Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Odkrycie nowej galaktyki

Sprzedam, kupię, wymienię, udostępnię... Tablica ogłoszeń dla fanów poszukujących niemenowych nagrań i memorabiliów.

Nowe na FTP 2004-08-23 - 2004-12-24 art 9 245
art
2004-08-23 23:28:54
Temat o FTP nam się rozrósł na tyle, ze proponuje go pozostawić jako miejsce zgłaszania problemow z ftp etc. - natomiast o nowych wrzutach informowac tutaj, zeby sie nie pogubic.

Na poczatek rzecz dla mnie bardzo osobista, bo sam tam mowie troche. Jesli za bardzo to prosze otwarcie powiedziec, pliki skasowac, a mnie okrzyczec :-) W kazdym razie wpada to cos do katalogu audycje_radiowe/2004-02-05-radio-piekary

A jest to:

Klub Muzyczny Po Kolacji
program autorski Antoniego Kreisa
05.02.2004, 20:10 @ Radio Piekary 88.7 FM

special: tylko Czesław Niemen

1. NIEMEN Strange Is This World 06:06
(CD: Strange Is This World)

2. NIEMEN We've Got The Sun 04:10
(SP: Strange Is This World)

3. NIEMEN What Have I Done 05:38
(CD: Ode To Venus)

4. NIEMEN Ode To Venus 06:30
(CD: Ode To Venus)

5. NIEMEN Baby M rest
(CD: Mourner's Rhapsody)


- - -

tracki wg. mp3:

1. Sygnał Radia Piekary
2. Sygnał audycji: special
3. (słowo)
4. Strange Is This World
5. (słowo)
6. We've Got The Sun
7. (słowo)
8. What Have I Done
9. (słowo)
10. Ode To Venus
11. (słowo)
12. Baby M.
13. (słowo zapomniane)
14. Baby M. (cd.)

- - -

nagrał : Cultus George Jr. - za co mu bardzo dziękuje

w audycji popełniłem jeden błąd w swoich wypowiedziach, jaki to błąd - pozostawiam do rozwikłania niemenologom; ogólnie popularny charakter audycji narzucała formuła radia Piekary... ale i tak było w miarę dobrze - tak mi sie przynajmniej wydaje nawet dzisiaj...


Widac ze lacze pracuje spokojnie i szybko, wiec powinienem sie teraz sprezyc z pozostalymi rzeczami...

Freedom With Us!
matt
2004-08-25 12:10:44
Bardzo fajna audycja. Pierwszy raz usłyszałem w całości Strange is this world (zresztą inne utwory też).
Mam nadzieje, ze nastepny box to bedzie Niemen Na pomieszane języki.
bitels
2004-08-27 17:00:07
Nowości:
Mamo nasza mamo - filmik (!!) Niemen śpiewa jeszcze pod własnym nazwiskiem a z nim Marek Szczepkowki. Czas filmiku to tylko 26 sekund... :( Ale i tak cieszy.... Rok chyba 1963.
Piosenka o mojej Warszawie - nagranie live, chyba z okresu kiedy Czesiu wrócił do piosenki tradycyjnej, okres "Nim przyjdzie wiosna", więc lata 79-80.
Nie praszcziaj - radiowa wersja
matt
2004-08-28 10:00:53
Piosenka o mojej Warszawie jest z repertuaru Mieczysława Fogga. Niemen gościnnie ją zaśpiewał na którymś z jego recitali.
roman
2004-08-30 19:51:08
Niemen zaspiewal te piosenke PRZEDE WSZYSTKIM podczas Opola '79 w ramach swojego minirecitalu, a nastpnie w tzw. kawiarence telewizyjnej Fogga, osobiscie przez tego ostatniego zapowiedziany
bitels
2004-12-17 12:25:18
W dziale z plikami JPG są 2 nowe artykuły o Niemienie: jeden to ostatni wywiad na 4 miesiące przed śmiercią, pochodzi z gazety Fakt. Drugi pochodzi z Przeglądu i mówi o Niemenie na podstawie jego autografu i charakteru pisma.
kris
2004-12-23 21:12:42
bitels Drugi pochodzi z Przeglądu i mówi o Niemenie na podstawie jego autografu i charakteru pisma.


Nie wyglaszam opinii, ale dla tzw. "calosci obrazu" przytocze:
"Co do składania podpisów na płytach, biletach i kartkach, robię to z niemałym poświęceniem. Mówiąc szczerze nie bardzo przepadam za tym irracjonalnym zwyczajem tylko dlatego, że tak wypada, że fani się domagają... Moje zniecierpliwienie, a i niemały wysiłek, żeby podpis różnił się od tego, jaki składam na ważnych dokumentach, powoduje odchyłkę od prawdziwego charakteru pisma. I taka właśnie odchyłka posłużyła Jerzemu Dantonowi, grafo(ideo)logowi w peerelopoglądowym piśmie do dorobienia mi gęby, zmyślając co tylko prysnęła mu ślina na papier. Papier, jak to papier – nadal wytrzymuje każdą brednię na mój temat. Więc według „Pana od rewolucji“ nienawidzę ograniczeń, nawet dla przyjemności! Rzecz w tym, że dziura w płocie po takim strzale, jest tak wielka, że widać w niej bardziej głowę straceńca Dantona, jako zabawkę Robespierre’a, niż przypisywane mi zamiłowanie do szokowania ludzi. Ponadto nie mam żadnych obsesji, szczególnie na punkcie tego, co robię. A rzekoma manifestacja dumy i żądza bycia podziwianym przez masy, ma się nijak do tego, co masy ode mnie otrzymują. „Zadowolenie“ z siebie? Neurotyczne? Chyba nie ma większego autowybrzydzacza-ironisty ode mnie.
Kiepski fachowiec z Pana, Panie grafoludku...
"

Zrodlo: http://www.terazrock.pl/index.php?id_pa ... ewsid=1447
("PANThEON", Teraz Rock, 2002 wrzesień)
bitels
2004-12-23 21:51:44
Sorry :oops: Nie wiedziałem...
kris
2004-12-23 21:58:15
bitelsSorry :oops: Nie wiedziałem...


hej, ja nie w sensie jakichs wymowek. Pomyslalem tylko, ze bedzie ciekawie przytoczyc ten tekst. Wypowiedz Niemena znalem, ale tekstu, do ktorego ona sie odnosi nigdy wczesniej nie czytalem.

wszystkiego dobrego jeszcze raz.
kris 8)
bitels
2004-12-24 15:22:38
Ok, rozumiem. Wszystko w porządku ! Ja tylko nie wiedziałem, że między nimi sa (a właściwie były...) takie stosunki. Myślałem że skoro to o :N: to warto to umieścić. Ale nic. Zawsze to jakaś ciekawostka związana z naszym Idolem...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Odkrycie nowej galaktyki | górę strony