[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lis 23, 2019 3:05

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt lis 14, 2008 18:57 
Awatar użytkownika

Podobny los spotkał Stary Teatr w Słupsku przy ul. Jaracza. Dziś go poprostu nie ma. Tam właśnie Czesław Niemen wystapił ,lata 60.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 12, 2009 23:30 
Awatar użytkownika

1 lipca 1971 roku Czesław Niemen wystąpił z zespołem Enigmatic w Oleśnie (woj.opolskie) w PDK .
Świetne dwa koncerty ,niesamowite wrażenia. Pozdrawiam wszystkich fanów.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 21, 2009 0:14 
Awatar użytkownika

0]z dnia 12 października 1976 roku ("Sowietskaja Kultura"),

czytam sobie ta recenzje i to tak jakby to bylo wczoraj . w Moskwie bylo juz badzo zimno my zestresowani (BO GRAMY PASZCZY LWA) przytloczyla mnie wielkosc tych sal .
a do tego to chyba ??? byl to moment kiedy Borysznikow dal w dluga. bo wszyscy w garderobie szeptali cos Czeslawowi do ucha

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 23, 2009 4:08 
Awatar użytkownika

robie to pewnie bardziej dla siebie .przegladam swoje zycie i czasem (nie za czesto moze cos napisze) Cala ta trasa z Laboratorium to bylo dla nowojorskiej NBC. szczegolnie Krakow
i Zakopanie . W Zakopanem na 2 godziny przed koncertem poszedlem z Czeslawem na spacer. deptaki pelne ludzi wszyscy go pozdrawiaja z wyjatkiem 20-25 letniego milicjanta.
podchodzi do nas i wrecz zada pokazania dowodu osobistego. Czeslaw z przekory mowi "nie posiadam". ludzie pokazuja milicjantowi kuku na czole ale ten dalej w zaparte.
i mowi ze to jest strefa nadgraniczna i panowie sa aresztowani za brak dokumentu. tylko dlatego ze NBC nagrywalo wszystkie koncerty Czeslaw byl pod presja wystepu. bo innaczej
to skonczyloby sie w ciupie. co do tej trasy material pojechal do ny i tam go tak spreparowano ze znowu wyszlo Polacy przeciwko Zydom. duzo bylo tlumaczenia w ministerstwie spraw
zagranicznych. co do Wroclawia to cwiczyl wtedy w teatrze Polskim Stas Kasprzyk i tam go ukradlem Romuald i Roman.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 23, 2009 16:38 
Awatar użytkownika

Rado, dzięki za te wspomnienia :D Oczywiście zachęcam do dalszego dzielenia się informacjami dotyczącymi wspólnych koncertów, ich kulisów i spotkań z Niemenem. Z Twojej wypowiedzi wynika, że koncerty z trasy Niemen-Laboratorium były nagrywane dla telewizji? Ciekawe, czy te materiały gdzieś się jeszcze zachowały. To byłaby niezwykła rzecz!

Pozdrowienia Rado!
Dominik.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 06, 2009 4:39 
Awatar użytkownika

Okolo 20 czerwca (dokladnej daty nie pamietam, ale pamietam ze bylo to kilka dni przed zakonczeniem roku szkolnego :oops: )1973 r. Grupa Niemen wystapila w Elku, w Powiatowym Domu Kultury (PDK). Na pewno grali "Com uczynil", "Z pierwszych wazniejszych odkryc" i "Piosenke dla zmarlej" i jeszcze cos, co niestety umknelo juz z mojej pamieci. Byl to pierwszy koncert w moim zyciu na jakim bylem i niestety jedyny Niemena, ktory widzialem.

Pozd.
Andy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr kwie 08, 2009 17:12 
Awatar użytkownika

Czesławowi Niemenowi podobał się krajobraz Mazur i Suwalszczyzny. W Ełku koncertował jeszcze latem roku 1993. Już solo. Trasa rozpoczęła się w Białymstoku i obejmowała także Augustów :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 30, 2009 14:21 
Awatar użytkownika

Dotarłem do nowych informacji, a więc jest okazja, aby "wskrzesić" ten topik i zaapelować o dalsze odkrywanie nieznanych epizodów z życia estradowego (i faktów biograficznych) Czesława.
W żadnym z wydrukowanych źródeł nie znalazłem informacji o tych koncertach Czesława Niemena w 1981 roku w USA.
A więc mamy kolejne odkrycie, opublikowane na forum Niemen AE.

Obrazek

Zatem MAPĘ uzupełniamy o nieznane dotychczas koncerty w "Milford Lounge" w Chicago, które Niemen z towarzyszeniem Kristof Band zaprezentował publiczności polonijnej (głównie), począwszy od 5 marca 1981 roku .

(*)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 05, 2009 20:31 
Awatar użytkownika

Czy wiadomo coś więcej o zespole Kristof Band ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 06, 2009 6:50 
Awatar użytkownika

Bogdan Ratajczak pisze:
W żadnym z wydrukowanych źródeł nie znalazłem informacji o tych koncertach Czesława Niemena w 1981 roku w USA.

Jednak informacja taka pojawia się...

Skład tego zespołu* (z okresu współpracy z Niemenem) podany jest na stronie 370 DYSKOGRAFII Tadeusza Sklińskiego. W albumie można znaleźć fotografię ze wspólnego występu w Chicago- na st.155.

* Autor DYSKOGRAFII używa pisowni Krystoff Band.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 06, 2009 10:14 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Jednak informacja taka pojawia się...
(...) W albumie można znaleźć fotografię ze wspólnego występu w Chicago- na st.155.

Jednak takiej informacji nie było... :)
Albowiem, to zdjęcie, o którym pisze Markovitz pochodzi z koncertu Niemena w Detroit, a nie w Chicago.
Na stronie 389 "Dyskografii" autor podaje informację o występach Czesława w Milford Lounge w Chicago, ale dotyczy to koncertów , zapoczątkowanych 10 lutego 1981 roku.
Anons prasowy wyraźnie zaś informuje, że Niemen "Na specjalne życzenie" rozpoczął koncerty w tym klubie od czwartku 5 marca 1981 roku. Należy domniemywać, że były to kolejne (po przerwie), nieuwzględnione w "Kalendarium" (bo nieznane autorowi) koncerty w tym miejscu.

(*)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 06, 2009 10:30 
Awatar użytkownika

Poprawiłeś ... :)

Istotnie opis tej fotki wskazuje na Detroit. Ale jest także w książce T.Sklińskiego informacja o koncertach w klubie Milford Lounge w Chicago - w kalendarium (rok1981).

I Chicago, i Detroit - to jednak USA :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 06, 2009 10:47 
Awatar użytkownika

Nie pamiętam już w której książce, ale o występach Niemena w polonijnych klubach wspomina też Dariusz Michalski. Mnie ciekawi bardzo program tych koncertów : czy były w nim tylko niemenowskie evergreeny (ew.znane rosyjskie pieśni ludowe), czy także piosenki z repertuaru innych artystów ?

Zapewne Niemen dołożył wszelkich starań, aby nie dokonano zapisu tych występów...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 06, 2009 22:56 
Awatar użytkownika

Witaj Bogdanie!
Niestety nie mam notatek z tego okresu i bilet również się nie zachował, ale o ile mnie pamięć nie myli to było późną jesienią (prawdopodobnie druga połowa października 1988). Program dla mnie kompletnie premierowy - takiego :N: wcześniej nie słyszałem. Wystąpił tylko z Robotestrą. Program jeśli mnie pamięć nie myli to bardzo zbliżony do tego z Domu Kultury we Wrocławiu w tym samym roku. Utkwił mi w pamięci fragment Etiudy Rewolucyjnej Chopina wpleciony w improwizacje jednego z utworów (nie pamietam którego). W temacie o trzydziestoleciu Idee Fixe wspomniałem jeszcze o innym koncercie z programem Zwątpienie i Wiara z czerwca '76 roku. Poza tym byłem jeszcze na koncercie w Sopocie z okazji Festiwalu Jazz Jantar. To było ok 15 sierpnia 1977 przed wyjazdem do Bombaju. Przed występem wspominali, że przygotowują się do tego wyjazdu. :N: wystapił wspólnie z zespołem Laboratorium. Był to skrócony program z Idee Fixe - napewno Twarzą do Słońca bo zapamietałem kłopoty z nagłośnieniem basu K.Ścierańskiego. Po koncercie była miła rozmowa z :N: zakończona podpisaniem wszystkich przytarganych na tę okazję z Bydgoszczy płyt (trochę tego było). Do dziś są ozdobą mojej płytoteki. Pozdrawiam. K.

Ostatnio zmieniony sob maja 09, 2009 7:40 przez Krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 07, 2009 10:59 
Awatar użytkownika

Witam

I ja miałem okazję obejrzeć koncert Niemena w Bydgoszczy, ale było to wiosną 1989r. i znane mi utwory usłyszałem w aranżacjach zbliżonych do tych, które znalazły się na płycie (aranże z połowy lat 80-tych były bardzo surowe i chyba lepiej sprawdzały się na koncertach).

Ów koncert był podsumowaniem 5-cio letniej współpracy z Północnym Oddziałem PSJ.
Wcześniej słyszałem o niezwykłej akustyce sali Filharmonii Pomorskiej i rzeczywiście wyniosłem stamtąd pozytywne wrażenia, aczkolwiek już na próbie były jakieś problemy z nagłośnieniem. Wówczas to pierwszy raz widziałem Czesława w okularach do czytania, gdy lutował kabelki w kolumnach głośnikowych 8)

Wiem, że w Bydgoszczy Czesław Niemen koncertował z Robotestrą już wcześniej - był tam w październiku 1985 roku (trasa po Pomorzu i Kujawach). Oto setlista koncertów, których zwieńczeniem był grudniowy występ w warszawskiej Stodole :

Pantheon ( loop ze wstępem słyszalny był już przy wejściu na salę)
Spojrzenie za siebie
Klaustrofobia
Status mojego ja
Zezowata bieda
From Cain on
Terra deflorata
Unisono na pomieszane języki

Antropocosmicus (blues)
Sen końca i początku..

I właśnie wtedy wśród odgłosów kosmicznego wybuchu wybrzmiewała..

.. Etiuda rewolucyjna (F.Chopina)

a potem.. Amen (W imieniu Niepodległej).

I jeszcze - na koniec :

Dziwny jest ten świat
Hymn o miłości
(św.Pawła)

PS Uzupełnię datę koncertu w 1989r., gdy odszukam swój terminarz ; )

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.