[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lis 23, 2019 2:04

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz paź 14, 2007 18:18 
Awatar użytkownika

W ustaleniu dat niestety nie pomogę. Chciałabym tylko przypomnieć fragment wywiadu Niemena dla Interradia:

"Zaczęliśmy tournee po Związku Radzieckim od Moskwy. Właściwie w Moskwie to był sprawdzian, graliśmy krótko, bo 4 koncerty. Byli zaproszeni na te koncerty goście z tzw. władz kulturalnych. Program się spodobał i pojechaliśmy z Moskwy do Kalinina, to jest po drodze do Leningradu, gdzie zagraliśmy 4 koncerty i później w Leningradzie graliśmy 18 koncertów pod rząd. Gdzieś koło dwóch tygodni to trwało, po czym tzw. Pribałtyka, czyli zaczęliśmy od Tallina, poprzez Rygę, Wilno, z Wilna do Grodna, wreszcie Mińsk, Pińsk, Brześć i Baranowicze.Stamtąd na zaproszenie pojechaliśmy na 10 koncertów do Leningradu i z Leningradu był największy przejazd,przelot właściwie, samolotem do Kiszyniowa. No i z Kiszyniowa jeszcze Lwów nam został na koniec. W sumie było 95 koncertów, tak, że bardzo dużo, tym bardziej, że w ostatnim czasie ja mało koncertowałem i taka częstotliwość troszeczkę była ponad moje siły, psychiczne przede wszystkim..."

To oryginalny zapis z kasety magnetofonowej, który różni się trochę od tego, co możemy przeczytać w książce Dariusza Michalskiego. Zamiast Kalinina podaje on np. Kaliningrad, co jest ewidentnym błędem.

Jeszcze jeden króciutki fragmencik tego wywiadu:

"Jeśli chodzi o środki masowego przekazu, w audycjach telewizyjnych w zasadzie nie wystąpiłem, a to dlatego, że propozycje, jakie mi dawano, po prostu mnie nie zadowalały. (...) W związku z tym tylko telewizja w Tallinie nakręciła koncert (po prostu z sali) i potrzebną im część wykorzystała..."

Ciekawe, czy gdzieś zachował się ten zapis...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn paź 15, 2007 20:36 
Awatar użytkownika

Ratajczak Bogdan pisze:
Na stronie 130 - jest zamieszczona kopia artykułu (...) z dnia 12 października 1976 roku ("Sowietskaja Kultura"), już po koncertach w moskiewskim Teatrze estradowym.

Pewnie nie każdemu uda się odczytać tę recenzję z książki T.Sklińskiego, zacytuję więc jej fragmenty po polsku:

"Zainteresowanie koncertami Czesława Niemena, który występuje w Związku Radzieckim po raz pierwszy, jest nieprzypadkowe.(...) Mówiąc szczerze oczekiwaliśmy programu typu "show"(...). Tymczasem ujrzeliśmy coś zupełnie innego(...) W programie - w większości - skomplikowane, wielowarstwowe kompozycje instrumentalno-wokalne, napisane do wierszy poetów XIX w (wiele do tekstów C.Norwida) lub inspirowane wielką literaturą, w szczególności dramatem A. Ostrowskiego "Burza". Profesjonalizm, nowatorstwo artystyczne, bogactwo fantazji i wielka kultura muzyczna, które charakteryzują te utwory, rozszerzają rubieże twórczości Niemena, pogłębiają jego sztukę, a także podnoszą na wyższy poziom sam gatunek muzyki obejmujący pop, beat i rock... Czesław Niemen wybrał skomplikowaną drogę - jego utwory mają charakter programowy, każda kompozycja nasycona jest głęboką treścią.(...) Znakomity organista, gitarzysta i piosenkarz tworzy na estradzie niezwykłe widowisko.(...) Burzliwą owacją witali i żegnali Czesława Niemena moskiewscy słuchacze na jego koncertach w Teatrze Estrady."

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn paź 15, 2007 21:12 
Awatar użytkownika

Ewo,
świetna robota i to po wielokroć.
Raz - nie każdy ma książkę.
Dwa - na reprodukcji w "Dyskografii" nie wszystko jest czytelne.
Trzy - nie każdy zna cyrylicę (zwłaszcza młodzi, a zatem mogą jedynie pooglądać reprodukcję nie znając zawartej treści) - tu mamy precyzyjne tłumaczenie.
Cztery - jak inaczej przyciągnąć i zachęcić ludzi spoza forum, jak nie takimi, budującymi i wzbogacającymi ich wiedzę, działaniami?
Pięć - czy nie lepiej pisać i dyskutować na taki temat, niż rozstrzygać i brać się "za łby" w imie rozstrzygania czy "Łykowaty" to facet, czy kobieta?
Sześć i kolejne liczby... piszmy w końcu o Niemenie.
Tyle jest ciekawych wątków do poruszenia, spraw do analizy i dyskusji. Cokolwiek by to było, ale oby bliskie Czesławowi, a nie farmazonom ni jak dającym się z nim połączyć.
Ponowię pytanie - czy ktoś wie dokładnie, kiedy te koncerty w Moskwie miały miejsce? Były, jak wiemy, c z t e r y (z "Dyskografii" wiemy też, że rozpoczęły się 2 października 1976 roku), przyjmując, że odbyły się jeden raz w każdym, kolejnym dniu - było to w dniach 02-05.10.1976r..
Do Leningradu dojechali na pierwszy koncert 8 października.
Pomiędzy tymi koncertami NAE. zaprezentowali się na 4 koncertach w Kalininie, a zostału tyko dwa dni? Brakuje dni - wniosek: musiały gdzieś być grane po dwa koncerty dziennie. Stawiam na Moskwę, bo to logiczne.
Jak było naprawdę?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr kwie 02, 2008 12:43 
Awatar użytkownika

04.05.1991r. KATOWICE - SPODEK
Impreza charytatywna: "Niemen i goście - Silesia dzieciom"
Artyści: Czesław Niemen + Goście: Stanisław Soyka-p,voc; Janusz Yanina Iwański-g; Mateusz Pospieszalski-sax.
Repertuar: "Spojrzenie za siebie", "Zezowata bieda", "Terra Deflorata", Moja piosnka", "Pielę zagon", "Pielgrzym", "Moja Ojczyzna" - solowy występ Niemena.
Druga część już jedynie z udziałem gości i z ich repertuarem: "Po co ja to wszystko piszę", "Like A Rolling Stone", "Absolutnie nic", "Tak jak w kinie", "Tolerancja".
Na finał - wspólna część NIEMEN I GOŚCIE:
"Zjawa i poeta", "Wspomnienie", "Wiem,że nie wrócisz", "Stoję w oknie", "Pod Papugami", "Płonąca stodoła", "Jednego serca", "Czy mnie jeszcze pamiętasz".

Informacja - na bazie prywatnej rejestracji koncertu autorstwa (?) - Bogdan Ratajczak
(.)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 07, 2008 21:10 
Awatar użytkownika

"KONCERT 30-LECIA" - cd. (21.05.1997r. - 21.06.1997r.)

Właśnie jestem po rozmowie z jednym uczestników tego tournee. :D
Ustalenia dokładnego przebiegu trasy są w toku, ale diametralnie zmieniły się fakty dotyczące muzyków towarzyszących Niemenowi na całej trasie.
Trasa, planowana pierwotnie jako 30-to spektaklowy maraton, mający objąć swym zasięgiem wiele ośrodków dysponujących wielotysięcznymi widowniami (głównie stadiony, amfiteatry, hale widowiskowo-sportowe), zakończyła się ostatecznie po 21 koncertach.
To pierwsze sprostowanie do danych zawartych w "Dyskografii" T. Sklińskiego.
Niemenowi nie towarzyszył zespół Maryla Band, lecz trzech muzyków z zespołu akompaniującego Maryli Rodowicz (wówczas jeszcze nie posługujący się obecną nazwą Maryla Band).
To drugie sprostowanie do wiedzy, którą propaguje T. Skliński.
Trzecie uzupełnienie, a w zasadzie trzecia poprawka błędnej informacji, dotyczy samych muzyków grających na tej trasie z Czesławem Niemenem.
Jedyne poprawnie podane nazwisko - to gitarzysta Zbigniew Krebs. Dwa pozostałe - dwie skuchy. Nie grał ani Marcin Majerczyk, ani Artur Lipiński.
Kto zatem wystąpił na estradzie obok Czesława?
Jacek Wąsowski - grający na gitarze akustycznej oraz Piotr Królik na perkusji.
To można przyjąć za pewnik, bo informację uzyskałem od uczestnika tych koncertów.

(.)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 13, 2008 19:41 
Awatar użytkownika

Do mapy koncertowej dopisuję koncert w Ożarowie Mazowieckim, w tzw. "dolnym kościele" na początku października 1990r. Informacja pochodzi od pana MM z Krakowa.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lip 28, 2008 20:18 
Awatar użytkownika

Wolałbym, aby Macik Świtalski, autor poniżej przytoczonych przykładów, kolejnych koncertów Niemena, na których był, sam opisał te sytuacje, ale na razie ma z tym pewne trudności natury technicznej i poprosił mnie, abym uczynił to w jego imieniu i umieścił je na naszej MAPIE.
Czynę to chętnie, chociaż wydaje mi się, że kilka dat i zapamiętanych sytuacji wymaga dodatkowych uzupełnień.
Maćku, może teraz?

Lipiec 1964, a może 1963 - w każdym bądź razie wtedy, gdy rodził się "Czas jak rzeka". Czesiek próbował tekst, czytał z kartki. W wersji dopracowanej tekst był nieco inny.
Występował we Wrześni w Miejskim Domu Kultury razem z N-C, ale już bez Kosseli oraz Szczepkowskiego i Dornowskiego.

Chyba lipiec 1964 - Hala "14 tka" na terenie MTP w Poznaniu.
Również z tymi samymi N-C z Klenczonem. Śpiewał tam m.in. "Licz do stu" Klenczona oraz wraz z Kordą lub Burano i Klenczonem (trio) przeboje Bitelsów "Twist and Shout" i inne.
Rusowicz wykonywała "Please, please me".

Chyba lipiec 1965 - Sopot - Opera Leśna.
Mecz big-beatowy The London Beats kontra N-Czarni. Pierwszy raz "Stoję w oknie", a "Pretty Woman" bisował 7 razy.
Wtedy grali jeszcze wszyscy z N-C przed odejściem do Polan.

Chyba kwiecień 1966 - Gniezno wraz z N-C (z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego).

Lipiec 1967 - Świnoujscie po festiwalu Opolskim .
Nie chciał śpiewać "Dziwny jest ten świat", ponieważ twierdził, że na koncertach tego nie wypada.

Chyba pażdziernik 1968 - Poznań -Aula UAM(nie pamietam dokładnie roku, ale tam po raz pierwszy słyszałem "Italiam Italiam")

początek lat 70-tych - Zielona Góra, Hala Ludowa,
Akwarele.
Cały koncert to "Pan Cogito".
W przerwie wystąpił Tadeusz Woźniak.

Ps. do ostatniego koncertu:
[Pan Cogito - Maćku - to czas Niemen Aerolit, a więc 1974/5 lub nawet okres współpracy z Laboratorium ???- przypisek mój - B.R.]

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 03, 2008 16:19 
Awatar użytkownika

Dzięki Kazimierzowi Wlekłemu udało się uściślić miejsce koncertu Czesława Niemena w Theatre Fontaine w Paryżu - 8 listopada 1965 roku.
Niemen wystąpił wraz z innymi polskimi wykonawcami: Violettą Villas i Piotrem Szczepanikiem na scenie teatru przy 10 RUE PIERRE FONTAINE [zobacz mapa].

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 11, 2008 0:28 
Awatar użytkownika

październik lub listopad 1993r.
Zielona Góra,Hala Estrady, ul.Wrocławska
jeden koncert,niestety biletu nie zachowałem,dokładnej godziny występu też nie pamiętam-godziny wieczorne.
koncert solowy: Czesław Niemen grał wyłącznie na instrumentarium elektronicznym.
Wówczas już współczesne instrumenty elektroniczne nie zajmowały wiele miejsca na scenie.Stanowisko z klawiaturami i może z dwie szafy z odpowiednimi przełącznikami,wszystko odpowiednio połączone z klawiaturami i systemem nagłośnieniowym.
Koncert odbywał się w przy minimalnym oświetleniu.Widać było migające diody na szafach za plecami Niemena.
Występ przedzielała przerwa,w czasie której większość widowni wychodziła na korytarze,czy do bufetu.
W pierwszej części Czesław Niemen zaprezentował nowe kompozycje z płyty "Terra Deflorata".Możliwe,że grał jeszcze jakieś utwory nie tylko z tego krążka,ale wszystko to były utwory z ostatnich lat.Przy okazji prezentacji utworów z "Terra Deflorata" Niemen na początku zza instrumentarium opowiadał o idei,która przyświecała powstaniu tej płyty.Potem zaprezentował same nagrania.Jednego nie pamiętam-czy jego opowiadanie miało miejsce tylko raz,czy też robił to też przed innymi utworami.Niemen na glowie miał czapeczkę z daszkiem,odwróconą-daszek z tyłu głowy-dobrze to pamiętam.W pewnych momentach prezentacji tych ostatnich swoich kompozycji z sali często dało się słyszeć głośne gwizdy i krzyki "Czesiek!Gdzie Pod papugami!"i tym podobne.I znów gwizdy.Większa część publiczności w ogóle zignorowała to co grał Niemen w pierwszej części koncertu, czekając wyłącznie na powszechnie znane i lubiane piosenki p. Czesława z początków jego artystycznej drogi.Niemen zdawał się tym w ogóle nie przejmować i nie podejmował rozmowy z pokrzykującymi.Po przerwie poleciały te tak długo oczekiwane piosenki.Na pewno poszło "Pod papugami",reszty nie pamiętam.

Niemen jeszcze kilka razy między utworami-chyba podczas pierwszej części występu-opowiadał o swoich instrumentach i barwach jakie obecnie używa.Jedną taką wypowiedź prawie dokładnie pamiętam.Niemen przekonywał,że może ze swojej klawiatury wydobyć dźwięki naśladujące sitar.Stwierdził,że nie ma żadnej różnicy między brzmieniem oryginalnego sitaru,a tym,który może wydobyć ze swojego sprzętu.Poparł to przykładem,prezentując barwę sitaru z klawiatury.Powiedział,że w ten sposób może dzięki swoim syntezatorom wydobyć właściwie niczym nie odróżniające się od oryginalnych barwy innych instrumentów.
Jeszcze z pierwszej części występu zapamiętałem,że przy pewnych utworach wszystko drżało w posadach.Nagłośnienie z dużą mocą.Niestety, nie udało mi się nawet na chwilę spotkać z artystą.

Niemen zmarł w 2004 roku,a Hala Estrady w Zielonej Górze to obecnie ruina...zamurowane otwory okienne,wyjściowe.Tam gdzie zostało szkło, wszystko powybijane.Alejka prowadząca do wejścia pozbawiona starych drzew-wszystkie co do jednego powycinane,jak i zresztą wszystkie drzewa wokół Hali...

Pozdrawiam
Geronimo

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 11, 2008 7:54 
Awatar użytkownika

Niemen zmarł w 2004 roku,a Hala Estrady w Zielonej Górze to obecnie ruina...zamurowane otwory okienne,wyjściowe.Tam gdzie zostało szkło, wszystko powybijane.Alejka prowadząca do wejścia pozbawiona starych drzew-wszystkie co do jednego powycinane,jak i zresztą wszystkie drzewa wokół Hali...napisał(a) Geronimo
To okropne. Czyżby
ścieżki ,które wydeptał NIEMEN w Z.Górze ... zarosły a pamięc ..wycięta w ..pień ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 11, 2008 12:54 
Awatar użytkownika

Dziękuję Geronimo za szczegółową relację - taką na jaką pozwala pamięć - to daje jakiś obraz tego koncertu i wydaje się, że był to typowy, w tamtym okresie (przełom lat'93/'94), recital złożony z dwóch części. Pierwszej, bazującej na aktualnych propozycjach około "Terradefloratowych" ( z pewnymi modyfikacjami repertuarowymi, bo to był przecież okres szykowania się do wydania drugiej płyty, którą Niemen zapowiadał) i drugiej - wspomnieniowej, z evergreenami w nowych aranżacjach.
Szkoda, że nie ma precyzyjnej daty, ale wierzę, że nic straconego i może jeszcze uda się doprecyzować pewne szczegóły np. po wizycie w czytelni i lekturze recenzji w prasie lokalnej.
To było na pewno wydarzenie kulturalne i musiało zostać odnotowane. Intryguje mnie Niemen w czapeczce z daszkiem i w dodatku odwróconym na wzór raperów. :) Czy może zachowało się gdieś takie zdjęcie?
Skoro jest to MAPA MIEJSC - dobrze, że wspomniałeś o Hali Estrady w Zielonej Górze i tym, co obecnie po niej zostało.
Piękne fotki z zamierzchłej przeszłości, jest tam też budynek fabryki, który stał się z czasem Halą Ludową, (zamiennie zwaną zapewne Halą Estrady),ale to wymagałoby konsultacji z Geronimo.
Obrazek
Hala Ludowa (Hala Estrady) do 2008 roku - zdjęcie Igor Morye.

Nie jest to budujący wizerunek, ale odzwierciedla naszą rzeczywistość. To wymowny znak czasów przemian polityczno-społecznych i... konsekwencja demokracji oraz swobody gospodarczej.
Tak dzieje się w wielu miastach i tego nikt nie jest w stanie zmienić, ani powstrzymać.
Piszesz:
Geronimo pisze:
Niemen zmarł w 2004 roku,a Hala Estrady w Zielonej Górze to obecnie ruina...zamurowane otwory okienne,wyjściowe.Tam gdzie zostało szkło, wszystko powybijane.Alejka prowadząca do wejścia pozbawiona starych drzew-wszystkie co do jednego powycinane,jak i zresztą wszystkie drzewa wokół Hali.

Poszedłem tym śladem i co na ten temat donosi zielonogórska prasa (za Gazetą Lubuską z 10 sierpnia 2005 roku):
:arrow: "SPYCHACZEM W ESTRADĘ"
W miejscu byłej Estrady może powstać centrum handlowe. Miasto wydało pozwolenie na rozbiórkę Hali Ludowej, właściciel nieruchomości stara się o handlowe użytkowanie terenów za Estradą?
Hala Ludowa ma od 2001 r. prywatnego właściciela – zielonogórskiego przedsiębiorcę Marka Warsickiego. Kiedy obiekt przeszedł w jego ręce, wyprowadziły się stamtąd Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe, które w Estradzie prowadziły salon gier. Potem był tam pub, ale i on zakończył działalność. Taki był koniec kulturalnej kariery hali.(...)

Naturalna konsekwencja rozwoju miast i kapitalistycznego, "zdrowego" kalkulowania. Ekonomia i przekręty na lini władza-kapitał rządzą naszym światem w tym również miejscami, z którymi mamy sentymentalne związki.
Nie ma co ronić łez, wszystko przemija...

No i informacja prawie "gorąca" z września br.
Campanille w miejscu "Estrady".
Autor: Radio Zielona Góra: 02-09-2008
W Zielonej Górze powstanie hotel Campanile* - to już pewne. Na miejscu dawnej Estrady nie będą już straszyć ruiny budynków i krzaki. "Jest już wydane pozwolenie na budowę, będziemy więc mieli kolejny trzygwiazdkowy hotel" - mówi wiceprezydent Dariusz Lesicki.
„Będzie to kolejny element, obok centrum handlowego i palmiarni, który będzie przyciągał turystów. W tym obszarze ma być zlokalizowana także jedna z sieci fast-food. Na razie nie wiemy jeszcze czy będzie to KFC czy McDonald's" - dodaje wiceprezydent.
A jak ma wyglądać nowy zielonogórski hotel? „Hotel będzie miał około 100 pokoi, będzie tam restauracja, kawiarnia i centrum konferencyjne" - wyjaśnia Lesicki.
Budynek ma się mieścić przy ulicy Wrocławskiej na terenie byłej Hali Ludowej i najprawdopodobniej będzie liczył sześć pięter.

*hotel pod marką Campanile należącą do potężnej francuskiej sieci Envergure, która ma 900 hoteli i restauracji w całej Europie. W Polsce hotele Campanile są już m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Katowicach czy Łodzi.
(za :arrow: informacją internetową.

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 11, 2008 19:04 
Awatar użytkownika

W odpowiedzi mogę napisać Bogdanowi,że zdjęcie nie przedstawia budynku Hali Ludowej.Hala Ludowa mieści się trochę w prawo od tego budynku.Na zdjęciu po prawej stronie tego budynku,który widzimy widać uliczkę,a nad nią żółto-niebieski transparent.Zaraz jeszcze w prawo widać zadrzewienia-tu właśnie zaczyna się teren alejki prowadzącej do wejścia głównego.Właśnie m.in. te zadrzewienia Bogdanie na zdjęciu,które zamieściłeś też zostały wycięte.Niestety na razie w sieci nie znalazłem zdjęcia naszej Hali Estrady, dawniej Ludowej.

Ja pamiętam,że w latach 80-tych byłem tam kilka razy.Raz odbywał się tam bardzo u nas w Zielonej Górze wówczas popularny "Turniej Szkół" i nasza szkoła podstawowa brała wtedy w nim udział.Przedstawiciele szkół rywalizowali w różnych konkurencjach sprawnościowych,czy dotyczących wiedzy.
Kilka razy byłem na występach różnych artystów np.spotkania z muzyką grecką,recital Bogdana Łazuki,kabaret Jerzego Kryszaka z gościnnym udziałem R.Rynkowskiego.
Hala Estrady funkcjonowała też w różnych okresach jako kino.Byłem na kilku seansach np."Panna Nikt" A.Wajdy.

Niemen występował u nas kilka razy w Amfiteatrze(potwierdzenie tych informacji na forum).Amfiteatr nasz przeszedł w ostatnich latach generalne odnowienie.Dziś to bardzo nowoczesny obiekt,ładnie wykończony.
Natomiast ostatni występ Czesława Niemena to właśnie Hala Estrady w 1993 r.Ale przez co najmniej jeszcze 5 lat, do roku 1998 normalnie funkcjonowała jako kino i jako występy różnych artystów.

Ostatnio zmieniony wt lis 11, 2008 19:13 przez Geronimo, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 11, 2008 19:10 
Awatar użytkownika

Co do konkretnej daty występu i ewentualnie repertuaru
to postaram się dowiedzieć w Bibliotece.Na pewno jakieś artykuły są.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 11, 2008 19:51 
Awatar użytkownika

Geronimo pisze:
Co do konkretnej daty występu i ewentualnie repertuaru, to postaram się dowiedzieć w Bibliotece. Na pewno jakieś artykuły są.

Dziękuję Geronimo za wyjaśnienia i sprostowania.
I trzymam za słowo!
Zdjęcia na razie nie zmienię, bo straciłaby sens Twoja dopowiedź.
Może uda się jednak jakąś fotkę Hali Ludowej "namierzyć" w necie lub bibliotece.
Na Forum jest Wikipedia i tam można też umieszczać tego typu fotki.
Kilka już jest. :)

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 14, 2008 17:40 
Awatar użytkownika

A więc wszystkie fakty,jakie udało mi się ustalić:

Czesław Niemen wystąpił z recitalem w Zielonej Górze w Hali Estrady przy ul.Wrocławskiej w dniu 23.11.93 r. o godzinie 19.00.
Recital był częścią jego trasy koncertowej po całej Polsce,która trwała w dniach 10-25 listopada 1993 r.

To wszystko co podawały media lokalne z Zielonej Góry w tamtych dniach.Jest to jedynie krótka wzmianka w "Gazecie Lubuskiej".

Co do zdjęć,to niestety nie jestem zainteresowany fotografią-nie mam nawet aparatu.Może znajdę coś w sieci.
Jeśli chodzi o obecne zdjęcia Hali Estrady to myślę,że nie ma żadnego sensu ich robić i tu zamieszczać.Naprawdę to całkowita ruina.Nie ma nawet cienia ze swojego charakteru z okresu działania.Wygląda właściwie jak wielka melina,a nie były gmach kultury.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.