałem, wrzuciłem (niestety moja znajomość z twórczością Niemena została zawarta dopiero w 2001r, nie miałem więc okazji upolować jakiś "rarytasów"). Miejsce na nagrania jest, wszystko zależy od dobrej woli ludzi.
Jeśli chodzi o jakość, to niestety część z nich rzeczywiście pod tym względem kuleje, ale dobrze, że w ogóle są. Niektóre przecież są naprawdę rzadkie, a pare to po prostu ciekawostki dla fanów Niemena. Tu chciałem podziękować Panu Andrzejowi Mrozowi, który wydatnie poprawił jakość niektórych utworów (np. radiowego Pielgrzyma, Hymn do miłości,Pod papugam(live),Jeżeli(live)).
Poza tym "Potencjometry..." i "Leningrad", czyli dania główne, to świetna i niezłej jakości muzyka. Te nagrania zdecydowanie mogą przysłużyć się popularyzacji muzyki Niemena.
Mackie_Messer
2004-03-02 16:07:24
Aha, Pan Andrzej Mróz wrzucił dziś także "Pożegnanie Niemen", czyli skompilowane przez siebie wypowiedzi znanych ludzi o :N: zilustrowane jego muzyką. dobry pomysł, moim zdaniem.
art
2004-03-02 21:55:16
Mackie_MesserO ile pamiętam Pan Wilczynski ofiarował się coś dorzucić.


I ofiaruje, jak tylko uzyskam fizycznie plytki z powrotem, bo chwilowo mam je poza domem.
Ed
2004-03-04 08:10:55
Jeżeli mogę zapytać osobę która udostępniła utwór "Jeżeli" live, skąd on pochodzi -żródło nagrania, z jakiej imprezy i kiedy, czy są jeszcze inne utwory z tego koncertu - to moje pytania do kogoś kto udostępnił je na forum.
Andrzej Mróz
2004-03-04 14:18:02
Utwór Jeżeli oraz Moją ojczyznę i Pod papugami Niemen wykonał w studiu TVN bodajże w grudniu 1997r. w jakimś programie prowadzonym przez Ibisza.
WIKTOR
2004-03-05 21:53:31
Obiecuję że utwór PIESN OD ZIEMI NASZEJ oraz kilka innych nagrań ze swojego zbioru udostępnię (postaram się dokonać jakiegoś wyboru - proszę o cierpliwość i ewentualnie pomoc w umieszczeniu tych utworów na serwerze -brak stałego łącza...
Waldorf
2004-03-21 16:14:13
Witam (pierwszy raz między wami)!

Mam w swoich zbiorkach międzyinnymi w wykonaniu mistrza świetne
Little Wing, High Horse i to w b. dobrej moim zdaniem jakości. Jesli jest ktoś zainteresowany mogę je uploadować na "niemenowski ftp" (i jeśli nie łamie to ustalonych zasad).

Dzięki za ten serwer ftp - usłyszałem to, o czym do nie dawna nawet nie śmiałem marzyć. I oczywiście ukłon w stronę szefa strony!
Mackie_Messer
2004-03-21 17:36:13
WaldorfMam w swoich zbiorkach międzyinnymi w wykonaniu mistrza świetne Little Wing, High Horse i to w b. dobrej moim zdaniem jakości. Jesli jest ktoś zainteresowany mogę je uploadować na "niemenowski ftp" (i jeśli nie łamie to ustalonych zasad).


Jeśli możesz uploadować, to proszę bardzo. Jeżeli nie jest to coś z oficjalnie wydanych płyt, ktore są w jakiś sposób dostępne, to nie widzę problemu. Jeśli masz coś jeszcze, to też wrzucaj- miejsce jest!
Darek Sieradzki
2004-03-21 18:06:55
Akurat oba te nagrania są oficjalnie wydane: jedno na albumie Kciuka "Little Wing", drugie na maxisinglu Niemen - Urbaniak "Extravaganza".
Waldorf
2004-03-21 19:39:18
Dziękuje za info... :oops: . Przychodzi mi na myśl jeszcze utwór We have got the sun ale i o nim wiem niewiele... wie ktoś czy może on być uploadowany?
Darek Sieradzki
2004-03-21 19:52:18
WaldorfPrzychodzi mi na myśl jeszcze utwór We have got the sun ale i o nim wiem niewiele...

Strona B singla "Strange is this world" ;)
Waldorf
2004-03-21 20:04:58
Pięknego świata się nie doczekaliśmy od Niemena, ale może półżartem (wariacja na temat Dziwnego świata), proponuje zerknąć

http://www.tonikafamily.online.bg/indexen.html

i utwór "This Wonderful World ".
Mackie_Messer
2004-03-27 09:57:45
Uprzejmie informuję, że po chwilowej niedyspozycji (spowodowanej spaleniem się :D ) serwer ftp znów działa pod tym samym adresem, loginem i hasłem. Możecie więc śmiało wrzucać, jak coś macie do wrzucenia.
roman
2004-04-17 20:53:08
Uprzejmie informuję: Serwer znów nie działa. Tym razem wyświetla się komunikat o przekroczonym czasie transferu lub przekroczonym czasie limitu opracji...
Mackie_Messer
2004-04-18 08:45:59
No niestety, serwer ma awarię. Jak dobrze pójdzie, to w poniedziałek/wtorek będzie już działał. Dam znać, jakby co.
Mackie_Messer
2004-05-07 13:21:36
Potrwało to znacznie dłużej, niż przypuszczałem, ale serwer nareszcie działa!! Miejmy nadzieję, że, w przyszłości, jak najmniej będzie takich przerw. Jedyna pociecha, że wszystko co było już wgrane, udało się zachować. O ile pamiętam, kilka osób deklarowało, że mają jeszcze co wrzucać na serwer. Może teraz jest pora? Pozdrawiam!
kris
2004-06-15 00:04:50
Ktokilwiek wrzucil na serwer plik "Sala kongresowa.mp3" - czy tylko tyle masz, czy cos nie wyszlo przy transferze? Bo ja tych 10 sekund slucham juz z pietnasty raz - i to tak troche jak niespelniona milosc, zeby nie napisac konkretniej :wink: . Jak nie ma wiecej to trudno, ale czy mozesz powiedziec z jakiego to koncertu i kto gra?

dzieki
kris
Aredel
2004-08-16 22:57:12
Mam dość naiwne pytanie (tylko się nie śmiejcie), ale co mi tam, może ktoś odpowie :oops: Czy ściągając z serwera ftp można przerwać ściąganie i rozpocząć je później od przerwanego momentu. A jeżeli tak to jak?
Mackie_Messer
2004-08-18 13:51:30
Mozna. Np. przy pomocy dobrego programu Get Right.
Meseems
2004-08-18 21:22:44
Mackie_MesserMozna. Np. przy pomocy dobrego programu Get Right.


Lub jeszcze lepszego Flash Get :)

Pzdr
Meseems
2004-08-19 07:25:09
Mackie, czy serwer znów nie działa ? Próbowałem wejść po dłuższej przerwie i wyskakują jakieś dziwne błędy, np :
200 Type set to A itp...
Mackie_Messer
2004-08-19 14:38:28
Dziwne, ja wszedlem przed chwila (przez SmartFTP) i wszystko działa. Ciekawe, czy ktos jeszcze, tak jak ty, miał ostatnio problemy z wejsciem na serwer. Jak cos, to piszcie, a ja sprawdze, co jest grane (prócz Niemena :wink: )
Meseems
2004-08-19 15:28:37
No coż, mi wyskakuje okienko z komunikatem :
"Wystąpił błąd podczas otwierania folderu na serwerze ftp. Upewnij się czy masz uprawnienie dostępu do tego folderu.

Szczegoły :
200 Type set to A
500 Illegal PORT command
500 LPRT not understood"
Meseems
2004-08-19 23:12:32
Ściągnąłem sobie SmartFTP i rzeczywiście na tym kliencie wszystko działa aż furczy :lol: Przepraszam za zamieszanie :oops:
Piotr Starzyński
2004-08-20 09:49:42
Czy ktoś podzieli się ze mną informacjami, jak mam ściągać te wspaniałe nagrania z serwera :oops: - chociażby "41 potencjometrów..".Ściągnąłem SmartFTP i co dalej?Krok po kroku...Proszę.Po-zdrowie-nia. PS.
Meseems
2004-08-20 10:09:08
W okienku w lewym górnym rogu w SmartFTP wpisujesz :
ftp://adamu.ezn.edu.pl./
Wyskakuje następne okienko i tam jako login (username czy jakoś tak, nie mam niestety na tym kompie Smarta i piszę z pamięci) wpisujesz : adamu, następnie jako hasło (password) : Czesiu123
W lewym oknie otwierają się foldery, klikając na któryś z nich, w prawym oknie wyświetla się jego zawartość. Ja ściągam w ten sposób, że zaznaczam prawym przyciskiem myszy właściwy plik, wchodzę w otwartym okienku w download, potem chyba wybiera się save as, select folder, wchodzisz w folder docelowy na twoim kompie i ok.

To by było tyle, mam nadzieję że nic nie nakręciłem, bo jak mówię, piszę z pamięci a ta zawodną jest :wink:
Meseems
2004-08-20 10:16:38
Aha, często serwer rozłącza połączenie - komunikat connection timeout. W takim wypadku w folderze docelowym na twoim kompie zostaje zachowana ściągnięta część pliku i jeśli chcesz wznowić ściąganie od tego miejsca, to powtarzasz procedurę z prawym przyciskiem, download, select folder, wybierasz ten sam folder co poprzednio, wyskakuje komunikat że plik o tej nazwie już jest w folderze, wtedy przyciskasz "Resume", tzn. wznów. Jak naciśniesz "Overwrite" to plik będzie nadpisany czyli ściągany od początku.

Ja mam z kolei pytanie do Darka - od jak dawna nie działa forum Sharing the Groove ? Czy zostało zlikwidowane ? Po wejściu na :
http://www.sharingthegroove.org/
wyskakuje dziwny komunikat... Kilka miesięcy nie korzystałem z tego forum i taka niemiła niespodziewanka :cry:
Co prawda jest jeszcze http://www.archive.org/audio/etree.php ale to już nie to...
Darek Sieradzki
2004-08-20 12:32:19
Sharing the Groove ma od mniej więcej miesiąca rozmaite problemy sprzętowo/software'owe... Raz chodzi, raz nie chodzi i tak w kółko.
Polecam jako (przynajmniej tymczasowy) zamiennik: http://bt.easytree.org/
bitels
2004-08-25 08:01:48
Dorzuciłem od siebie filmik z Wiadomości z TVP, o tym, że Niemen nie żyje. A tak swoją drogą to powinien byc moze jakis oddzielny folder na materiały o śmierci Niemena, byłbo wtedy wszystko w jednym miejscu...
Piotr Starzyński
2004-08-26 16:53:16
Jeszcze ani razu!!!!!!!!!!!!! nie udało mi się wejść z sukcesem na serwer FTP żeby cokolwiek ściągnąć.Czy ktoś mi wreszcie poda właściwą ku temu drogę?? Wydaję mi się, że tępy nie jestem, by to zrozumieć.PS. :?
bitels
2004-08-26 18:17:31
Juz pomagam. Otóz ja musisz sobie pobrać program do ściagania z FTP, ja osobiście polecam Total Commander. Jest shareware, ale to nie przeszkada w używaniu go. Jak sie sciagnie i zainstaluje to trezba wcisnąc kombinacje klawisze CTRL + F i pokaze okienko do FTP. wybrac nowe połączenie: i tak w w polu sekcja wpisać byle cokolwiek np. ftp niemen
nazwa hosta to: ftp.adamu.ezn.edu.pl
uzytkownik: adamu
hasło: Czesiu123 (przy haśle trzeba uważac na DUŻE litery, czyli C z shiftem a potem normalnie)
Resztę zostawić jak jest i dajemy OK. Następnie kilkamy na to co sie utworzyło czyli ftp niemen (lub inna nazwa jak co innego podałeś), i czekasz az sie połaczysz z serwerem. Jak wszystko pójdzie OK, to w jednym okienku będziesz mieć zawartośc serwera tj. katalogi z danymi a w drugim swój dysk. I wchodzisz sobie w jakis katalog i zaznaczasz plik myszą (klik) lub kilka plików klawiszem insert i wciskasz F5 aby skopiowac na twój dysk do otwarego u ciebie katalogu. UWAGA: Ponieważ jesteś początkującu w tej dziedzinie radzę Ci, abyś sciagał tylko przy użyciu klawisza F5 bo nim kopiujesz plik na swój dysk. Natomiast F6 kopiujesz do siebie ale i...usuwasz z serwera... :D
Prędkość sciagania zalezy od twoego łącza i serwera. Jeżeli bedziesz miał wolny transfer - niezrażaj sie moze jeszcze coś skoczy. A jesli nie to wejdz kiedyindziej (noc, lub dzień kiedy ludzie sa w pracy).
Jakby co to pisz - zawsze sie pomoze.
Link do TC: http://programy.onet.pl/44,45,8115,programy.html
angur
2004-10-14 07:57:10
Czy mamy znowu przerwe w FTP :?: Wczoraj wszystko bylo OK a dzis nie potrafie sie polaczyc.
Mackie_Messer
2004-10-15 16:21:33
Nie, zapewniam, że wszystko działa!

Cieszę się, że serwer sie rozrasta, zaś pomysł z umieszczaniem audycji radiowych jest bardzo dobry. A może ktoś ma jeszcze jakieś bootlegi w stylu Leningradu? wrzucajcie swoje pliki, jak braknie miejsca, to napewno da się załatwić jeszcze więcej przestrzeni na Niemenowe megabajty!!

Aha- żeby się ktoś nie zdziwił. Trochę uporządkowałem zawartość serwera, żeby to trochę bardziej przejrzyste było, gdzie czego szukać.
angur
2004-10-16 08:23:41
Serwer dziala, to moj kabel troche nawalal :oops: .
Odwazylem sie umiescic na serwerze folder Australia gdzie umiescilem dwie audycje dot. Mistrza :N: jakie udalo mi sie zlapac w polskojezycznej audycji australijskiego radia SBS. Pierwsza to ubiegloroczny wywiad z Tomaszem Jaskiewiczem jakiego udzielil w czasie wypadu do Australii a druga to audycja z 19 stycznia o odejsciu Czeslawa. Mysle ze ta druga powiela audycje polskie ale moze byc ciekawostka dla kolekcjonera.
TomaszM
2004-11-23 21:19:20
Niestety, ja też widze stronę szkoły i nie wiem, co dalej...
bitels
2004-11-24 13:16:32
Serwer działa. Pewnie wchodzicie przez Internet Explorera lub coś w tym stylu. Zainstalujcie sobie jakiegoś klienta FTP i go skonfigurujcie do połączenia z FTP i już :)
TomaszM
2004-11-24 20:12:00
:oops: Fakt.
polak1977
2005-02-08 08:41:54
Chciałem wam wrzucić na ftp koncert z Sopotu 1991 i wywiad z MTv w formacie avi ale trochę za duży plik więc troche to potrwa :cry: bo mam ograniczony dostęp do internetu, ale warte obejrzenia
matt
2005-02-09 12:55:51
na pewno sa to rzeczy warte obejrzenia! mam tylko prosbe: czy moglbys poinformowac jak juz dany plik bedzie w calosci na serwerze?
polak1977
2005-02-17 06:56:28
niestety mam za słaby transfer więc nieuda mi się wcisnąć tam tych obszernych materiałów, szkoda :cry:
matt
2005-06-26 13:11:37
no to koniec mojego sesjowania (nie mylic ze sjestowaniem). zanim udam sie na wakacje chcialem cos wrzucic (przynajmniej sprobowac) na ftp, a tu niespodzianka - nie moge sie zalogowac. czyzby ktos zmienil haslo?
Waldorf
2005-06-26 17:53:40
Ja też próbowałem...i nic. Wyglada na zmianę logina lub hasła...
Domin189
2005-10-09 08:10:04
Czy ten serwer FTP nadal jest aktywny? :(
Próbowałem już wejść przez IE, FilleZilla i Windows Commander... Niestety, bezowocnie...

Jest tam kto?!
gasket
2005-10-28 16:01:06
co trzeba zrobic zeby wejsc na serwer?
yarecheque
2005-11-04 00:25:02
530 login incorect
może to juz nie działa?
cocomo
2006-03-15 20:26:33
Witam. Jestem nowy na tym forum, ale posiadam trochę rzadkich nagrań Niemena i innych wykonawców z lat 60/70, którymi chętnie się podzielę o ile ktoś będzie zainteresowany. Próbowałem się zalogować do serwera ftp, ale bez rezultatu. Czy hasło i login są nadal aktualne ?
Darek Sieradzki
2006-03-15 21:40:54
Najwyrazniej serwer nie działa już od dawna i chyba niespecjalnie jest sens wskrzeszać ten wątek co parę tygodni / miesięcy...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Odkrycie nowej galaktyki | górę strony