Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Odkrycie nowej galaktyki

Sprzedam, kupię, wymienię, udostępnię... Tablica ogłoszeń dla fanów poszukujących niemenowych nagrań i memorabiliów.

Spodchmurykapelusza. Live. 2006-08-09 - 2006-09-08 Domin189 2 119
Domin189
2006-08-09 14:18:07
Nie jestem poinformowany, czy istnieją takowe nagrania, więc otwieram temat, dotyczący piosenek z płyty "Spodchmurykapelusza" wykonywanych na żywo!

Ostatnio, oglądając w TVP Kultura program pt. "Ostatnia Rawa Ryśka Riedla", podczas wywiadu z wokalistą, usłyszałem... piosenkę "Dolaniedola" w wykonaniu Czesława Niemena!

...stąd pomysł na taki a nie inny temat.

Pozdrawiam,
Domin.
Ewa
2006-08-09 14:44:07
Dominie, istnieją nagrania live piosenek z tej płyty,wykonywane przez Niemena na koncertach. Wspomnianą przez Ciebie "Doloniedolę"wykonywał już w latach 80-tych (jeszcze pod tytułem "Nic nowego"), podobnie "Antropocosmicusa", który początkowo nazywał się "Antropocosmicus blues"."Śmiech Megalozaura" wykonywał najpierw jako recytację."Spodchmury..."pierwszy raz wykonał w Sopocie'96, dedykując ją F.Walickiemu z okazji urodzin.
Podkład "Sonancji" był wykorzystany w "Księdze Krzysztofa Kolumba"w 92 roku.
W latach 90-tych i później wykonywał też inne utwory z tej płyty, "Co po nas","Trąbodzwonnik","Nie wyszeptuj", "Pojutrze szary pył","Jagody szaleju".
Domin189
2006-09-08 17:54:05
Może zachowały się jakieś MP3 lub inne zapisy wspomnianych wykonań? :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Odkrycie nowej galaktyki | górę strony