Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Przygrywka

Propozycje oraz szkice artykułów do wiki, oraz wszelkie dyskusje dotyczące naszej "niemenopedii".

Programy TV: Trzy dekady polskiego rocka - Sopot (1991) 2008-12-30 - 2009-01-08 Markovitz 3 5209
Markovitz
2008-12-30 23:00:30
Tytuł serii : "Gwiazdy polskiego rocka"
Podtytuł : Trzy dekady polskiego rocka
Tytuł oryginalny : "Czesław Niemen"

Program stanowił początkowo niemal pełną relację z koncertu Niemena zorganizowanego w Operze Leśnej w Sopocie przez BART w ramach imprezy p.n."Trzy dekady polskiego rocka".
Jednak w roku 1993 relacja tv została okrojona do kilku bardzo znanych piosenek z lat 60-tych (pozostały utwory od 4 do 7 z zamieszczonego poniżej wykazu).

Twórcy : Marian Ligęza - realizacja
Lech Nowicki - redakcja tv

Produkcja : TVP Gdańsk 1991, TVP 1993

Występ Czesława Niemena podczas imprezy p.n.: "Trzy Dekady Polskiego Rocka" jest jednym z wyjątkowych koncertów z lat 90-tych ze względu na udział innych muzyków : Janusza Popławskiego, Tomasza Jaśkiewicza, Anthimosa Apostolisa, Włodzimierza Wandera i Roberta Chojnackiego.

Utwory :

1. Pielgrzym - jedyny utwór wykonany tylko z Robotestrą
2. Począwszy od Kaina
3. Nic nowego

4. Wiem, że nie wrócisz,
5. Stoję w oknie,
6. Płonąca stodoła,
7. Dziwny jest ten świat.
Piotr Starzyński
2008-12-31 13:11:48
Ci, którzy mają stację 3sat- patrzcie, co się dzisiaj tam dzieje!: :)
http://www.3sat.de/
Ja mam. :wink: :)
Po-zdrowie-nia
Markovitz
2009-01-08 20:48:48
Czemu akurat tutaj znalazła się ta informacja- nigdy nie zgadnę :)

Przypomniałem sobie, że do trzech utworów, które pominięto w wersji skróconej tego programu z Niemenem należy dodać jeszcze "Unisono na pomieszane języki".
Piotr Starzyński
2009-01-08 22:19:38
Śpieszyłem się, Markovitzu i napisałem to...gdziekolwiek. :oops: :wink: :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Przygrywka | górę strony