[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest śr gru 13, 2017 2:38

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob lip 09, 2016 9:44 
Awatar użytkownika

Ja nie napisałem tego sprostowania z zamiarem jakiejkolwiek sugestii. Zrobiłem to ze względu na niewtajemniczonych, aby nie byli w błędzie dotyczącym aktualnej nazwy tego obiektu.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 09, 2016 13:33 
Awatar użytkownika

Tadeuszu, jestem zgodny w tej sprawie , Jurek

Chcę opisać , co myślę po przeczytaniu postów w tym tytule. Co wchodzi w skład narodowego kulturowego bogactwa;
1. Piosenka "Dziwny jest ten świat" , wykonanie , koncert w Opolu, Festiwal Polskiej Piosenki, czerwiec 1967 , Czesław Niemen i Akwarele i Alibabki.
2. Kompozycja "Dziwny jest ten świat" , wykonanie , koncert w Opolu , Festiwal Polskiej Piosenki, czerwiec 1972 , Grupa Niemen.
3. Pieśń "Dziwny jest ten świat" , wykonanie , koncert we Wrocławiu , w Hali Ludowej , listopad lub grudzień 1981 , samotnie Czesław Niemen.
Ja napiszę, trzy wymienione przeze mnie realizacje ; piosenka, kompozycja i pieśń .
Narodowe kulturowe bogactwo są to pieśni zgromadzone przez Oskara Kolberga, mazurki Fryderyka Chopina, piosenki Czesława Niemena, kompozycje instrumentalne Czesława Niemena, pieśni Czesława Niemena, różne piosenki , pieśni, kompozycje , to co słychać w muzyce.
Narodowe kulturowe bogactwo , jest bogato.
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sie 05, 2016 9:44 
Awatar użytkownika

Po lekturze opracowania Andrzeja Mroza "Niemen a kultura duchowa narodu'' mam co nieco do napisania. Ja zatytuuję swoje pisanie "Niemen a kulturowe narodowe bogactwo" , jest taki tytuł realnym poglądem na polską rzeczywistość. Co takiego wchodzi w skład kulturowego narodowego bogactwa. Wytwory wyobrażni Artystek i Artystów , uznane za narodowe kulturowe bogactwo. W przypadku Czesława Niemena chodzi o wszystko; piosenki, pieśni, kompozycje, malarstwo, pisanie . Kawa na ławę, co ; płyty , nagrania,zdjęcia , obrazy, słowa pisane.
Publiczność Niemena, proszę ; rok 1981 listopad lub grudzień , koncert Czesława Niemena w Hali Ludowej we Wrocławiu, mnóstwo ludzi stawiło się na spotkanie z Niemenem.Byłem na tym koncercie. O co chodziło, o zobaczenie na własne oczy i wysłuchanie na własne uszy Czesława Niemena , jak zachowa się wobec rzeczywistości. Wszyscy w Polsce znają piosenkę w wykonaniu Tadeusza Rossa "Wejdą , nie wejdą", w domyśle uzbrojeni Ruscy w celu agresji na Polskę. Jak zachowa się człowiek , który stworzył "Dziwny świat" . Po wysłuchaniu z taśmy elektronicznych kompozycji Niemena, następuje oczekiwanie , i jest , Czesław Niemen rzeczywiście śpiewa "Dziwny jest ten świat", smutno, walecznie, trochę brzdąka jakieś dżwięki. Powaga sytuacji jest , dostojność Czesława Niemena , klimat zagęszcza się . Brawa , i , myślę , "takie jest życie, do widzenia" , ale nie. Czesław Niemen nachyla się do mikrofonu, mówi: "Niebawem się przekonamy". Momentalnie zostaje wyłączony prąd w ogóle, cicho i ciemno. Publiczność, ja , stanie i stanie , jedna minuta, dwie minuty . Jaki był posłuch publiczności dla Czesława Niemena, ostatnie słowa na tym koncercie należały do Niemena, i praktycznie , mniej więcej , nikt nie odważył się powiedzieć coś głośno po Czesławie Niemenie. Mniej więcej, koncert muzyki estradowej wyzwala emocje. Ogólnie cicho , ciemno, za jakiś czas włączono jakieś światło, wybieram swoja drogę i podążam wybraną drogą. Oczekiwałem na słowa Czesława Niemena i doczekałem się tych słów na temat polskiej rzeczywistości w jesieni 1981 roku.
Słowa Czesława Niemena ,śpiewane i powiedziane na tym koncercie pozwoliły mi zrozumieć czas 1981, 1982 roku .

"Publiczność dojrzewała do odbioru coraz trudniejszej muzyki" takie słowa pisze Andrzej Mróz . Usiłowanie traktowania ludzi jako jeszcze niedojrzałych, dojrzewających, całkiem dojrzałych jest tylko usiłowaniem .

Jurek

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz.