Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Odkrycie nowej galaktyki

Sprzedam, kupię, wymienię, udostępnię... Tablica ogłoszeń dla fanów poszukujących niemenowych nagrań i memorabiliów.

kilka pytan odnosnie nagran koncertowych Niemena 2012-06-18 Tristen 1 10
Tristen
2012-06-18 10:15:11
Witam wszystkich!

Szukajac zrodla, gdzie moglbym dowiedziec sie nieco wiecej o koncertowych nagraniach Niemena trafilem na to forum i po przejzeniu go zaryzykuje spytac sie o taka rzecz: mam w swojej kolekcji nastepujace nagrania koncertowe artysty:

-1974/09/05 (2cd)
-Warszawa 1974 (2cd)
-Jazz Jamboree 11/1970

O ile w przypadku trzeciej pozycji tytuly nagran sa mi znajome, to pozostale dwie pozycje sa dla mnie enigma, probowalem ,,bawic" sie w przesluchiwanie oficjalnych pozycji ale znalazlem jedynie krotkie fragmenty improwizacji pasujace do zestawu.

Czy ktos z Was posiada owe nagrania i chcialby sie podzielic tytulami oraz konkretnymi datami i miejscem owych zapisow?

Pzdr i z gory dziekuje.
Tristen
2012-06-18 12:32:47
Zrobilem dlaszy researching i znalazlem takie cos:

27-18 kwietnia 1974: Cztery koncerty w warszawskiej Sali Kongresowej w składzie Jan Błędowski - skrzypce, Sławomir Piwowar - gitara, Jacek Gazda - bas, Piotr Dziemski - perkusja, Jan Jarczyk-fortepian. Rejestracja utworów dla radia: "Smutny Ktoś i biedny Nikt" oraz "Daj mi wstążkę błękitną".

Bardzo prawdopodobne, ze moja 2-plytowa rejestracja z Sali Kongresowej z 1974 roku to jeden z tych wlasnie wystepow. Pierwsza plyta to wlasciwie jeden dlugi, ponad 40-minutowy utwor z duza iloscia improwizacji. Druga plyta to 4 utwory z czego dwa pierwsze pochodza z plyty "Niemen Aerolit", 3ci to ,,Bema pamieci zalobny rapsod" (z chorem, wersja z angielska wokaliza) a czwarty to ,,

koniec czerwca 1974: Występy na XII KFPP Opole 74 ("Dzień Młodości" - koncert inauguracyjny festiwalu - przeboje trzydziestolecia, "Rock przez cały rok" - Musicorama na XII KFPP, impreza towarzysząca "Polska poezja śpiewana" w auli WSM).

Tutaj mam maly zgryz bo u mnie data - jak juz zreszta podalem - to 1974/09/05 (choc mozliwe, ze 9 to dzien a nie miesiac i wtedy bylby to maj a wiec blisko tej daty). Rejestracja to dlugi, 40-minutowy utwor, ale rozny od tego wyzej z albumu dwuplytowego. Rozny jest tez chyba od koncertu z 1974/10/26.

Aha. Album dwuplytowy to na sto procent rejestracja z publicznosci (choc dobrze brzmiaca), natomiast plytka nr. 2 to konsoleta. Czyzbym odnalazl cos nigdzie nie bedacego w obiegu?
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Odkrycie nowej galaktyki | górę strony