Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Przygrywka

Propozycje oraz szkice artykułów do wiki, oraz wszelkie dyskusje dotyczące naszej "niemenopedii".

Programy TV: Zielona Góra 1977 2008-02-25 - 2008-12-28 Darek Sieradzki 2 4968
Darek Sieradzki
2008-02-25 20:17:23
http://niemen.aerolit.pl/wiki/%C5%9Apie ... %B3ra_1977

Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


( Będę uparcie liczył, że jednak włączycie się do tych wątków i uzupełnicie je o rozmaite, ciekawe informacje :) )
Markovitz
2008-12-28 17:18:58
Tytuł oryginalny : "Studio Gama- śpiewa Czesław NIEMEN"

Realizacja telewizyjna : Krzysztof Bobrowski
Światło : Stanisław Białek, Adam Mrzygłocki

Koncert zarejestrowano podczas XIII. Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze.

Ciekawostka: utwór "Wychażu adin ja na darogu" ( tytuł w zapisie fonetycznym) znalazł się w programie TVP przygotowanym na targi MIDEM' 78.
Geronimo
2008-12-28 19:58:33
no i cóż tu drogi Adminie dodawać.

Markovitz ma pełną wiedzę i właściwie jego post wystarczył.

Ja mogę napisać tylko o swoich wrażeniach jeśli chodzi zarazem o Zieloną Górę '77 i '79:

gdy wkładałem płytę do odtwarzacza CD pomyślałem sobie,że to znów będzie jakieś "nudziarstwo na ludową nutę".Niepasowało mi to też jakoś do wizerunku Niemena z tamtych lat,który tworzył ze swoimi zespołami otoczony-jeśli o niego samego chodzi-instrumentarium elektronicznym.Stwierdzam jednak,że Niemen mnie oczarował i zadziwił : pięknie wygrywał i wyśpiewywał sobą to co prezentował,wkładając całe swoje serce w wyśpiewywane słowa,całe zdania.
Bardzo,bardzo piękne nagrania.Nie znam nikogo w Polsce, kto tak pięknie potrafiłby zaśpiewać rosyjskie pieśni(piosenki) ludowe.

Podsumowując: jeszcze jedno mniej znane (dla mnie wcześniej w ogóle) bardzo piękne oblicze tego charyzmatycznego artysty.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Przygrywka | górę strony