Tytuł serii : "Zaśpiewajmy to jeszcze raz"

Oryginalny tytuł : "Powrócisz tu"

Twórcy :

Jan Łomnicki - scenariusz i realizacja
Jerzy Wittlin - scenariusz
Ewa Strzałka - zdjęcia filmowe

Produkcja TVP, 1974

Program zawiera wykonanie utworu "Dziwny jest ten świat" podczas Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1967r. z dokręconymi przebitkami tłumu przechodniów.
Należy tu wspomnieć, iż jeszcze w 1967 roku wykorzystano fragment festiwalowej relacji (jeszcze bez zdjęć dodatkowych - tzw. "dokrętek") w filmie Andrzeja Trzosa p.t. "Korowód".
Podczas sopockiego festiwalu w 1967r. Czesław Niemen śpiewał w Operze Leśnej na tle wielkiego koła, a w czasie gitarowego sola Tomasza Jaśkiewicza w kadrze znaleźli się także muzycy zespołu Akwarele.

To wykonanie utworu-wizytówki Niemena jest najczęściej prezentowanym w programach tv materiałem filmowym z Niemenem w roli głównej (czasem błędnie podpisywanym jako występ z Opola '67) i było wykorzystywane w różnych programach telewizyjnych - m.in. w programie Witolda Pogranicznego p.t. "Czy nas jeszcze pamiętasz" - pokazanym w 1996r. w TVP Polonia .

Natomiast fragment klipu "Dziwny jest ten świat" pojawił się w 59-tym odcinku programu "Dozwolone od lat 40...", gdzie pod oryginalny obraz Niemen podłożył ścieżkę dźwiękową utworu z CD "Dziwny jest ten świat".

Utwory :

1.Dziwny jest ten świat - wersja z zespołem Akwarele i orkiestrą

PS 1 Zachowała się również relacja z FP Sopot' 68, gdzie w opisie występuje Niemen, ale jako.. aktor.

Brak danych odnośnie wykonania jakiegoś utworu, więc prawdopodobnie chodzi o kadr publiczności, wśród której dostrzeżono Niemena. Tego rodzaju przebitki wykorzystane były w kilku programach o charakterze retrospektywnym.


PS 2 Proponuję do hasła FP Sopot' 67 przenieść fotos z wiki 'Dzień z Niemenem w TVP Kultura'.