Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Przygrywka

Propozycje oraz szkice artykułów do wiki, oraz wszelkie dyskusje dotyczące naszej "niemenopedii".

Człowiek jam niewdzięczny - reedycje CD 2008-04-09 Darek Sieradzki 9 5692
Darek Sieradzki
2008-04-09 08:50:23
Ktoś (anonimowo) napisał w Wiki o kompaktowych reedycjach "Czerwonego" Enigmatica:
mam wydanie DIG 115, oryginalne digitonu (mogę pokazać zdjęcia/skany) i informacja o braku utworów 10 i 11 to nieprawda

Ja mam tylko wersję z 1995 roku (z serii Niemen Retrospekcja), ale tyle razy już słyszałem, że na pierwszej kompaktowej reedycji brakuje 2 nagrań, że wziąłem to za pewnik. A więc to tylko plotka?...
Markovitz
2008-04-09 09:22:01
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2008-04-09 09:22:01 przez Markovitz
To nie plotka. Mam krążek Digitonu (DIG 115 z 1992r. "made in Germany").
Jak widać- niejedną przygodę przeszedł... :twisted:

Jest na tej płycie tylko dziewięć tytułów.
"Chwila ciszy" i "Muzyko moja" nie zmieściły się w tym wydaniu czerwonego albumu.

A oto dowód -skan okładki (rewers) ... :)
Czerwony album-frag_okładki Dig115.jpg Czerwony album-frag_okładki Dig115.jpg | Komentarz: Z ciekawostek warto dodać, że utwór "Wróć jeszcze dziś" * zarówno na tej płycie Digitonu, jak i wydaniu z serii "Retrospekcja" jest .. dłuższy niż na premierowym, winylowym krążku, gdzie został wyciszony... * edit
Darek Sieradzki
2008-04-09 10:16:06
Ok, w takim razie przywracam wpis o brakujących utworach. Może ktoś pomylił to wydanie z późniejszą (kompletną choć częściowo monofoniczną) reedycją Digitonu.

Oczywiście możliwe jest, że powstały dwa wydania pod numerem DIG 115 i jedno z nich zawiera komplet nagrań a my o tym nic nie wiemy - w takim wypadku dowód byłby mile widziany :)

DS
Darek Sieradzki
2008-04-09 10:22:01
MarkovitzZ ciekawostek warto dodać, że utwór "Wiem, że nie wrócisz" zarówno na tej płycie Digitonu, jak i wydaniu z serii "Retrospekcja" jest .. dłuższy niż na premierowym, winylowym krążku, gdzie został wyciszony...


Masz na myśli "Wróć jeszcze dziś"?

DS
Markovitz
2008-04-09 10:29:50
Tak oczywiście - Wróć jeszcze dziś.

Już poprawiłem :oops:
angur
2008-04-09 11:07:55
Patrz "Dyskografia..." T. Sklinski, strona 98.
Markovitz
2008-04-09 12:12:43
Oczywiście Angurze -DYSKOGRAFIA Tadeusza Sklinskiego jest bardzo cennym źródłem, ale przy redagowaniu WIKI nie sposób odmówić sobie przyjemności dokonywania własnych odkryć :) A więc proponuję odwoływać się do książek tylko w przypadkach różnicy poglądów, wątpliwości wokół spraw dyskusyjnych.
Opis płyty możemy sami zweryfikować i okazuje się, że nie do końca jest prawdą, iż w wydaniu Digitonu (DIG 115) "w opisie pominięto udział Partity". Lakonicznie - ale jest.
Na tej samej stronie (98) uzyskujemy potwierdzenie, iż rzeczywiście pierwsze wydanie Digitonu zawierało tylko 9 utworów.

Należałoby jeszcze poprawić w haśle Czerwony album (WIKI) datę w zdaniu:
" Album Czesława Niemena, nagrany z zespołem Niemen Enigmatic, wydany w 1970 roku".

Nie mógł być wydany w 1970r., bo w styczniu 1971r. jeszcze go nagrywano.
"Nobody's perfect"- jak mówią Rosjanie 8)
Z_okładki_czerwonego albumu- nazwa Partita.jpg Z_okładki_czerwonego albumu- nazwa Partita.jpg | Komentarz: Dowód, że nazwa grupy wokalnej "PARTITA" jednak w opisie się pojawia :)
Domin189
2008-04-09 13:10:32
Nie wiedziałem, że nie byłem zalogowany ;]

To byłem ja - i owszem, mam oryginalną płytę, sygnowaną DIG 115 - różnica między moją okładką a Markovitza jest taka, że nad tracklistą jest napis "2 RECORD SET ON 1 COMPACT DISC", a na dole dodane są dwa utwory:
Digiton
[10] CHWILA CISZY
[11] MUZYKO MOJA

(P) 1992
Made in Germany
ADD


DIG 115

Nie wydaje mi się, żeby moje wydanie było pirackie - płyta jest sygnowana fabrycznie DIG 115 - poza tym, jest czerwona a na niej Niemen w kapeluszu, w geście z Czerwonego Albumu. Książeczka skromna - twarze muzyków i spis utworów (taki sam, jak u Markovitza, wzbogacony o dwa utwory).
Jak będę miał możliwość zrobienia dobrych zdjęć (bo komórką próbowałem i... lipa) lub zeskanowania - pokażę Wam :twisted:
Markovitz
2008-04-09 16:58:14
Angurze - jednak "Dyskografia" T.Sklińskiego przydała się w rozstrzygnięciu tej kwestii 8)

Szkoda, że nie napisałeś nam nic więcej poza odesłaniem na str.98, którą przeczytałem .. hmm.. nieuważnie. Nie przypadkiem płyta DIG 115 pojawia się tam dwa razy...

Nie wiedziałem, że album "Niemen" został wydany przez Digiton w 1992r. dwukrotnie !

I pewnie w tym drugim wydaniu (z jedenastoma utworami) brak jest w opisie zespołu "Partita", czy tak Dominie :?:
Domin189
2008-04-09 19:36:44
MarkovitzI pewnie w tym drugim wydaniu (z jedenastoma utworami) brak jest w opisie zespołu "Partita", czy tak Dominie :?:


chyba nie tak pewnie, bo "PARTITA" figuruje wśród wymienionych muzyków, więc Twoja teoria została obalona 8) jutro odbieram mój aparat od osoby, której go pożyczyłem, to zrobię dobre fotki, bo te z komórki są fatalne - nawet odczytać nie idzie nic. Ciekawa sprawa wyłania nam się w kwestii reedycji i wydawnictw :D

APROPO!


Uzupełniam mój post w informacje... ale chyba dyskusja wygasła. Nie szkodzi to przedstawić dowody :twisted:
n-dig-1.jpg n-dig-1.jpg
n-dig-2.jpg n-dig-2.jpg
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Przygrywka | górę strony