Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Odkrycie nowej galaktyki

Sprzedam, kupię, wymienię, udostępnię... Tablica ogłoszeń dla fanów poszukujących niemenowych nagrań i memorabiliów.

NOWY UTWóR NA YOU TUBE 2007-10-11 - 2010-02-20 gitarro 8 336
gitarro
2007-10-11 08:29:08
NOWY UTWóR NIEMENA NA YOU TUBE

http://pl.youtube.com/watch?v=V9-Jm-GXaik
Markovitz
2007-10-11 08:35:39
Nie jest to utwór Niemena, lecz kompozycja nagrana w hołdzie Niemenowi przez Jarka Królikowskiego.

Jarek od zlotu w Kołobrzegu uczestniczy w naszych spotkaniach i dał się już poznać jako wielki admirator muzyki Niemena i coraz lepszy.. naśladowca głosu późnego Czesława :)

Wielka szkoda, że nie mógł ostatnio wystąpić w Opolu.

Wielkie dzięki, że jednak był tam z nami...
ratajczak bogdan
2007-10-11 10:56:51
Nie wiem, kto stoi za tym nagraniem. [teraz już wiem]*
Takie nagranie dokonane incognito, starające się nawiązać do stylu Niemena, budzi we mnie mieszane uczucia.
A może faktycznie - ktoś chce coś nam powiedzieć i szuka drogi dotarcia do szerszego gremium odbiorców? (...)
Z jednej strony dobrze, że w ogóle komuś chciało się cokolwiek zrobić (abstrahując od poziomu artystycznego; tu mam szereg zastrzeżeń - głównie - ocieranie się o naśladownictwo twórczości (strona literacka i wokalna) Niemena - będącej u niego naturalną konsekwencją dochodzenia do swojego świata myślenia o sztuce i życiu) z drugiej zaś, nie w pełni jestem przekonany co do szczerości i utożsamiania się z tym, jak i o czym, śpiewa "anonimowy" kontynuator stylu Niemena. (...)

*Ps.
Taką opinie wyraziłem zaraz po pierwszy odsłuchaniu nagrania. Nie znając szczegółów i okoliczności powstania nagrania.
Na szczęście Marek rzucił dużo światła na to nagranie i postać za nią się kryjącą.
To wiele wyjaśnia i łagodzi mój osąd.
Tak rozumiana forma pokłonienia się swemu idolowi - jak najbardziej mile widziana.
Sorry - Jarosławie - za moją wieczną i niepoprawną podejrzliwość! :oops:
Tak ostra ocena wyniknęła z mojej niewiedzy... teraz już wiem, że źle Cię oceniłem, bo stoją za Tobą szczere intencje i niekłamane zauroczenie twórczością i człowiekiem.
Dasza
2007-10-11 21:53:54
Kto nie miał okazji poznać Jarka i posłuchać jak śpiewa , niech
koniecznie zajrzy na te stronę:

http://kresowaty.com.pl/muzycznie/

Jest tu sporo o Niemenie, o Jarku i płyta do posłuchania
Stach
2009-07-19 06:01:59
ratajczak bogdan
Sorry - Jarosławie - za moją wieczną i niepoprawną podejrzliwość! :oops:
Tak ostra ocena wyniknęła z mojej niewiedzy... teraz już wiem, że źle Cię oceniłem, bo stoją za Tobą szczere intencje i niekłamane zauroczenie twórczością i człowiekiem.

Jarek aktualnie koncertuje, bądz będzie koncertował w Niemczech (wielokrotnie) w Luksemburgu ... a gdy wróci będzie gościem dwumiasta Ustka-Słupsk, to pewne. :)
Polecam Jego płytę "Fantasmagoria", kontakt: K.Wodniczak.
ratajczak bogdan
2009-07-19 11:15:18
Stach
Jarek aktualnie koncertuje, bądz będzie koncertował w Niemczech (wielokrotnie) w Luksemburgu


Mam nadzieję, że Jarek nie skupi się tam na lansowaniu swej płyty, a główny nacisk postawi na propagowanie repertuaru Niemena.
Niemen nie doprowadził krzyżackich potomków do klękania przed jego Sztuką, może trzeba było czasu, aby zgniły zachód dorósł i ją należycie zrozumiał?
Misja "Wrocławskiego Niemena" może stać się dobrym tego probierzem.
Czekam na rewelacyjne wieści.

(*)
Stach
2009-07-22 05:14:49
ratajczak bogdan
Mam nadzieję, że Jarek nie skupi się tam na lansowaniu swej płyty, ...

(*)

A dlaczego nie? Płyta, którą Jarek składa hołd NIEMENOWI jest świetnym pomysłem na popularyzowanie twórczości NIEMENA. Jarek wiele zawdzięcza swemu ukochanemu artyście, daje temu wyraz mówiąc... w utworach tam zamieszczonych.
Wykonując utwory NIEMENA daje znacznie coś wiecej jak tylko ... odtworzenie.
Jestem głęboko przekonany o właściwych intencjach Jarka.
ratajczak bogdan
2009-07-22 11:40:02
Stach
Jestem głęboko przekonany o właściwych intencjach Jarka.


A czy ktoś TUTAJ kwestionuje Jarkowe intencje?

(*)
Ryszard 77
2010-02-20 20:17:25
DaszaKto nie miał okazji poznać Jarka i posłuchać jak śpiewa , niech
koniecznie zajrzy na te stronę:

http://kresowaty.com.pl/muzycznie/

Jest tu sporo o Niemenie, o Jarku i płyta do posłuchania


Rzeczywiście p.Jarek stara się możliwie jak najwierniej naśladować swojego Idola-nawet w ubiorze...ale Czesław Niemen raz już dał wyraz temu co myśli o naśladowcach w programie "Szansa na sukces",bodaj w 1995 roku,gdzie występował jako gość programu i jednocześnie juror.Pan Jarek zaśpiewał w tym programie piosenkę "Czy mnie jeszcze pamiętasz".Nie wątpię,że włożył w wykonanie jej całe swoje serce,tym bardziej,że występował przed samym Mistrzem...Nie został jednak wyróżniony przez Artystę.Pierwsze miejsce zdobyły młode bliżniaczki-Sylwia i Monika Balcerzak,które w oryginalny i nowatorski sposób wykonały "Pod papugami".Dwa następne miejsca zajęły również młode dziewczyny-Marta Cmok (drugie miejsce za "Dziwny jest ten świat"),oraz Izabela Przybysz(za "Obok nas"-trzecie miejsce)....
Pobrana klatka 1.jpg Pobrana klatka 1.jpg
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Odkrycie nowej galaktyki | górę strony