Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Odkrycie nowej galaktyki

Sprzedam, kupię, wymienię, udostępnię... Tablica ogłoszeń dla fanów poszukujących niemenowych nagrań i memorabiliów.

"Jagody Szaleju" - klip? 2005-10-15 - 2008-12-08 Domin189 23 443
Domin189
2005-10-15 18:24:20
Czytałem w sieci, że dostępny był/jest klip do owego utworu. Czy wiecie, skąd mogę taki pobrać? CGM.pl niestety nie ma aktywnego linka (chyba, że robię coś źle...). Proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam,
Domin189.
gasket
2005-10-28 15:59:39
- to piosenka nae o ktorej z cala pewnoscia moge powiedziec ze jej nie znosze
okropienstwo wstretne
Domin189
2005-12-11 15:43:00
Gasket, dlaczegóż to? :-) Faktycznie, jest dosyć... specyficzna! Ale wolę ją, niż rosyjskie piosenki Niemena :oops:
Ewa
2005-12-12 10:50:46
Tutaj już bardziej przychyliłabym się do zdania Gasketa, chociaż z tym "okropieństwem" to przesadził. W każdym razie ta piosenka najmniej mi się podoba z całej płyty.
Ale piosenki rosyjskie są piękne, chwytające za serce, zresztą zaśpiewane całą słowiańską duszą i sercem :N: -a. Na pewno nie poznałeś jeszcze wszystkich. Radziłabym Ci posłuchać płyty z tymi piosenkami, to może zmieniłbyś zdanie. :)
Domin189
2005-12-12 18:15:47
Szczerze, "Jagody szaleju" to naprawdę w porównaniu do reszty piosenek z płyty - najsłabszy utwór. Ale ma swój urok, czasem nie naciskam 'previous', gdy dźwięki tego utworu rozbrzmiewają w głośnikach :wink: Brr... ciarki mnie przeszły, kiedy usłyszałem piosenkę w j. rosyjskim :/ Bodajże "Kalakolczik"... Straszne :P
Bożena
2005-12-12 19:33:32
Domin189:wink: Brr... ciarki mnie przeszły, kiedy usłyszałem piosenkę w j. rosyjskim :/ Bodajże "Kalakolczik"... Straszne :P


:lol: Masz na myśli język czy piosenkę :?:
Bo mnie jedno i drugie się podoba :wink:
matt
2005-12-13 16:54:28
jak widac (i nic w tym nowego) wszyscy mamy rozne gusta nawet odnosnie utworów :N:, troche jednak dziwia az takie skrajnosci. Z drugiej strony to chyba dowod na to po jak wielu stylach i rodzajach muzyki podrózowal :N:
Bożena
2005-12-13 20:06:42
Mogą dziwić takie skrajności , to prawda,ale i nasz
nastrój też czsami popada z jednej skrajności w drugą.
No, może mniej u mężczyzn... za słowami piosenki,że : prawdziwy
mężczyzna nigdy nie płacze... :?:
matt
2005-12-14 18:14:24
Bożena(...) nasz
nastrój też czsami popada z jednej skrajności w drugą.
No, może mniej u mężczyzn...


tu to bym polemizowal :shock: , a poza tym tak jestem przedstawicielem plci meskiej :lol:

odnosnie jeszcze tego co pojawilo sie w tym watku to plycie RUSSICHE LIEDER z piosenkami rosyjskimi smaczku dodaje fakt, ze w calosci wszystkie partie :N: nagral sam :!:
Bożena
2005-12-14 18:34:15
matt a poza tym tak jestem przedstawicielem plci meskiej :lol:

:D No tutaj nie miałam wątpliwości,
pisząc : nasz ,miałam na myśli ludzi obojga płci.
(uśmiałam się do łez) :lol:
Domin189
2005-12-14 19:27:59
Bożena
:lol: Masz na myśli język czy piosenkę :?:
Bo mnie jedno i drugie się podoba :wink:


A mnie i jedno i drugie nie :wink: Jakoś nie przepadam za 'skocznymi' kawałkami w wykonaniu Niemena, a drugi utwór w jęz. rosyjskim jaki posiadam to "Nie praszcziaj" - nie, nie, nie! To juz wolę "Jagody szaleju" :wink:

Ja w ogóle mam specyficzne gusta - te sławne, niemenowskie 'hity' też mnie nie pociągają za bardzo! "Pielgrzym", "Bema pamięci...", "Pieśń Wernyhory", "Cztery ściany świata", "Modlitwa o wolność", "Terra deflorata" i wiele innych to moje ulubione. Nie mam nic przeciwko "Dziwny jest ten świat", "Pod papugami", "Wspomnienie", bo tych dobrze się słucha, jak się jest w dobrym humorze. Ale nie przepadam za "Mamo, nasza mamo" czy "Zabawa w ciuciubabkę". Wiem, że Pan Niemen początkowo takie kawałki grał, ale znacznie bardziej wolę 'te inne'.

:wink: Znowu nie wiem, czy mój post jest składny itd. Ale wybaczcie :wink:
Bożena
2005-12-14 20:25:17
Domin189

Ja w ogóle mam specyficzne gusta - te sławne, niemenowskie 'hity' też mnie nie pociągają za bardzo! "Pielgrzym", "Bema pamięci...", "Pieśń Wernyhory", "Cztery ściany świata", "Modlitwa o wolność", "Terra deflorata" i wiele innych to moje ulubione.


Bo to jest TEN NAJPIĘKNIEJSZY NIEMEN , którego nie usłyszysz w radio tak często jak "Dziwny..."(albo wcale nie usłyszysz),którego zwykły przechodzień nie zna.
Tych utworów słuchają ci ,którzy GO kochają i ci ,którzy mają specyficzne gusta :wink:
matt
2005-12-15 11:53:31
Domin189Bodajże "Kalakolczik"... Straszne :P


Domin189Jakoś nie przepadam za 'skocznymi' kawałkami w wykonaniu Niemena, a drugi utwór w jęz. rosyjskim jaki posiadam to "Nie praszcziaj" - nie, nie, nie!


Widac ze nie slyszales RUSSICHE LIEDER, co nie znaczy ze wszystko bedzie Ci sie podobac. chociaz sa tam nie tylko skoczne kawalki.

Domin189nie przepadam za "Mamo, nasza mamo" czy "Zabawa w ciuciubabkę". Wiem, że Pan Niemen początkowo takie kawałki grał, ale znacznie bardziej wolę 'te inne'.


sam :N: potem z duzym dystansem odnosil sie do swoich wczesnych utworów :arrow: patrz tez notka do plyty cd "Sen o Warszawie"
Domin189
2006-02-28 17:07:57
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


CD SP PROMOCD 454 Pomaton EMI, 2002
"Jagody szaleju"

Jagody szaleju - wersja radiowa (3:51)
Jagody szaleju - wersja instr. (3:49)
Jagody szaleju - wersja albumowa (3:52)


* * *

Nie wiedziałem, że Niemen wydał singiel "Jagody szaleju". Może wypadałoby uzupełnić dyskografię ze strony? Znalazłem jeszcze kilka płyt na tej stronie. Same single.
Darek Sieradzki
2006-02-28 20:12:07
Domin189Może wypadałoby uzupełnić dyskografię ze strony? Znalazłem jeszcze kilka płyt na tej stronie. Same single.

Wiele rzeczy wypadałoby tu zrobić... Ochotnicy? ;)
Domin189
2006-03-01 07:27:10
Zgłasza się ochotnik ;] Tylko problem w tym, że potrafię prowadzić jedynie stronę we Front Page'u (html). A cała TA strona jest w PHP (za co szacunek ;) ).

Polecam moje stronki: http://www.zelda-legends.prv.pl (nieaktualizowana) i http://www.hip-hop.oborniki.prv.pl (stara wersja pod tym adresem, nowa powróci wkrótce).

Ale jeśli tylko będę potrafił, to mogę co nie co tutaj zrobić :)
stan.i.slaw N.AE.
2006-06-11 07:52:25
gasket- to piosenka nae o ktorej z cala pewnoscia moge powiedziec ze jej nie znosze
okropienstwo wstretne
"wstyt mi za tych co nie maja wstydu"-co to za tekst napisales ,pod wplywem czego? na tym koniec nie bede cie "obsobaczal"
stan.i.slaw N.AE.
2006-06-11 08:02:21
Domin189Szczerze, "Jagody szaleju" to naprawdę w porównaniu do reszty piosenek z płyty - najsłabszy utwór. Ale ma swój urok, czasem nie naciskam 'previous', gdy dźwięki tego utworu rozbrzmiewają w głośnikach :wink: Brr... ciarki mnie przeszły, kiedy usłyszałem piosenkę w j. rosyjskim :/ Bodajże "Kalakolczik"... Straszne :P
... ON ci jest a pozatym to wspaniale utwory,j,rosyjski.j.polski.j.ukrainski-to slowianskie ,piekne jezyki a powiem tak :ne mij wiz ne mij kin,naj tarkocze kadyj chocze"-tak w j.ukrainskim powiem o tworzeniu przez Niemena."czuwaj"
migaweczka
2006-06-11 10:03:15
stan.i.slaw N.AE.j,rosyjski.j.polski.j.ukrainski-to slowianskie ,piekne jezyki a powiem tak :ne mij wiz ne mij kin,naj tarkocze kadyj chocze"-tak w j.ukrainskim powiem o tworzeniu przez Niemena."czuwaj"


nie przeczę, że piękne, natomiast weź pod uwagę, że nie wszyscy je znają (mam na myśli rosyjski i ukraiński oczywiście :)), więc skoro wykorzystujesz je w swoich postach - tłumacz na polski dla tych, którzy nie rozumieją.
Domin189
2006-06-11 12:17:16
Piosenka "Jagody szaleju" stała się moim punktem wyjścia artykułu do szkolnej gazetki - "Muzyczny kicz". Otóż w kąciku muzycznym postanowiłem poświęcić trochę miejsca dla... tzw. "disco polo". Niemen w swoim utworze zdaje się krytykować tenże "nurt muzyczny" (z szacunku dla muzyki pisuję to sformułowanie w cudzysłowiu). Ludzie spożywają te "jagody szaleju" bez oporów, bo to smaczne (o gustach się nie dyskutuje), łatwe w trawieniu i masowe. Można najeść się do syta. Aż do przejedzenia i ewentualnych mdłości.

Och, żałości...

miliony nóg/miliony ciał
miliony rąk/milionów szał
szał...


Pocieszmy się tym, że nie wszyscy rodacy są byle jacy ;-)
Ewa
2006-06-11 13:42:36
Domin189Otóż w kąciku muzycznym postanowiłem poświęcić trochę miejsca dla... tzw. "disco polo". Niemen w swoim utworze zdaje się krytykować tenże "nurt muzyczny"

Ta krytyka Niemena bardziej dotyczyć miała nurtu pseudofolkowego w muzyce, a nie disco polo, choć tego też nie lubił.
A tak w ogóle cieszę się, Dominie, że tak aktywnie działasz w swojej szkole i że Niemen stale Ci towarzyszy. :)
Ed
2006-06-11 13:52:49
EwaA tak w ogóle cieszę się, Dominie, że tak aktywnie działasz w swojej szkole i że Niemen stale Ci towarzyszy. :)

A ja ciekaw jestem, czy tak jak mnie kiedyś, dziewczyny znoszą Dominowi różne wynalezione "na strychu" nagrania, zdjęcia, art. prasowe itd... ;)
Domin189
2008-12-07 23:29:43
Zrobiłem sobie małą retrospekcję, przeglądając moje stare posty i wypowiedzi. Nie jeden raz się zarumieniłem, myśląc "jejku, co ja wtedy wypisywałem..." - nie miejcie mi "tamtego" za złe 8)

Właśnie - czas mija, a odpowiedzi o rzekomym klipie/teledysku brak... Niech uchylą rąbka tajemnicy ci, którzy tę tajemnicę znają ;)

A na zadane dwa lata temu pytanie ED'a odpowiem dziś... tak, ale są to sporadyczne wyjątki ;)
Lau
2008-12-08 18:08:19
EdA ja ciekaw jestem, czy tak jak mnie kiedyś, dziewczyny znoszą Dominowi różne wynalezione "na strychu" nagrania, zdjęcia, art. prasowe itd...
Domin189A na zadane dwa lata temu pytanie ED'a odpowiem dziś... tak, ale są to sporadyczne wyjątki ;)
A u mnie na stole wciąż leży zaadresowana do Domina koperta z artykułami z Jazz Forum :mrgreen:. Pora ruszyć na pocztę :].

Dominie, czego się wstydzisz ze swoich starych postów? Tego, że pisałeś, że nie lubisz niektórych utworów Niemena? ;)
Nie ukrywam, że mi też nie podobają się Jagody szaleju - wiem, że to parodia pseudofolkowej tandety, ale nie lubię takich parodii. Umiejętna kpina jest dla mnie cenna w kabarecie (są jeszcze dobre kabarety?). W muzyce, której słucham, cenię jednak poważne potraktowanie tekstu i formy muzycznej, a nie wydobycie najbardziej charakterystycznych cech wyśmiewanego gatunku i ich hiperbolizację.

Dodać jeszcze muszę, że mimo mojej niechęci do Jagód szaleju, jako słuchaczka szeroko pojętej muzyki etnicznej, też nie lubię pseudofolkowej tandety.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Odkrycie nowej galaktyki | górę strony