Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Przygrywka

Propozycje oraz szkice artykułów do wiki, oraz wszelkie dyskusje dotyczące naszej "niemenopedii".

Programy TV: Muzyka małego ekranu (Niemen z Ork. Górnego) 2008-02-24 - 2009-01-16 Darek Sieradzki 6 6660
Darek Sieradzki
2008-02-24 19:30:52
I kolejny wpis:
http://niemen.aerolit.pl/wiki/Muzyka_ma%C5%82ego_ekranu

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Proszę o uzupełnienia i komentarze w tym wątku... Może ktoś np. zna dokładniejszą datę nagrania/emisji?
Anna
2008-07-21 16:25:42
Zapewne przez niedopatrzenie, zabrakło w filmografii Niemena kilku filmów.
Proponuje uzupełnienie o nastepujące pozycje:

Kategoria-film:
1968 - KULIG

Kategoria - krótki metraż:
2002 - HISTORIA "MŁOTA" CZYLI DWIE POLSKI
1984 - BABA JAGA OD 8.OO - 15.OO
1982 - ŚWIAT LUDZKICH SPRAW
1979 - HYMN DO MATKI ZIEMI
1971 - WYSZEDŁ W JASNY, POGODNY DZIEŃ
1967 - KOROWÓD


Kategoria - Etiudy szkolne PWSFTviT:
1998 - AKTOR I BŁAZEN
1986 - ZDARZENIE
Domin189
2009-01-16 18:52:28
Dziś pełen zapis koncertu został pokazany przez lokalną TVP Poznań. "Pełen zapis" - to znaczy, że był wywiad z Laskowikiem i występ chóru. Jakiś czas temu, bodaj na TVP Kultura zakończenie było ucięte. Ale nie o tym chcę pisać.

Już w innym topicu dotknęliśmy kwestii śpiewania z playbacku. W tym materiale jest to wyraźne jak w żadnym innym. To jest powodem do niezadowolenia...

...ale także daje nadzieję na to
, że być może gdzieś zachowała się oryginalna ścieżka z koncertu, a także dobrej jakości nagrania, którymi została ona zastąpiona! Taki medley piosenek z lat '60 na CD* byłby ciekawym rarytasem - zwłaszcza, że Niemen nigdy nie zrealizował płyty ze swoimi wczesnymi hitami na robotestrę**... więc żywa orkiestra zdaje się być świetną alternatywą!

* baaardzo spodobał mi się pomysł z dołączaniem zaakceptowanych przez Spadkobierczynie bootlegów do np. Jazz Forum czy innego muzycznego czasopisma!
** to chyba nawet dobrze...
Markovitz
2009-01-16 19:07:26
Programy telewizyjne są wielokrotnie archiwizowane na różnych nośnikach, redagowane, "poprawiane"... Właśnie niedawno odkryłem, że z pewnej dużej imprezy w Sopocie z lat 80-tych w archiwach zachowało się więcej niż dwa utwory Niemena -jak zapewniano w TVP.
Czasem sami nie wiedzą , jakie skarby posiadają...
Domin189 Już w innym topicu dotknęliśmy kwestii śpiewania z playbacku. W tym materiale jest to wyraźne jak w żadnym innym.
To jest powodem do niezadowolenia...
...ale także daje nadzieję na to
, że być może gdzieś zachowała się oryginalna ścieżka z koncertu, a także dobrej jakości nagrania, którymi została ona zastąpiona!

W tym przypadku to płonne nadzieje. Oglądałem premierę programu i już wówczas widoczne było to, że wokal jest z playbacku.... Cóż - zdarzało się to i Niemenowi :)
Domin189
2009-01-16 19:40:37
Jak to - przecież, skoro playback został podłożony, to musiał zostać wcześniej nagrany (ewentualnie: później), co oznacza, że odbyła się mniej lub więcej profesjonalna sesja nagraniowa... i te nagrania, na taśmach czy innym medium muszą gdzieś być - bo jak w inny sposób zostałyby zmontowane z obrazem?! ;)
Markovitz
2009-01-16 19:59:05
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2009-01-16 19:59:05 przez Markovitz
Dominie- nagranie STUDYJNE (zrealizowane na wielośladzie przez Polskie Radio w Poznaniu) przecież ISTNIEJE. Gdyby komuś się chciało nad tym pochylić i zremasterować...

Choć ..ja np. nie jestem wielkim zwolennikiem brzmienia Orkiestry Zbigniewa Górnego.

Właśnie ścieżkę z wokalem z tego nagrania wykorzystano w tym programie telewizyjnym.

Zajrzyj do DYSKOGRAFII na stronę 336 pod datę 1980
:)

PS Na czacie przy forum NIEMENA ? Raczej nie- to chyba NIELEGALNE :twisted:
Domin189
2009-01-16 20:00:53
MarkovitzDominie- nagranie STUDYJNE (zrealizowane na wielośladzie przez Polskie Radio w Poznaniu) przecież ISTNIEJE. Gdyby komuś się chciało nad tym pochylić i zremasterować...


Aaa! Jakiż ja jestem nieuważny!

MarkovitzChoć ..ja np. nie jestem wielkim zwolennikiem brzmienia Orkiestry Zbigniewa Górnego.


...może i ja nie, ale zwolennikiem głosu Niemena jestem jak najbardziej ;-)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Przygrywka | górę strony